Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фиат Панда 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фиат Панда 4x4

    Нямам думи за това ефтино творение, бута снега като снегорин, на кал и стръмно при разумно каране няма как да не мине.Само малко е нисичка за офф пътища, но все пак това не е джип!!!

    Коментар


    • От: Фиат Панда 4x4

      някой знае ли какъв двигател ще ми пасне от друга кола..?

      Коментар


      • От: Фиат Панда 4x4

        Първоначално публикуван от venci05 Преглед на мнение
        някой знае ли какъв двигател ще ми пасне от друга кола..?
        А защо искаш да сменяш двигателя?

        Коментар


        • От: Фиат Панда 4x4

          Здравей колега. Визуално всички фаер мотори са еднакви от 45 до 75 коня. Незнам твоя мотор да не е от по-старите? Трябва да се провери. Аз карам от новите панди 4x4 1.2 .60 ноня, а имах и от старите 1.0 .50 кончета. Новата изкачва с лекота без излишно газиране по доста големи наклони. Визуално мотора е същия без смукателната и изпускателната система. Няма нчин да не стане от някое пунто .

          Коментар


          • От: Фиат Панда 4x4

            Емм тя мойта е 84 година.. 50 коня, и от време на време ми предърпва..кюфка.. прая ремонт оправя се..после пак същата.. а пък и ми дава 7-8 разход. И аз бях чул че ще стане от пунто двигател. Някой беше ми казал че 4х4 няма да имам ако го сменя с този двигател.. Абе не разбирам мн мн от коли ама се интересувам

            Коментар


            • От: Фиат Панда 4x4

              Този който ти е казал,че ако смениш мотора няма да имаш 4х4 му кажи да отиде да се снима и после ми прати снимката на мен,моля те.Няма никаква логика да нямаш 4х4 затова че си сменил мотора,повярвай ми!
              SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

              Коментар


              • От: Фиат Панда 4x4

                Разход 7-8 на 100 ми се струва нормален, поне и на мен ми даваше толкова.
                Не знам обаче как ще се отрази на трансмисията, смяната на двигателя с по-мощен. Нали се сещате - повече мощност, по-гплям въртящмомент, повече мераци, по-агресивно каране...

                Коментар


                • От: Фиат Панда 4x4

                  айдее преобухме се.....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03052011246.jpg
Прегледи:1
Размер:173.7 КБ
ID:5275022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03052011244.jpg
Прегледи:1
Размер:186.7 КБ
ID:5275023Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03052011243.jpg
Прегледи:1
Размер:176.7 КБ
ID:5275024

                  Коментар


                  • От: Фиат Панда 4x4

                    браво колега екстра е аз до скоро имаь такажа 950 сс 4х4 с гуми малатеста няма спиране много пъти съм минавал от там дето джиповете са закъсвали. а на професорите дето я оплюьа мога да им кажа само да напишат във vbo7 панда 4х4 и да гледат.аз една година ходих на лов с нея в доста пресечена местност и там кадето джиповете спираха аз им товарех раниците и ги чаках на навеса много безаавариини километри ти желая с нея и мн да те слуша

                    Коментар


                    • От: Фиат Панда 4x4

                      В Събота ходих до Карлово. Видях една Панда 4х4 с лебедка отпред. Много се изкефих. За съжаление нямах фотоапарат за да я щракна
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • От: Фиат Панда 4x4

                        Имал съм такава Панда 4х4 от 1995 до 1999 г. Само добри спомени. Един приятел който имаше също, но само с предно казваше: "може да се качи на обелено дръво, само да не се обърне". Ползвах я за лов и риболов и като градска, да не карам другата 2000 куб. Беше с "големия" двигател 1000 куб. Другите бяха 750 и 900. Невероятно проходима особено зимно време. Що се касае за дълбоки коловози, то няма МПС което като легне "по корем" и му увиснат гумите да може да излезе. Трябва да се съобразяваш.
                        Късата база те подлъгва да забравяш за малките гуми. Печелил съм няколко баса с нея. То май тогава съм включвал "двойното". Иначе се справя и само с предното. Откачането на кардана за по-голяма икономия за мен не е удачно, защото основното "съпротивление при търкаляне" идва от диференциала, а не от кардана.
                        Има няколко особености:
                        1. Четирите гуми трябва да са еднакви, защото нямаше междуосев диференциал и като включиш задния мост се получава дъдрене и приплъзване на гумите, и не е добре за трансмисията.
                        2. Зимно време при киша отдолу се набива мокър сняг който след това замръзва и блокира лоста за включване на "двойното"
                        3. Парното/отоплението й е слабо.
                        4. Когато не е натоварена вози твърдо поради малкото тегло. Натоварена с мен, баща ми и 560 кг. "рента" по хубав път се движеше със 140. Само за опит, но тогава легна на окачването и беше стабилна.
                        Относно ръждата, отдолу и в подкалниците където имаше пластмасови кори нямаше проблеми.
                        На мен ми беше изгнило на тавана до предното стъкло и ми прокапваше вода, та се наложи ремонт. Има фабрична предпазна скара отпред под двигателя. Разход 6-7/100.
                        След като я продадох мина през няколко човека рибари и ловци и още се движи. 1983 г. е.
                        Последно редактирано от Chicho1; 11-05-11, 12:06. Причина: Правопис
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • От: Фиат Панда 4x4

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ko6.jpg
Прегледи:1
Размер:360.1 КБ
ID:5277887Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060945.jpg
Прегледи:1
Размер:210.3 КБ
ID:5277886Натиснете снимката за да я уголемите

Име:168521_125888564143227_100001662516278_164926_2257107_n[1].jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5277885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060988.jpg
Прегледи:1
Размер:163.3 КБ
ID:5277884имали някои в форума с новата панда да споделим някои лаф поздрави на всички

                          Коментар


                          • От: Фиат Панда 4x4

                            Колеги на някои който е имал панда ако са му останали някои чарколяци ( предни амортисьори) нека ми пиш, благодаря предварително, а на тези които още карат този супер 4х4 желая много успешни и безаварийни километри. Поздрави

                            Коментар


                            • От: Фиат Панда 4x4

                              пфф дадох над 150 леза за предни амортисьори..и още куп неща..:]

                              Коментар


                              • От: Фиат Панда 4x4

                                Тази красавица я видях във Враца.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00022.jpg
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5307412Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00021.jpg
Прегледи:1
Размер:165.5 КБ
ID:5307413Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00019.jpg
Прегледи:1
Размер:133.4 КБ
ID:5307414Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00018.jpg
Прегледи:1
Размер:147.0 КБ
ID:5307415
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X