Страница 3 от 8 ПървиПърви 1234567 ... ПоследенПоследен
Резултати 41 до 60 от 160

Тема: Фиат Панда 4x4

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,394
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране

Цитат Мнение на Scrapheap
    Пробвах да сложа колела от АТВ на СубруЕ10 - отворите на джантата съвпадат, но не влизат в калниците
    както казват руснаците Болгарка брат, това е нужно
    no signature no problems

Място
    София
    Публикации
    8,836
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране

Именно, само ъглошлайфа му е майката

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране До: Фиат Панда 4x4

Цитат Мнение на quadra Преглед на публикациите
    Преди време отидох с Вранглера на една моя любима бабунка, тук около София, да се покефя на изгледя. И там някакъв пич с такава Панда се натиска с някакво маце. И влезли в едни калищаци. Викам им: "Само внимавайте да не преджапате след малко до мен пеша и да се примолите да ви дърпам, щот много смело го давате" А нози презрително:"Аз съм 1000(забележете само хиляда) пъти по-проходим от тебе бе(!), то твоето е недвижима собственност (хи-хи-хи)". Аз свих рамене и се изкачих да си гледам изгледа. Връщам се след 20 минути - следната картина се разкрива: Мадамата до коленете в кал, бута Пандичката, пича отвътре дава газ и я охвърлял още повече...Красота отвсякъде
    Обиколих около него 2-3 пъти, нищо не усещам, ама той нали е велик... Та най-накрая момичето го придума да не се отказва от предложената помощ...Та го заврях отдолу да го върже на моста и го изтеглих като репичка... Такава история. Така че според мен освен за малко-по разбит път за нищо друго не става, те и гумите са му малки, и клиренса е скромен, и моторчето слабичко и въобще е просто колица с повишена проходимост, но не и дори мижав джип.
    Това, като разказче е интересно!
    Но тук може да видите обективно европейско мнение за модела Панда 4х4 и какво място му е отредено сред себеподобните: http://clubf1.net/forums/index.php?s...ic=27232&st=90

Място
    гр, ДРЯНОВО
    Публикации
    61
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на BOBI_27M Преглед на публикациите
    Може ли някои да каже не6то за това 4удо на техниката,бива ли го поне малко по гората и любителски оффроуд
    Мерси
    МЪКА и то РЪЖДЯСАЛА

Място
    Самоков
    Публикации
    109
    Точки (при гласуване)
    9

мога само да ви кажа 4е който не е имал нищто незнае!!!
    не става за тежак оф ама за зимата е супер.
    Чичо ми 10години на Самоков-Боровец-Самоков няма закъсване а подръшката е сме6на.
    аз миналата зима я карах ве4е само за лов и мога да ви кажа че кадето минеше нивата и аз минавах.....такаче става но не за оф

Място
    София
    Публикации
    2,698
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на quadra Преглед на публикациите
    Тук грешиш, никоя кола която няма междуосев диференциал не е проектирана за да е стабилна по този начинт на пътя. Ясно е че са мислили за нещо като лек офроад, ама е ясно че е един голям компромис - просто става за съвсем леки участъци, на които един далеч по-висок и с по-големи гуми автомобил би минал без да ползва двойното.
    Fiat Panda е разработена заедно със Steyr Puch, първоначалния проект е бил по молба на пощите в Швейцария и Северна Италия, обслужващи алпийските населени места. Трябвало нещо малко, леко, икономично, но същевременно проходимо при по-сурови климатични условия...
    www.offroadshop.bg - онлайн магазинът на списание OFF-road.BG

Място
    Sofia
    Публикации
    1,497
    Точки (при гласуване)
    8

Подкрепям умерените мнения за Пандата.
    С разумно каране минава там където обикновена кола не би могла.Естествено е,че не може да се сравнява с истински ОфРоуд.
    Прави ми лошо впечатление ,че не е толкова икономична колкото ми се искаНа извънградско не мога да сваля под 7,5/100-газ.За града не ми се казва!
    Че е малка малка е,но не бих казал че е неудобна.Чувствам се добре в нея,а съм висок 1.90Изключително лек волан(без серво)

Място
    Самоков
    Публикации
    109
    Точки (при гласуване)
    9

колега на мен ми харчи 5-5,5/100км.
    незнам ти как я кара6 ама аз съм много
    доволен от разхода и.по принцип съм 1000cm3
    Прикачени картинки Прикачени картинки
    • Вид на файла: jpg 10.jpg‎ (68.9 Кб, 603 прегледа)

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,826
    Точки (при гласуване)
    60

На това чудо какво му е задвижването?

Парт/Фул-тайм? Отделна раздатъчна кутия или всичко напъхано при скоростите? Двигател напречен или надлъжен? Дайте малко сведения.
    He's still wrong, of course, but at least he's less intellectually dishonest than the average creationist.

Място
    Sofia
    Публикации
    1,497
    Точки (при гласуване)
    8

Ами то за Пандата много е писано ,но хайде пак.
    Напречен двигател.Двойното се включва с лостов механизъм от купето.Постоянното задвижване е на предните колела.Раздатъчната кутия ако въобще е правилно да бъде наречена така представлява една "присадка" към скоростната кутия.Муфа.Без централен диференциал.Кардан от 2 части с един висящ лагер.Стабилно изглеждащ заден мост на ресори.С разтоварениполуоски.Твърда возия.
    Специално моята:1000/карбураторен '92г.Да отбележа,че разхода все пак е на газ.Опитвал съм какви ли не промени в настройките,но това е
    При каране не я насилвам.Двойно включвам само там където наистина не може без него.След това при първа възможност отнемам газта и го изключвам.Колата си е достатъчно проходима (за класа си) и само с предно.

@lvf С какъв ъгъл на изпреварването на запалването си я настроил?
    А и тук в темата за разход са писали около 7/100.

Публикации
    77
    Точки (при гласуване)
    6

на мен доколкото ми е ивестно има два вида задвижване при пандата фул тайм и парт тайм.парт тайма е при по старите модели преди 92г фиат панда 4х4 и фиат панда сисли.а след 92г и панда трекинг с постоянно задвижване на четирите колела.

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    5,479
    Точки (при гласуване)
    18

Много години имах панда 4х4 с 1000 куб. см. карбураторен двг. Според моите съседи е по-проходима в дълбок сняг.
    Разхода и без да включвам двойното е около 7/100 бензин а 95 и с него дори леко причуква аванса. В тежка зимна обстановка около 10/100. Ужасно много съм я тормозил доста пъти сам вадил окопали се ниви и дори 1 път ТЛК 70-та серия с 2.4 дизел на "лашкане". Последното за което си спомням извадих от лозовия масив преди село по кален мазен баир форд сиера.
    Над предните пружини бях подложил 4 см. текстолитови шайби.

ИМА 1 ПРОБЛЕМ-ГНИЕ УЖАСНО!

По молба на съседа му я продадох/подарих. После много съжалявах и си търсех друга по-нова и неизгнила, но не можах да взема на добра цена. Като купихме първото АТВ разбрах, че ми трябва джип с поне 200 к.с. мощност, за да дърпа платформата. Имам си Гранд Чироки 4.7 V8 и пак се заглеждам по новите мъници 4х4, но са много лъскави и не знам дали стават за гората.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Публикации
    77
    Точки (при гласуване)
    6

ръждата е основния проблем при по старите панди.след 92год купетата им са галванизирани.читави обаче вървят над 3 бона.най-новите фиат панда крос 1,3 мултиджет са с раздатъчна кутия,с бързи и бавни.съседите в гърция ги карат доста яко в гората,така че би трябвало да ги бива.вярно,че са едни такива лъскавички и при цената,която ще платиш за тях ти става жал да ги вкараш в гората

Публикации
    77
    Точки (при гласуване)
    6

а относно карбураторните панди си спомням,че карбураторите им имаха една мембрана,която с времето се втвърдяваше много и не можеше да спира нахлуващия бензин и оттам и високия разход.не е нормално една малка количка с двигател 1л или 1,1л да гори 7 на дълго.

Място
    варна
    Публикации
    43
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на lvf Преглед на публикациите
    мога само да ви кажа 4е който не е имал нищто незнае!!!
    не става за тежак оф ама за зимата е супер.
    Чичо ми 10години на Самоков-Боровец-Самоков няма закъсване а подръшката е сме6на.
    аз миналата зима я карах ве4е само за лов и мога да ви кажа че кадето минеше нивата и аз минавах.....такаче става но не за оф
    в близкото минало имах панда /сега карам витара/доста съм ходил по горите по доста трудни терени и там където мина тази панда неможа нито гранд витарата нито наточеният ланд крузер.това чудо с молко чалъм на каране е перфектно. а между другото с това нещо се качих на рилските езера със семейството си без никакъв проблем

Място
    варна
    Публикации
    43
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на ДиДжейДавел Преглед на публикациите
    Хора спорет мен тази кола е 4х4 само за да е по-стабилно на пътя!А не да се използва за офф-роуд!Същото като VW-синхро,AUDI-куатро и всички други разновидности който се вграждат по автомобилите!Най-голямата трудно да е като завали по голям сняг да можеш да излезне6 от гаража и да си караш по изчистеното!
    колега явно не си наясно с различните системи 4х4 по точно пандата е 4х4 без среден деферинциал /т.е.предно и задно предаване се свързват с муфа/процентите са твърдо 50-50.тази система не позволява каране с по висока скорост следователно не е система за асфалт

Място
    Sofia
    Публикации
    1,497
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на dido197 Преглед на публикациите
    в близкото минало имах панда /сега карам витара/доста съм ходил по горите по доста трудни терени и там където мина тази панда неможа нито гранд витарата нито наточеният ланд крузер.това чудо с молко чалъм на каране е перфектно. а между другото с това нещо се качих на рилските езера със семейството си без никакъв проблем
    Я какво съвпадение!И аз имам Панда,но все още не съм я продал.От друга страна скоро си купих и Витара (късата база).Още не съм я изпробвал на истински труден терен,но това което ми направи впечатление до сега е коренно различното поведение на двете коли на сняг.Пандата е изключително стабилна и на където я поведеш ,натам си върви.Не заняся и в завоите.Докато Витарата има склонност към поднасяне и буксуване,което много ме дразни и озадачава.Все пак за сега съм склонен да го отдавам на малкия ми опит с нея,LSDто и неподходящи гуми.Ще видя.Бъдъщето ще си покаже
    Прикачени картинки Прикачени картинки

Публикации
    77
    Точки (при гласуване)
    6

За сетен път се убеждавам,че който е притежавал такъв дребосък винаги го споменава с най-топли чувства

Място
    Самоков
    Публикации
    109
    Точки (при гласуване)
    9

Thumbs up До: Фиат Панда 4x4

ПАНДЕТАТА СА БЕЗ ГРЕШКА!!!

Място
    гр.Златица
    Публикации
    64
    Точки (при гласуване)
    7

Аз също съм имал такава панда и съм въсхитен от нейните възможности.Наистина от кадето минех друг неможеше. И сега все още искам пак да си купя такава.

Страница 3 от 8 ПървиПърви 1234567 ... ПоследенПоследен

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •