Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Искам съвет

    е)) хаиде сега )) все пак 2,1 тди моторът си е слабичък !
    иначе като двигателче е надежден...както и 2,5 тди ..всеки мотор си има плюсовете и минусите ! но когато се движих на 3-та скорост с 50 км/час по път с продължителни изкачване (Слънчев Бряг- Обзор - Варна) , тогава ме изпревари един гранд с 5,2 обем... имах чувството че този не ме изпревари..а просто мина през мен...дотакава степен все пак мощностни харастеристики. а тоз когато , след като е настъпал газта яко..не му е направило впечатление че тогава това добиче гори към 30 нали...? а мен това би ме вкарало в такива размисли )) да го бъде или не )) затова аз не бързам а се кефя на пътуването и си приемам разхода от 7 нафта но искам и да е като 5,2 затова втори джип ))
    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
    ********************************
    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
    Honda Shadow VLX 600 - 1999
    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
    Влади

    Коментар


    • #17
      До: Искам съвет

      Гори и върви, икономисва и си кюта леко това е.Не може хем до края, хем в рая.А и всеки си има интерес и наклонностти.Моите клонят към 5.2.Стрелката на оборотите клони надясно, тази за горивото наляво но...., има едно ГОЛЯМО НО, и повечето от колегите тук го знаят( и усещат всеки ден)пък ти си решавай какво да вземаш, нали ти или брат ти ще се возите в него.Чао успех
      Grand Cherokee WJ 4.7 V8
      Това е положението.

      Коментар


      • #18
        До: Искам съвет

        Нафта не се продава само на бензиностанциите,както е с бензина и газта.Докато има далавера ще се кара само дизел.Лесно се взима ДДС-то все пак е 1/5.Не е тайна че литъра върви 1,5-2 лв ,че и по малко,при особенни случаи.
        А газ,камоли бензин няма.
        Относно разхода 8.0л/100км среден разход за 1000 изминати км,/без офроуд/е доста приличен/2,5тд zj/не знам дали е алфа или рено.
        В заключение колкото и да се трошат ТД-ата,поне мен ме возят на смешни пари,пак и за 3 години смених няколко 4x4 дизела и как никой не даде дефект.

        Коментар


        • #19
          До: Искам съвет

          Оф-топик, но не бих искал да съм равнодушен.

          Първоначално публикуван от bat min Преглед на мнение
          Нафта не се продава само на бензиностанциите,както е с бензина и газта.Докато има далавера ще се кара само дизел.Лесно се взима ДДС-то все пак е 1/5.Не е тайна че литъра върви 1,5-2 лв ,че и по малко,при особенни случаи.
          А газ,камоли бензин няма.
          Моля, без мнения, подкрепящи или провокиращи незаконосъобразни дейности.
          "Далавера" ще има, докато всички не се научим най-сетне, че само зачитането на правните норми (а по възможност - и на етичните правила), ни прави по-цивилизовани хора.

          Няма да спамя повече темата.
          Поздрави.
          Последно редактирано от nickbochev; 08-08-08, 23:12. Причина: корекция на буква
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #20
            До: Искам съвет

            Поредната тема с малко аргументи и много рекламни фрази!
            Някой споменава за "несравним" въртящ момент между бензинов и дизелов двигател... Несравним е, но в полза на бензиновия, не защото на теория дизеловите двигатели са с по-голям въртящ момент, а защото бензиновия е с работен обем 5.2, докато дизеловия с 2.1 литра... за тези неща си има конкретни цифри и дименсии... За сравнение, скорост от 90 км/час се поддържа от Дискавъри - 2.5 турбо, при 2800 tr/min, а от Вранглер 4.0 и Гранд Чероки 5.2 при 1600 tr/min, т.е. далеч под максималния им въртящ момент...
            За разхода... ще си позволя да ви дам един пресен пример. Когато взех Гранда, едната дюза не работеше (управлението не подавше импулс за впръскване), т.е. работеше на 7 цилиндъра (при това категорично отказваше да вдигне повече от 3000 об/мин), със среден разход 24.4 л/100 км... Сега работят и 8-те и оборотомерът честичко ме радва с показания от 5000 об/мин. Средният му разход надвишава 30 л/100 км... Причината е удоволствието да караш спортна кола с изглед на джип... Направих си експеримента да го карам като нормален, или по-скоро, като дизелов джип... Резултатът - разходът слезе на 13 л/100 км (вероятно с повечко търпение, можеше да слезе още надолу). Всички експерименти са проведени с бензин, при пробег над 1000 км, смесено градско/извън-градско, с приблизително съотношение 1:10.
            Можете да карате икономично, но когато ви се наложи да се ускорите екстремно, едва ли е важно, че моментния разход ще надвиши 60, 70, или дори 80 л/100 км...

            П.П. Използвам случая, да благодаря на Дидо (redair), за успешния ремонт на "компютъра"!
            Последно редактирано от giorgio; 09-08-08, 06:27.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #21
              До: Искам съвет

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              П.П. Използвам случая, да благодаря на Дидо (redair), за успешния ремонт на "компютъра"!
              Радвам се, че не се стигна до смяна на компа
              Когато си в София се обади да ти покажа газовият инжекцион и да пием по бира
              Относно катеренето на баирите и задминаването мога да споделя, че разходът далеч не е 30/100. за пример, мога да дам качването до Алеко. Задминавах колите като спрели с моментно форсиране на двиг. до 3000 оборота, през останалото време карах в рамките на 1500 - 2200 оборота. Разхода качане и слизане до Алеко беше 17/100 газ.
              LZ1RED

              Коментар


              • #22
                До: Искам съвет

                Не вЕрвам! Ще ме накараш да си купя 5.2! Но...пустата газ...не искам да чувам...а и може да ги спрат.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #23
                  До: Искам съвет

                  Е и ас карам 2.5 и искам да кажа наи сериозно 10л/100км в града и като сметнете по 1.7лв??????????????Е не скача като 5.2 ама пак се возиме нали,а и тия задрьствания... ... ... маи трябва да си копуваме вече самолети!!!
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #24
                    До: Искам съвет

                    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                    Не вЕрвам! Ще ме накараш да си купя 5.2! Но...пустата газ...не искам да чувам...а и може да ги спрат.

                    те ако ще ги спират...няма да има бензиностанции които да не фалират...че тук е страната на абсурдите и чудесиите това е така..но надали ще ни спират заради АГУ...тогава пак ще трябва да сменят номерата с нови...надали ще има в България тогава над 200.000 чисто нови или абсолютно екологични автомобили...
                    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                    ********************************
                    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                    Honda Shadow VLX 600 - 1999
                    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                    Влади

                    Коментар


                    • #25
                      До: Искам съвет

                      Първоначално публикуван от bonevd Преглед на мнение
                      Е и ас карам 2.5 и искам да кажа наи сериозно 10л/100км в града и като сметнете по 1.7лв??????????????Е не скача като 5.2 ама пак се возиме нали,а и тия задрьствания... ... ... маи трябва да си копуваме вече самолети!!!
                      Абе пич как така ти гори 10 на 100 ти да го караш само на обороти в градът .Защо се лъжиш и се опитваш и нас да излъжеш?

                      Коментар


                      • #26
                        До: Искам съвет

                        )) да не е разход 10л./100км.ч. на празни обороти...?))
                        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                        ********************************
                        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                        Honda Shadow VLX 600 - 1999
                        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                        Влади

                        Коментар


                        • #27
                          До: Искам съвет

                          Е какво да ви кажа,елате...вище...ще се повозим....па ще видиме бе пичове!!!Машината ми е перфектна,и се кара като линеика,ама така на думи... елате да видите,даже може и да почерпим биричка.Кога да ви чакам господа??????
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • #28
                            До: Искам съвет

                            привет на колегите,
                            отскоро имам Grand Cherokee Sport 2.5 TD 1997 година. Много добра машина, трябва да призная, въпреки че нямам опит с 4х4...

                            Та, интересувам се от препоръка за добър сервиз за jeep в София - конкретно ходова част, искам д аму видя предницата...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Искам съвет

                              Колега, това не е по темата.
                              Има много писано по темата за сервизите. Потърсете малко и ще се изненадата от това колко информация има във форума. Този път (и само този път) един жокер - http://www.autoexpress-2.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X