Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

    Ето така изглежда отвътре една качествена лебедка след няколкомесечен престой на носа на джип, който се използва за "по-твърдичък" офроуд ...




    Трябва да си призная, че някакси бях започнал да възприемам лебедката като нещо, което просто си е там отпред и си работи, когато потрябва.
    Ама това продължи до един момент, в който потрябва, но след като дръпна метър-два, на следващото натискане на бутона се чу само щракането на контактите ...

    Когато вечерта я отворихме, установихме, че четките са заседнали в отворено положение заради ръжда и мръсотия.

    Така че, ако честичко се къпете в локви и водни препятствия и не искате да бъдете неприятно изненадани в най-неподходящия момент, няма да е зле от време на време да си правите една профилактика на лебедките. Дори и да са съвсем нови и в проспектите им да пише, че имат не знам си какви уплътнения ...
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

    Виждал съм колеги, които покриват лебедките си с калъфи. Дали картинката ще бъде същата с използване на калъф?
    Y260

    Коментар


    • #3
      До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

      Първоначално публикуван от Васил_Стоев Преглед на мнение
      Виждал съм колеги, които покриват лебедките си с калъфи. Дали картинката ще бъде същата с използване на калъф?
      Със сигурност. Нищо не може да замени навременната профилактика.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

        По такъв начин изглеждат всички мостови М.П.С. заради слабите уплътнения от вътрешната страна на главината , наи много вода прониква при дъждовно време, при по голяма скорост , за лебедката незная , неползвам но явно и там е проблем , ако е херметична ще кондензира, ако е отворена при висока скорост знаете какъв въздух и вода ще я обдухва , абе маиката му е обслужване
        sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

        Коментар


        • #5
          До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

          С калъф е по-зле, щото и не съхне.
          Мазане му е майката, и уплътняване.

          Коментар


          • #6
            До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

            Първоначално публикуван от Васил_Стоев Преглед на мнение
            Дали картинката ще бъде същата с използване на калъф?
            Не мога да си представя калъф, който да може да затвори херметично лебедката. Тия, дето ги слагат, са по-скоро някаква декорация и могат в най-добрия случай да я предпазят малко от прах и кал, но като се топнеш във вода ...

            Отделен въпрос е, че често пъти монтажът на лебедката е такъв, че дори и декоративен калъф не може да й се сложи. Да не говорим пък доколко това би било практично в реални условия, където може да се очаква лебедката наистина да ти потрябва ...

            Аз мисля при първа възможност за следващо сваляне да пробвам да уплътня електромотора със силикон от тия, дето се използват за гарнитури. Че оригиналното гумено уплътнение не е свършило никаква работа.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

              Херметичното уплътняване на електромотор е задача изключително сложна и на практика невъзможна за двигател на лебедка. Всякакви приказки за херметизирани електродвигатели на лебедки са предимно рекламни трикове. Единственото решение е редовно смазване и поддържане. Лебедката е апарат с не-особено голям ресурс в сравнение с другите възли на автомобила и изисква редовна смяна на елементи и още по-редовна поддръжка... Който иска напълно херметизирана система с която може да плува и която да не поддържа си купува хидравлична лебедка... Те обичайно могат да работят до 10 метра под вода... Но пък тежат и са бавни... Има и няколко модела електрически които са за работа под вода но те струват и тежат толкова че няма смисъл... А по принцип не ми е известен производител на електрически лебедки който да не пише че работата и/или експлоатацията под вода е забранена...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                Аз мисля при първа възможност за следващо сваляне да пробвам да уплътня електромотора със силикон от тия, дето се използват за гарнитури. Че оригиналното гумено уплътнение не е свършило никаква работа.
                Ако говориш за червения - той държи до 350 град. Целзии. Обикновените държат до около 70-90 (ако не ме лъже паметта). Може да се окаже, че и най-обикновен ще ти свърши работа.
                Георги Гатев

                Коментар


                • #9
                  До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                  Със силиконче би трябвало да стане.Бях писал в една тема за проблем в делкото,а именно че се пълнеше с вода при най-малка локвица.Взех нова капачка която естествено няма уплътнение и реших да пробвам със силикон.Намазах я смело и да чукна на дърво нямам грижи.Вчера с пароструйката като мих моторя нарочно се заиграх и пръсках яко срещу делкото и за моя огромна радост нямаше никакъв проблем дори за миг не прекъсна

                  Коментар


                  • #10
                    До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Херметичното уплътняване на електромотор е задача изключително сложна и на практика невъзможна за двигател на лебедка. ...
                    Разбира се, че не става въпрос за постигане на херметизация. Просто за забавяне на процеса на пълнене с "гущери", като вместо фабричното гумено уплътнение се сложи нещо по-държеливо.
                    Иначе някъде в ръководството на лебедката май пишеше след всяко потапяне във вода да се прави профилактика. Ама пусто процесът на сваляне и обратно качване на лебедката е доста трудоемък, а организаторите обичат да включват такива местенца на почти всяко състезание ...







                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                      Несе занимавай с глупости просто на 2-3 месеца вадене,измиване,смазване и монтаж това всичкоето е 2 бири с 2 мекедонки време ......................
                      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                        За детайли които се налага да се разглобяват периодично за сервизиране има специален силикон който не съхне но уплатнява перфектно. "Fluid D" на фирма Lk-lub Гермения. Лесно се работи но не се мие от ръцете. За вода и масло е незаменим до 100 С.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #13
                          До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                          Никакъв смисъл няма да силиконирате нещастната лебедка. Все едно, при промяна на температурата, вода ще влезе, ако трябва и покрай вала, и между кабелите.

                          Има и друг вариант - херметизация, семеринг на вала, отдушник (като на трансмисията), изведен примерно в кутията на въздушния филтър - така може. Ама...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                            Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                            Несе занимавай с глупости просто на 2-3 месеца вадене,измиване,смазване и монтаж ...
                            Е то е ясно, че това ще се прави. Но експеримент все пак си направих, пък да видим какво ще стане.

                            Тази вечер най-после се наканих. В мотора положението беше сходно с показаното на снимката по-горе. Даже 2 от четките пак бяха запънали в ръжда и мръсотия.

                            Двете стандартни гарнитурки са някакви хартиени и не личи да вършат особено много работа. Сега мацнах силикон като затварях мотора.

                            Около барабана нещата изглеждаха така




                            Тая пък кал отде се взе там?!?

                            Обаче гумените уплътнения вършат работа. Ръждата стига до тях, но вътре вода не е успяла да влезе. Поне не толкова, че да направи поразии.

                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                              И малко допълнителна информация.

                              След така проведената профилактика констатирах, че имам проблем с лебедката.
                              Оказа се, че размотаването на въжето при освободен съединител е станало МНОГО трудно дори за здрав мъж.

                              Първоначално подозренията бяха в 2 посоки - твърде много грес в планетарния механизъм, или някакъв проблем по спирачката.

                              Две разглобявания на лебедката не дадоха резулат. Всичко изглеждаше наред, нямаше излишък от грес и въпреки това барабанът се въртеше с голям зор.

                              След последното сглобяване се зачудихме дали проблемът не е в консистенцията на използваната грес (от онази, дето се използва за гресиране на каретата - с молибден). През отвора за ръчката на съединителя напръскахме обилно WD40 за да се разреди греста и ... барабанът започна да се върти както трябва.

                              Тъй като обаче не съм много уверен колко е здравословно използването на така разредена грес, реших да установя какво препоръчва производителя. Бяха ми казали, че греста била някаква супер специална, нямало информация за нея и не можела да се намери. Нищо подобно!

                              Отидох на сайта на Warn и пуснах едно запитване с описание на симптомите.
                              В рамките на някой и друг час получих отговор и той беше, че използваната грес си е абсолютно ОК, само че не трябва да се слага навсякъде, защото (колкото и невероятно да звучи) пречи на свободното развиване на въжето.


                              Ето тук, между корпуса и пръстена НЕ трябвало да се слага грес, а тънко машинно масло.






                              П.П. Освен отговора и решение на проблема си, получих и сервизен наръчник за лебедката. А Warn получават от мен 6+ за отношението към клиентите си.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X