Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фиат Панда 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Фиат Панда 4x4

    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
    Тук грешиш, никоя кола която няма междуосев диференциал не е проектирана за да е стабилна по този начинт на пътя. Ясно е че са мислили за нещо като лек офроад, ама е ясно че е един голям компромис - просто става за съвсем леки участъци, на които един далеч по-висок и с по-големи гуми автомобил би минал без да ползва двойното.
    Fiat Panda е разработена заедно със Steyr Puch, първоначалния проект е бил по молба на пощите в Швейцария и Северна Италия, обслужващи алпийските населени места. Трябвало нещо малко, леко, икономично, но същевременно проходимо при по-сурови климатични условия...

    Коментар


    • #47
      До: Фиат Панда 4x4

      Подкрепям умерените мнения за Пандата.
      С разумно каране минава там където обикновена кола не би могла.Естествено е,че не може да се сравнява с истински ОфРоуд.
      Прави ми лошо впечатление ,че не е толкова икономична колкото ми се искаНа извънградско не мога да сваля под 7,5/100-газ.За града не ми се казва!
      Че е малка малка е,но не бих казал че е неудобна.Чувствам се добре в нея,а съм висок 1.90Изключително лек волан(без серво)

      Коментар


      • #48
        До: Фиат Панда 4x4

        колега на мен ми харчи 5-5,5/100км.
        незнам ти как я кара6 ама аз съм много
        доволен от разхода и.по принцип съм 1000cm3
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #49
          До: Фиат Панда 4x4

          На това чудо какво му е задвижването?

          Парт/Фул-тайм? Отделна раздатъчна кутия или всичко напъхано при скоростите? Двигател напречен или надлъжен? Дайте малко сведения.

          Коментар


          • #50
            До: Фиат Панда 4x4

            Ами то за Пандата много е писано ,но хайде пак.
            Напречен двигател.Двойното се включва с лостов механизъм от купето.Постоянното задвижване е на предните колела.Раздатъчната кутия ако въобще е правилно да бъде наречена така представлява една "присадка" към скоростната кутия.Муфа.Без централен диференциал.Кардан от 2 части с един висящ лагер.Стабилно изглеждащ заден мост на ресори.С разтоварениполуоски.Твърда возия.
            Специално моята:1000/карбураторен '92г.Да отбележа,че разхода все пак е на газ.Опитвал съм какви ли не промени в настройките,но това е
            При каране не я насилвам.Двойно включвам само там където наистина не може без него.След това при първа възможност отнемам газта и го изключвам.Колата си е достатъчно проходима (за класа си) и само с предно.

            @lvf С какъв ъгъл на изпреварването на запалването си я настроил?
            А и тук в темата за разход са писали около 7/100.

            Коментар


            • #51
              До: Фиат Панда 4x4

              на мен доколкото ми е ивестно има два вида задвижване при пандата фул тайм и парт тайм.парт тайма е при по старите модели преди 92г фиат панда 4х4 и фиат панда сисли.а след 92г и панда трекинг с постоянно задвижване на четирите колела.

              Коментар


              • #52
                До: Фиат Панда 4x4

                Много години имах панда 4х4 с 1000 куб. см. карбураторен двг. Според моите съседи е по-проходима в дълбок сняг.
                Разхода и без да включвам двойното е около 7/100 бензин а 95 и с него дори леко причуква аванса. В тежка зимна обстановка около 10/100. Ужасно много съм я тормозил доста пъти сам вадил окопали се ниви и дори 1 път ТЛК 70-та серия с 2.4 дизел на "лашкане". Последното за което си спомням извадих от лозовия масив преди село по кален мазен баир форд сиера.
                Над предните пружини бях подложил 4 см. текстолитови шайби.

                ИМА 1 ПРОБЛЕМ-ГНИЕ УЖАСНО!

                По молба на съседа му я продадох/подарих. После много съжалявах и си търсех друга по-нова и неизгнила, но не можах да взема на добра цена. Като купихме първото АТВ разбрах, че ми трябва джип с поне 200 к.с. мощност, за да дърпа платформата. Имам си Гранд Чироки 4.7 V8 и пак се заглеждам по новите мъници 4х4, но са много лъскави и не знам дали стават за гората.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #53
                  До: Фиат Панда 4x4

                  ръждата е основния проблем при по старите панди.след 92год купетата им са галванизирани.читави обаче вървят над 3 бона.най-новите фиат панда крос 1,3 мултиджет са с раздатъчна кутия,с бързи и бавни.съседите в гърция ги карат доста яко в гората,така че би трябвало да ги бива.вярно,че са едни такива лъскавички и при цената,която ще платиш за тях ти става жал да ги вкараш в гората

                  Коментар


                  • #54
                    До: Фиат Панда 4x4

                    а относно карбураторните панди си спомням,че карбураторите им имаха една мембрана,която с времето се втвърдяваше много и не можеше да спира нахлуващия бензин и оттам и високия разход.не е нормално една малка количка с двигател 1л или 1,1л да гори 7 на дълго.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Фиат Панда 4x4

                      Първоначално публикуван от lvf Преглед на мнение
                      мога само да ви кажа 4е който не е имал нищто незнае!!!
                      не става за тежак оф ама за зимата е супер.
                      Чичо ми 10години на Самоков-Боровец-Самоков няма закъсване а подръшката е сме6на.
                      аз миналата зима я карах ве4е само за лов и мога да ви кажа че кадето минеше нивата и аз минавах.....такаче става но не за оф
                      в близкото минало имах панда /сега карам витара/доста съм ходил по горите по доста трудни терени и там където мина тази панда неможа нито гранд витарата нито наточеният ланд крузер.това чудо с молко чалъм на каране е перфектно. а между другото с това нещо се качих на рилските езера със семейството си без никакъв проблем
                      ЕКШЪНА ЗАПОЧВА ТАМ КАДЕТО СВЪРШВА ПЪТЯ

                      Коментар


                      • #56
                        До: Фиат Панда 4x4

                        Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                        Хора спорет мен тази кола е 4х4 само за да е по-стабилно на пътя!А не да се използва за офф-роуд!Същото като VW-синхро,AUDI-куатро и всички други разновидности който се вграждат по автомобилите!Най-голямата трудно да е като завали по голям сняг да можеш да излезне6 от гаража и да си караш по изчистеното!
                        колега явно не си наясно с различните системи 4х4 по точно пандата е 4х4 без среден деферинциал /т.е.предно и задно предаване се свързват с муфа/процентите са твърдо 50-50.тази система не позволява каране с по висока скорост следователно не е система за асфалт
                        ЕКШЪНА ЗАПОЧВА ТАМ КАДЕТО СВЪРШВА ПЪТЯ

                        Коментар


                        • #57
                          До: Фиат Панда 4x4

                          Първоначално публикуван от dido197 Преглед на мнение
                          в близкото минало имах панда /сега карам витара/доста съм ходил по горите по доста трудни терени и там където мина тази панда неможа нито гранд витарата нито наточеният ланд крузер.това чудо с молко чалъм на каране е перфектно. а между другото с това нещо се качих на рилските езера със семейството си без никакъв проблем
                          Я какво съвпадение!И аз имам Панда,но все още не съм я продал.От друга страна скоро си купих и Витара (късата база).Още не съм я изпробвал на истински труден терен,но това което ми направи впечатление до сега е коренно различното поведение на двете коли на сняг.Пандата е изключително стабилна и на където я поведеш ,натам си върви.Не заняся и в завоите.Докато Витарата има склонност към поднасяне и буксуване,което много ме дразни и озадачава.Все пак за сега съм склонен да го отдавам на малкия ми опит с нея,LSDто и неподходящи гуми.Ще видя.Бъдъщето ще си покаже
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #58
                            До: Фиат Панда 4x4

                            За сетен път се убеждавам,че който е притежавал такъв дребосък винаги го споменава с най-топли чувства

                            Коментар


                            • #59
                              До: Фиат Панда 4x4

                              ПАНДЕТАТА СА БЕЗ ГРЕШКА!!!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Фиат Панда 4x4

                                Аз също съм имал такава панда и съм въсхитен от нейните възможности.Наистина от кадето минех друг неможеше. И сега все още искам пак да си купя такава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X