Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калъф за резервна гума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Калъф за резарвна гума.

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Колеги, вчера се сетих да видя имам ли резервна гума под твърдия капак и в какво ли състояние ще е..., ключалката е яко клеясала, пръснах обилно с WD40 и днес ще пробвам да отключа ключалката, има ли някакъв друг чалъм при свалянето на капака, върти ли се, изхлузва ли се, дърпа ли се, да не я счупя без да искам?
    Пръскай здраво с ВДто!И аз брах същите ядове.Опитай се от където може с тръбичката да напръскаш оста с петлето,които са от вътрешната страна на калъфа.При мен там всичко беше в прах и яко спекло.

    Коментар


    • #17
      От: Калъф за резарвна гума.

      След като го отключиш се върти задната част на капака (не мога да ти кажа по спомен дали по или обратно на часовниковата стрелка) - мръдва около 5 см, след което се издърпва назад. Не го дърпай много много (от опит - счупих един), става лесно след като е преминала затварящия механизъм. Ако не можеш да го отключиш (което е почти сигурно предвид че ключалката е поставена в долната част, където има кал, луга и какви ли не други л**на) - винаги остава опцията да се разпробие.

      Коментар


      • #18
        От: Калъф за резарвна гума.

        Завърташ ключето на 90 градуса и завърташ предната част на капака. Ключето не се вади преди да отвориш капака.

        Коментар


        • #19
          От: Калъф за резарвна гума.

          Kapaka се завърта обратно на часовниковата стрелка около 2-3 см и дърпаш на зад!
          ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
          ТЕЛ;0876228770

          Коментар


          • #20
            От: Калъф за резарвна гума.

            Преди малко пак пръснах с WD40 и нищо, огледах хубаво патрона и установих че по външната част и вътре в самия отвор, има нещо като изсъхнал бетон-варовик и е толкова твърд, че не успях външно да го изчопля а какво остава за вътре, самото ключе не влиза повече от сантиметър, просто се е набило нещо като бял пясък-котлен камък и е станало на бетон, стана ми ясно че отивам към разпробиване на патрона, кажете как е най-добре да го разпробия, мислех си с акумулаторната дрелка с бургия за метал и лекичко да го пробивам? После мисля да му сложа нов патрон.

            Коментар


            • #21
              От: Калъф за резарвна гума.

              Пръсни 1или 2 капки ръждопреобразувател в ключалката,но внимателно.
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • #22
                От: Калъф за резарвна гума.

                Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                Пръсни 1или 2 капки ръждопреобразувател в ключалката,но внимателно.

                Пак не стана, проблема е че заради циментирано-котлен пълнеж в патрона, явно нищо не може да проникне в дълбочина а няма как да го изкарам, а и е на супер неудобно място, най-отдолу и трябва да съм клекнал ниско долу, кажете направо как правилно да разпробия патрона и ще сложа нов патрон?

                Коментар


                • #23
                  От: Калъф за резервна гума

                  На бул. Стамболийски срещу Нипроруда има едни много печени ключари. Преди да разпробиеш, мини при тях. Може пък да измислят нещо.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X