Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединител за Yamaha TT600E

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съединител за Yamaha TT600E

    Здравейте колеги, дойде време за смяна на съединителя, всъщност от както съм го взел мотора е с шайби на пружинките, а и незнам колко е каран преди това с тях и мисля че вече няма какво друго да се прави освен да се смени с нов. Интересува ме освен пружинките и дисковете друго трябва ли да се купи за смяната,тъй като искам да го направя както трябва. Също така при смяната има ли нещо по специфично като цетровка за да ми го смени някой майстор или и аз мога ? Днес ще ходя до Ямаха и ще проверя цените за който го интересува, ако имате някакви идеи пишете!
    [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

  • #2
    До: Съединител за Yamaha TT600E

    Първоначално публикуван от toni_03 Преглед на мнение
    Интересува ме освен пружинките и дисковете друго трябва ли да се купи за смяната,тъй като искам да го направя както трябва. Също така при смяната има ли нещо по специфично като цетровка за да ми го смени някой майстор или и аз мога ?
    Сигурно ще се справиш сам.Няма нищо кой знае кво.Внимавай с гарнитурата на капака при демонтажа или купи нова. Ако сваляш цялата касета си потърси таблица с данни за силата на притягане на гайките и болтовете /динамометричен ключ/ и не забравяй да ги законтриш. Евентуално можеш да смениш и маслото за да избегнеш риска да ти останат в двигателя нечистотии попаднали вътре при смяната.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      До: Съединител за Yamaha TT600E

      За моята YAMAHA YZ 400 F цената е 100 лв(дисковете и пружините)нов.

      Коментар


      • #4
        До: Съединител за Yamaha TT600E

        В смяната на съединителя няма нищо сложно.Спокойно можеш да се пробваш и сам!Нещата коита можеш да сгрешиш:
        -първия и последния диск в тестето са различни от останалите(различно широки).Ако не внимаваш,после няма да можеш да сложиш притискателя.
        -касетата и притискателя могат да се монтират един към друг само в определено положение.И на двата детайла има белези-мисля че на касетата беше точка , а на притискателя стрелка.Ако не улучиш белезите , притискателя няма да легне добре.
        -касетата е от много гаден материал(мисля че е цам).Не преигравай със затягането на болтовете(стегни ги с отверка колкото можеш , но не използвай гедоре-винтовете са за гедоре , но имат и канали за кръстата отверка).
        -когато монтираш капака на двигателя(този който закрива съединителя) , внимавай със затягането на болтовете.Най-добре става с отверка с шестограмен накрайник-т.е. не използвай ключ ва вътр. шестограм или ако използваш не стягай прекалено много.
        Успех!
        ПП.Ако ще сменяш само съединителя , няма смисял да сваляш касетата-не е необходимо.
        И една лична препоръка-преди да затвориш двигателя , закачи жилото и виж дали всичко работи както трябва(без да палиш мотора естествено).Ако всичко е наред , чак тогава сглобявай.Да не се окаже , че си пропуснал нещо и пак да точиш маслото и да сваляш капака.
        Последно редактирано от ЕМО; 11-08-08, 18:54.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • #5
          До: Съединител за Yamaha TT600E

          Момчета благодаря Ви за полезната информация, като приключа ще напиша цените за да е напълно изчерпателна темата и за други !
          [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

          Коментар


          • #6
            От: До: Съединител за Yamaha TT600E

            Здр.колеги,незнам дали в тази тема е мястото каде да питам,ама се едно.Значи счупих десния капак на ХТ-то при едно падане . И като се подби навътре счупи 3 от феродовите дискове на съадинителя и ощърби цялата касета (на касетата тези дето фиксират дисковете се отчупиха).Та сега реално имам нужда от: десен капак,феродови дискове и касета.Може ли да ме насочите от каде да ги намера втора ръка и каква цена са.Много ще съм благодарен.

            Коментар


            • #7
              От: До: Съединител за Yamaha TT600E

              Намерих си дискове и касета и сега се чуда дали да търся капак втора ръка или да занеса да ми заварят моя си.Дали като го заварят ще е надежден?

              Коментар


              • #8
                От: До: Съединител за Yamaha TT600E

                А как точно стягате гайката която държи касетата на съединителя,със динамометричен ключ или на ръка,и ако е с динамометричен ключ с какво натоварване,или колко килограма сила се използва за стягането и? Блягодаря ви.

                Коментар


                • #9
                  От: Съединител за Yamaha TT600E

                  Колеги, нещо не мога да се ориентирам със търсачката.... Къде мога да направя реглаж клапани, София . Yamaha TT600 93г. Мотора студен пли после нема палене!
                  GSM: 0878 366 568 / skpe: maharaja_83
                  Обмислям превоз до сервиза на Ямаха- цариградско!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X