Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Подобни чипове има доста.
    Има, ама реално използваемите (с външни MOSFET-и), за токове до към 10А и захранване поне 50V са 4-5, от които като гледам 3 са наистина добрите, а от тия 3 купуваеми са 2, и честно казано тоя на Ti най ми харесва. Схемата им на работа общо взето е една и съща, с някои заигравки.

    Това от 7-8 часа ровичкане.

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    Аз си пазарувам шайби от Кумакис или Бактрейд, според мен не си заслужава да се правят .
    Питах. Шайби със суров отвор HTD 5M-25 - 24 зъба - 21лв, 72 зъба - 74лв. Общо взето по левче за зъб, без ДДС. Доставката е 2 седмици. Не че много съм се разбързал де.

    Въртящата маса, която искам да моторизирам най-напред, на първо време може да мине и само със съединител, ама много ще стърчи тоя кютук. Имам и 3 къси мотора 34-ки от едно време (с които скапания контролер се държи по абсолютно същия начин, ще взема да го отворя да видя поне за очеизвадни проблеми), ще пробвам и с тях. 3 амперови са, може пък за въртящата маса да са достатъчни - единия е с около 4 сантиметрова шайбичка (диаметър) на него и не мога да го превъртя на ръка, но пък по време на хода го спирам.

    Абе ще го измисля някак...
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      При тия цени няма много смисъл да си губиш времето да ги правиш . Преди време правихме някакви на МСто ама бяха нещо специфично което го нямаше по магазините .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Единият се спомина при повишаване на честотата на сигнал "STEP". Чина оригиналдъ, какво да ги правиш...
        Щеше да казваш какво да не купувам. Към момента чакам една 30 нютонова NEMA42, и ми се ще да пробвам просто как се справя, преди да тръгна да правя драйвери и да купувам останалите железа. 34-ката ще остане за моторизиране на въртящата маса, демек четвъртата ос.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Бях забравил, добре че ме подсети. Драйверът е с TB6600. Не намирам абсолютно същия модел, но много прилича на това. Предполагам, че е по-нова версия, та може и да бачка както трябва. Това което имам, се спомина безпричинно.

          По-долу прикачам снимка на въпросните ментерливи кондензатори. Чудех се как са се прежалили китайците да сложат маркови, ама работата се изясни. На външен вид също изглеждат съмнително. Термосвиваемият шлаух изглежда грапав, все едно с сложен върху прах. Има и някакви деруги. Накратко, съвсем автентична чина оригиналдъ...

          Неясно защо, не мога да накарам снимката да не излиза толкова голяма. Сложна техника...
          Прикачени файлове
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            42-ката дойде. Бая тукмак. На 5А пиково, с китайския драйвер няма спиране. Като довърша моя и го засиля на пълните 8, ще си върти винта на фрезата като стой та гледай, без никакви ремъчни предавки.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              42-ката дойде. Бая тукмак. На 5А пиково, с китайския драйвер няма спиране. Като довърша моя и го засиля на пълните 8, ще си върти винта на фрезата като стой та гледай, без никакви ремъчни предавки.
              Ако си пробвал да спреш оста с пръсти, това че не си успял не е за учудване. Би трябвало да не можеш да спреш и тоя за който спомена по-нагоре.
              Според мен, тоя тест е несериозен. Всеки има различно силна китка и ако за един е проблем да спре двигателя, за друг може и да не е. Което компрометира тоя метод за оценка.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Ако си пробвал да спреш оста с пръсти, това че не си успял не е за учудване.
                Далеч съм от мисълта да спирам 42-ка с пръсти. И най-малката е 10Nm, което на фона на диаметъра на оста е примерно 100кг Само от оста не мога да спра и 34-ка от най-късите. Трябва нещо като 40мм в диаметър, за да успея - едииня има такава демпферна шайба на оста - само него мога да го превъртя или спра.

                ...ама, гаечинте ключове никой не ги е забранил. Забравих си малкия динамометричен ключ (май 5-40nm беше) на село, иначе да съм пробвал вече усилието на задържане поне.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Пробвай с рамо и теглилка, ако имаш под ръка.

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                    Пробвай с рамо и теглилка, ако имаш под ръка.
                    Нямам теглилка.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Вземи тогава 1кг. захар, сол. Тъпо, ама да даваме съвети е най- лесно. Дано се получи!

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                        Вземи тогава 1кг. захар, сол. Тъпо, ама да даваме съвети е най- лесно. Дано се получи!
                        И 3 метра лост или? Мотора е 30nm, уж, което е грубо 3 кила на метър. Трябва ми нещо като 9 кила и 30 сантиметра лост, примерно.

                        Като си взема динамометричния ключ ще пробвам всичко. То и мотора трябва да вържа за бюрото някак, ама поне дърводелски стяги дал господ.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Ама пробвай с нещо по-тежко, че килограм захар не е като килограм желязо...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Е, щом е така , може да сложиш и килограм вълна!

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Поръчах чарколяка (ролки, HTD 5 9мм ремъци) за моторизиране на въртящата маса, с къстъм отвори, едната с 4мм шпонков канал, другата с 2 стопорни болтчеат М5. Да видим ингилизите как ще се справят. Драйвъра и той е почти готов като платка, та скоро ще си поиграя.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Някой може ли да коментира евентуално, оставяйки настрана, какво е имал предвид гадния китаец с така нареченото описание което съм очертал ,а именно конфигурирането на релетата като пинове в Mach3 ? Аз всъщност ги подкарах, но как да ги включвам с код е по интересно. М3 (съответно М4),М7 и М8 действат или на Enable 1-6 или на Output 1-6 както ги конфигурираш но не и на релетата.

                                Целия pdf тук.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5677725
                                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X