Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фиат Панда 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фиат Панда 4x4

    Цена нямаше ли?
    Много е хубава. Да не е пребойдисвана?
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Фиат Панда 4x4

      Чичо, с оригиналната боя е това е цената.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00020.jpg
Прегледи:1
Размер:138.5 КБ
ID:5307421
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • От: Фиат Панда 4x4

        Ако е вярно за пробега, цената е доста добра.
        Сега не съм за втора кола иначе бих се разходил да я видя и... кой знае....
        Имам само добри спомени от Пандата.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • От: Фиат Панда 4x4

          Знам, че тези клипове може да ги намерите и сами или пък вече сте ги гледали, но ще ги припомня за малко яснота по темата....
          http://www.youtube.com/watch?v=ov7CuDf1YCc

          http://www.youtube.com/watch?v=yDVyrbub2BA
          http://www.youtube.com/watch?v=Q__alE2HIEs
          http://www.youtube.com/watch?v=seIgy...eature=related
          http://www.youtube.com/watch?v=oS7pe...eature=related

          Коментар


          • От: Фиат Панда 4x4

            Малко да съживя темата. Имам панда от 3 години и всеки път като отида някъде ме изненадва приятно. Днес ходих до един познат в едно село в балкана , разходихме се малко по една река да вдим какво е положението с рибата и той остана много удивен през снега който минахме , макар че той има пикап 4х4. Та в общи линии лоша дума за пандите не мога да кажа , също така вече съм пристрастен към миниатюрните 4х4 возила. Имам мераци след време да я сменя но само за Suzuki Jimny , за нищо друго не я сменям.

            Коментар


            • От: Фиат Панда 4x4

              Здравей те от скоро съм горд собственик на автомобил фиат панда 4х4 сисли модел 87 г. двигател 1.0. Преди да се реша на тази стъпка, предвид, че това ми е първия автомобил, прочетох доста и се наслушах доста на съвети от много „разбирачи”, голяма, част от приятелите ми коментираха с голяма насмешка желанието ми да карам автомобил с двигател 1.0, мога гордо да споделя, че си глътнаха думите назад след първото влизане в гората. Да кажем, че от панда до панда има разлика, не всички модели са 4х4, но до колкото виждам тук става дума само за 4х4 моделите и не случайно. Това е автомобил, за маниаци, който предлага много голяма доза емоции. Чудя се от къде да започна с впечатленията си. Ще се постарая да бъда максимално обективен.
              Разход на гориво
              По книга двигателя е предвиден за А95Н при мен средния разход е 7- 8 л. / 100 км. като по книга дават за 4х4 варианта 6.5-7.5 л/ 100 км. ( случва се от време на време да добавям някой и др. литър А98Н, което дава повече мощност на двигателя, но не е добре да се прекалява )
              ! Важно е да се има в предвид, че 4Х4 то не е постоянно зацепено, а когато се включи разхода се вдига. Примерно преди два дена с 4 л. бензин минах 50 км. от който 10 км. магистрала със скорост 120 км/ч. 10 км. черен път с вкл. 4х4 ( от трошено каменен, през горски с листа и накрая полски с много кал ) и 20 км. извънградско с 80- 90 км./ ч. и 10 км. градско.
              Инсталирах и газова уредба. Тук не мога да бъда прецизен, защото има нужда от настройка, но към момента разхода е не повече от 9 л./ 100 км.
              Ускорение
              Ускорението на автомобила е обратно пропорционално на натоварването му. Самия автомобил е предвиден за около 350-400 кг. полезен товар. Разликата в ускорението е чувствителна, спрямо празен и натоварен.
              Скорост:
              Максималната скорост която съм вдигал е 145 км. /ч. при двама души в автомобила и без багаж , на бензин на магистрала. Предвид тежестта, габарита и окачването на автомобила, тази скорост го прави сравнително нестабилен на пътя. Нормално, се движи със скорост 80- 90 км/ч. по книга при тази скорос се реализира и най- голяма икономия на гориво.
              Окачване: Като взех автомобила дълго време се чудих, какво по- дяволите означават двете емблемки отзад на багажника на стиар и пуч. В последствие се оказа, че стиар и пуч са разработили окачването 4Х4- то и кормилната система. В действителност, окачването на автомобила е повече за черен път от колкото за бг асфалт. На асфалт е доста скоклива, докато на черно много добре поема неравностите по трасето. Окачването е отпред с амортисйор и прожина, а от зад с ресйор и амортисйор. Забелязал съм, че обикновените панди, които са без 4х4 нямат ресйори от зад. Забелязъл съм, че след известно време или по сериозно каране по черно, пластината, която държи задните ресйори се откача и това се отразява на степента, на натоварване, което задното окачване поема, нещата се оправят за не повече от 5 мин. с чук.
              Вероятно трябваше по- горе да споделя, но автомобила силно се накланя по завоите, което създава илюзия, за висока скорост, не че без това усещането не е че караш със 100 при 70 км/ч.
              Прави ми впечатление, че автомобила се накланя на 25 градуса при влизане в кръгово с 40 км. /ч. ( говорим за кръговото на край езерния път във Варна).
              Поддръжка
              До момента от както съм закупил автомобила не съм сменил почти нищо, въпреки, че много мои познати, а и аз самия не мога да разбера как автомобила още се движи ( предвид, че постоянно карам по черно ). Принципно, основните части се намират и не са скъпи, но има специфични неща, които са доста трудни. Примерно имах една гумена втулка, която съединява щангата на скоростния лост и яболковидния издатък на скорсната кутия. Беше спекъл с годините и ми падаше щангата на скоростите ( временно решение, лекопласт и свински опашки ) Въпросното гумено сединение струваше 6 лв. но трябваше да го чакам два месеца… Има голяма съвместимост с части за фиат уно. Цените са горе доло като на лада, но по две. От гледна точка на ремонт, който е лягал под колата забелязва много странна прилика с лада, поне що се отнася до номера на ключовете.

              Гуми:
              Гумите са малко проблем… Няма много голямо разнообразие, що се отнася до това, че автомобила е с 13 цола. Принципно гуми за асфалт, както зимни и лети се намират и не са много скъпи, цените варират от 50 до 100 лв. ( грубо казано ), но ако ви трябва гума за черен път и офроуд става много трудно… До момента съм намерил само едни регенерати с голям и рошав грайфер на цена около 70 лв. Що се отнася до размера на гумите аз карам със 155/70 /13 , но може да се кара и със 145/70/13, а вероятно и със 135/ 70 /13 ( резервната ми беше такава, преди да е нарежат… ) Важно за гумите е че ако автомобила, ще се кара с вкл. 4х4 те трябва да бъдат един и същ размер ( още по добре ще е и да са един и същ модел ) Джантите са 4 болта, има съвместимост със жигулски.
              Защита и тунинг:
              4х4 варианта на панда има скара, която защитава двигателя, картера и скоростната кутия, това е голям плюс, но не може да се разчита на 100 % на нея предвид, че между гредите има разстояние. Аз лично съм е свалил и заварих ламарина 3 мм. , като края го огънах и стърчи напред, покрива бронята и хваната за нея. По средата на автомобила, там където е ( кантара), също има метална защита.
              Скорости
              Скоростната кутия е 5 степенна, като 1-вата е много бавна и позволява сериозна мощност и потегляне без проблем на сериозен баир. Когато се потегля на равно или по надоло, спокойно си потегля и на втора. Автомобила няма оборотомер, но по мои впечатление нормалната смяна на предавките е в сления диапазон 1- ва от 0 до 20 км./ч. 2- ра от 10 до 30 км./ч. 3-та от 20 до 50 км./ч. 4- та от 40 до 70 км./ч. 5- та от 50 до колкото вдигне
              Проходимост
              Не мога да кажа, с точност каква е височината, но има възможност автомобила да се повдигне. Принципно производствено, автомобила има „наклономер”, който съм тествал до 35 градуса на изкачване и спускане и 30 градуса страничен наклон. Голямо предимство на този автомобил е малкия му габарит, спокойно се провира между дърветата в гората лично съм го вкарвал на места където няма как да влезе голям автомобил, освен ако няма няколко души с резачка… Голям проблем са му коловозите, повече са проблем тези които са в кални локви. До сега съм закъсвал два пъти в подобен. В момента, в който автомобила заоре по корем, идва големия проблем. Когато коловозите са сухи и се виждат и има начин да се заобикалят, автомобила е много маневрен. Определено проходимостта е по голяма спрямо лек автомобил от същия клас ( габарити двигател и т.н. ). Автомобила има както преимущества, така и недостатъци за офроуд, но едно е сигурно при всички случи е причина за много и силни емоции… Надявам се да съм Ви бил полезен. Относно разхода в момента ми слагат водородна клетка ( браун газ генератор) и нямам търпение да видим новия разход…

              Коментар


              • От: Фиат Панда 4x4

                Колега kostov.n честито за пандичката и дано те слуша много. Не мога да ти пиша ЛС сигурно защото си нов. Дай малко повече подробности около водородния генератор , купувал ли си го или си го правил.Интересува ме всякаква информация , преди година бях направил един , но така и не стигна до колата , а и смених колата и новата не съм я прежалил още за експерименти. Извинявам се за спама.

                Коментар


                • От: Фиат Панда 4x4

                  Привет... За много години От скоро пиша във форума и влизам, чрез facebook. Водородния генератор си го купих и монтирах, в сервиза на Омега такси във Варна ( hho-bulgaria.com) сложих най- малкия модел. От към мощност мога да кажа, че има повече мощност, двигателя става по- тих. Но от към разход, още не мога да кажа с точност, трябва да се направят малко настройки на газовото и на карбуратора, а и ще имам нужда и от еладжия. Излезе ми един проблем, клетката, черпи прекалено много ток и реално взема цялото създадено напрежение от динамото, това ще рече, че фаровете и всичко останали консуматори, черпят и смъкват акумулатора..., а той не е вечен От към цена... 500 лв. е устройството за автомобил до 2000 кубика. 100 лв. монтаж. Аз предпочетох да ми го монтират, защото съм лаик, но сега като гледам системата, човек с малко над средното ниво на техническа грамотност, може и сам да се справи. След като си оправя токовете и си настроя карборатора и газовото, ще кажа разликата от към разход.

                  Колеги някой да е слагал лебетка на панда Въртят ми се идейки... Ако някой може да сподели опит Относно модел, магазин, цени монтаж Предварително благодаря

                  Коментар


                  • От: Фиат Панда 4x4

                    Идея за лебедка и други работи можеш да видиш тук => http://www.youtube.com/watch?v=oobSL...fuMCTX4lvAqxhP

                    Коментар


                    • От: Фиат Панда 4x4

                      Първоначално публикуван от kelq Преглед на мнение
                      Идея за лебедка и други работи можеш да видиш тук => http://www.youtube.com/watch?v=oobSL...fuMCTX4lvAqxhP
                      еи тази панда ште направ
                      и мого джипове за смях

                      Коментар


                      • От: Фиат Панда 4x4

                        Така де ето още едно линкче, което намерих докато се рових за идейки за гавра с малката ми пандичка http://panda4x4modified.webnode.sk/f...eria/modified/ горения клип е много по тези снимки Видях каква е схепата за монтаж за лебедка събирам някой лев и ще видим как ще стане..., че доста се изръсих за гуми ( в сравнение с някое голямо животно парите са смешни ама ) Иначе http://www.malatesta-magazin.com/ си взех 4 155/70/13 Трак гуми... Ако преди със зимните гуми ми се налагаше да включвам четворката понякога то с тези нямам грижи в голямата кал, сняг и т.н. Недостатък стана малко по- скоклива на пътя... иначе волана се върти все едно съм с хидравлика на волана... Въпрос пандата има ли блокировки на 4х4 то... Питам защото ми се е слувало да заставан на кантар и от пред и от зад с по едно колело във въздуха и работата става кофти. То явно няма ама щото съм мъп и да питам може нещо да не ми е таман на колата

                        Коментар


                        • От: Фиат Панда 4x4

                          Колеги,имаме една Панда 4х4 качихме и мотор от фиат пунто и силата и дойде, сега мислим да я понадигнем и да монтираме по-големи гуми. Ако някой може да пообясни как да я лифтнем ще съм му благодарен.
                          ТЛК-120 Николай Колев
                          0898521295

                          Коментар


                          • От: Фиат Панда 4x4

                            С по една подложка отпред на закрепващия фланеца горе, мисля че ще стане. Само да не са прекалено дебели, за да не се усучатмного каретата. Отзад, някоя стандартна процедура за повдигане на ресьори само че не и с допълнителни листове, че и така е доста твърда.

                            Коментар


                            • От: Фиат Панда 4x4

                              Еми аз смятам да и слагам подложки отпред, още ми е здраво окачването, но по- нататака смятам да и сложа по голям амортисьор и пружина отпред За задницата ми е малко се чудя как да станат нещата... Иначе гумите вдигат, от както сложих офроуд гумите, автомобила се вдигна с 3- 4 см. Принципно с 14- ки гуми ще може още повече да се вдигне, двигателя ви го позволява.

                              Коментар


                              • От: Фиат Панда 4x4

                                Първоначално публикуван от kostov.n Преглед на мнение
                                Еми аз смятам да и слагам подложки отпред, още ми е здраво окачването, но по- нататака смятам да и сложа по голям амортисьор и пружина отпред За задницата ми е малко се чудя как да станат нещата... Иначе гумите вдигат, от както сложих офроуд гумите, автомобила се вдигна с 3- 4 см. Принципно с 14- ки гуми ще може още повече да се вдигне, двигателя ви го позволява.
                                Пружини и амове, от каква машина мога да ползвам?
                                Идеята е да увеличим и цолажа на гумите.
                                ТЛК-120 Николай Колев
                                0898521295

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X