Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фиат Панда 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Фиат Панда 4x4

    Първоначално публикуван от fiatkar Преглед на мнение
    За сетен път се убеждавам,че който е притежавал такъв дребосък винаги го споменава с най-топли чувства
    За мен АБСОЛЮТНО ВЯРНО!

    Първоначално публикуван от lvf Преглед на мнение
    ПАНДЕТАТА СА БЕЗ ГРЕШКА!!!
    +1

    Първоначално публикуван от montiora Преглед на мнение
    Аз също съм имал такава панда и съм въсхитен от нейните възможности.Наистина от кадето минех друг неможеше. И сега все още искам пак да си купя такава.
    По-горе съм написал същото.

    На мен МПС 4х4 ми е било нужно от 1994 г. от както си живея на село и най-вече ми е необходимо, за да се движа в дълбок неразринат сняг. Според моите съседи, които години наред са ме гледали как рина снега движейки се напред-назад като маневрен локомотив Пандата /или Пантата както и викат на село/ е по-проходима в дълбок сняг от Гранда и Витарата.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #62
      До: Фиат Панда 4x4

      Имам Панда 4х4 от 1г.,и не я спирам.Категорично заявявам, че не съм съгласен с пренебрежителното отношение към този все пак лек автомобил. Проходимостта и е повече от прилична, аз на мойта съм сложил лебедка 2500lbs, и ме вади успешно от коловозите. Когато карам по Офф-маршрути с "големите жипки", единствения проблем е вода повече от 40см., и разбира се дълбоките коловози, които оставят."Леката категория" в кал и сняг е предимство.
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • #63
        До: Фиат Панда 4x4

        Имах панда 45 коня която не беше 4х4, но действително много ме слушаше и нямах никакви проблеми. По отношение на проходимостта не ме е оставяла на сняг никога, за кал не съм влизал много много но извън пътя е супер. Единствено много ме дразнеше че гние ужасно и едвам я разкарах след няколко кърпения. Двигателчето беше прекрасно, действително повече от 100-120 е непостижимо за този автомобил.

        Коментар


        • #64
          До: Фиат Панда 4x4

          А представяш ли си 130 на магистралата...с 900 см3 двигател Тествано! макар че сега повече от 40 не вдига
          Благодаря ти,Спаммобилчето ми!

          Коментар


          • #65
            До: Фиат Панда 4x4

            Разбира се че е постижима тая скорост.
            Друг е въпроса дали има смисъл и какви са рисковете с тази кола.
            Но със 100-110 се чуства нормално. На изкачване обаче малката мощност се усеща.
            И между другото , междувременно продадох моята за 2700

            Коментар


            • #66
              До: Фиат Панда 4x4

              Аз съм се замислил за една Панда 4х4 (въртят ми се разни шантави идеи за тунинг, нещо подобно например http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2) и в германското мобиле попаднах на няколко екземпляра с хъбове отзад.

              http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2

              http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2







              Задвижването на Пандата 4х4 е ясно, но каква е файдата от хъбове отзад?
              ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
              Volvo XC90 D5 Executive '12
              Volvo XC60 D5 Summum '11
              Alfa Romeo Spider 2.0 '90

              Коментар


              • #67
                До: Фиат Панда 4x4

                хъбовете отзад са също толкова полезни, колкото и отпред - пречат да се върти допълнителният мост и кардан, докато не ти трябва. Уж икономийка.

                На Панда е постоянно задвижен предния мост.

                Коментар


                • #68
                  До: Фиат Панда 4x4

                  Хайде да се похваля и аз-от 1996 до 2001 смених две Панди-първата с 900 кубиков двигател с ангренажна верига,карбуратор и седалки тип хамак и втората 1000 кубика моноинжекция-файер мотор с ангренажен ремък и нормални седалки.Та с тях не един път покорявах връх Чумерна,дори една вечер след бас и хвалби на колегите кой ще излезе пред самата хижа където снега беше около 1.5 метра-успя само Пандичката заради малкото и тегло,пропадна само на първата снежна кора и се задържа на втората на около 20 см.А лятото просто свалях целия кардан и ставаше една малка фурия 145-150 по магистралата,а и разхода падаше драстично,естествено да я задържиш стабилна при тая скорост си беше акробатика.Подвеждали са ме май само два пъти-в дълбоки коловози като застанах напреко на тях и в дълбок пухкав сняг като застана на тъпан.С малки доработки-алуминиеви фланци на предните пружини и още един къс ресор отзад,но клиренса си оставаше малък.
                  .

                  Коментар


                  • #69
                    До: Фиат Панда 4x4

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    За мен АБСОЛЮТНО ВЯРНО!



                    +1



                    По-горе съм написал същото.

                    На мен МПС 4х4 ми е било нужно от 1994 г. от както си живея на село и най-вече ми е необходимо, за да се движа в дълбок неразринат сняг. Според моите съседи, които години наред са ме гледали как рина снега движейки се напред-назад като маневрен локомотив Пандата /или Пантата както и викат на село/ е по-проходима в дълбок сняг от Гранда и Витарата.
                    Чак пък по-проходима
                    http://vbox7.com/play:398e8b82

                    Коментар


                    • #70
                      До: Фиат Панда 4x4

                      аиде да видим може ли някои да ми помогне на един много важен въпрос....проблема ми е че пандето ми се счупи и проблема идва от скоростите,ако не се лъжа от дифрециалчето или поне така предполагаме.....и сега въпроса ми е дали да я правя(наи вероятно нови скорости)или да я остава еи така?
                      Последно редактирано от Ясен; 07-02-10, 09:16.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Фиат Панда 4x4

                        Първоначално публикуван от lvf Преглед на мнение
                        аиде да видим може ли някои да ми помогне на един много важен въпрос....проблема ми е че пандето ми се счупи и проблема идва от скоростите,ако не се лъжа от дифрециал4ето или поне така предполагаме.....и сега въпроса ми е дали да я правя(наи вероятно нови скорости)или да я остава еи така?
                        Погледни финансово и емоционално на въпроса.Както се казва: Панда,ама 4x4 или 4x4,ама Панда. То наистина си е дилема.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Фиат Панда 4x4

                          по принцип аз имам и друго 4x4 ама това за града в зимни условиа е перфектно а и чесно да си кажа я имаме над 20 години вече..

                          Коментар


                          • #73
                            До: Фиат Панда 4x4

                            Първоначално публикуван от lvf Преглед на мнение
                            по принцип аз имам и друго 4x4 ама това за града в зимни условиа е перфектно а и чесно да си кажа я имаме над 20 години вече..
                            Разбирам те. И аз така стягах една Жигулка дето я имахме 28 години.Кошмар е,ама нали знаеш,че кеф -цена няма.Колкото и да ти струва,ще си върне парите от икомомия на гориво и спестени нерви докато търсиш място за паркиране.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Фиат Панда 4x4

                              Зависи в какво състояние е Пандата като цяло. Ако преценяваш че има още ресурс в нея, опитай да я отремонтираш. По принцип части от такова естество за 4х4 трудно се намират. Но нищо не пречи да се отвори кутията и да се погледне какво се е случило, преди да се вземат генерални решения

                              Коментар


                              • #75
                                До: Фиат Панда 4x4

                                ето на какво беше способна моята панда,дори и без 4х4.Трябват и само две гуми от култиватор и няма спиране.
                                Прикачени файлове
                                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002
                                Subaru Forester 2.0 d 2010
                                Great wall Steed 5 2.0 HDI 2011

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X