Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калъф за резервна гума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Калъф за резервна гума

    Колеги някой ще ми садейства ли при закупуването на калъф(от тея обикновенните) за резервната гума.Изчетох темите но не намерих човека.В София на Илиенци ги имало.Тук обърнах Варна и никаде.Благодаря.Ще съм задължен.

  • #2
    До: Калъф за резарвна гума.

    Първоначално публикуван от agromutagen Преглед на мнение
    Колеги някой ще ми садейства ли при закупуването на калъф(от тея обикновенните) за резервната гума.Изчетох темите но не намерих човека.В София на Илиенци ги имало.Тук обърнах Варна и никаде.Благодаря.Ще съм задължен.
    Тази глупост не ти трябва. Аз карах с такъв 6 месеца и точно преди да ми изгние стойката за гумата го махнах. По-добре е без калъф, можеш да си миеш редовно гумата джантата и стойката. Като ми се наложи да сменям гума и като махнах калъфа вътре всичко беше в една лига като сопол а цялата джанта беше в бяла патина. Много гнусна работа.


    П.С. а и забравих да кажа, че калъфа изгни след тези 6 месеца и при опит да го сложа пах се разцепи на парчета.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: Калъф за резарвна гума.

      Питай по шивашките ателиета дали ще се навият да ти ушият един от брезент. Иначе тия кожените, за които говори Фанатик, са пълен т...к .... И аз разкарах моя.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Калъф за резарвна гума.

        Във Варна под завод "Дружба" в един гараж работи тапицер, който се справя прилично. Мисля, че можеш да избегнеш проблемите, които fanatic спимена, с правилен подбор на материята и ако прореза е винаги най-ниската точка, за да не задържа гадории. Успех!
        NISSAN PATROL 2.8TD

        Коментар


        • #5
          До: Калъф за резарвна гума.

          Благодаря ви,нема да си слагам такова чудо май.Хубаво е да получиш съвет от първа ръка.Имам да черпя по бира.(май много ми се събра)

          Коментар


          • #6
            До: Калъф за резарвна гума.

            Първоначално публикуван от petio-beliata Преглед на мнение
            Във Варна под завод "Дружба" в един гараж работи тапицер, който се справя прилично. Мисля, че можеш да избегнеш проблемите, които fanatic спимена, с правилен подбор на материята и ако прореза е винаги най-ниската точка, за да не задържа гадории. Успех!
            Благодаря,за ифото.Кадърните тапицери са кът.Ще се възползвам от услугите му за шофьорската седалка че се е позачекнала малко.

            Коментар


            • #7
              До: Калъф за резарвна гума.

              Имате ли наблюдения, дали резервната гума представлява интерес за апашите? При мен тя е хваната само с болтове. Дали е нужно да мисля за някакви секрети (примерно верига за заключване на велосипед)? Или маниполацията е излишна?
              Светът на Владо

              Коментар


              • #8
                До: Калъф за резарвна гума.

                и при мен си е така,както си е оригинално,но може и някой апаш да си я хареса

                Единят вариант а да се мисли за допълнително заключване,прибиране в купето,ама не видам къде,или нейното сваляне,но тогава ако стане фал къде я търсиш тази гума?

                Мисля че най удачният вариант ако я караш в града си сваляш от стойката и си караш без нея,гумарници на 5 метра,ако тръгваш на по дълг път си я слагаш нали са 3 болта,разправия е но при варианта че може да останеш и без нея?



                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: Калъф за резарвна гума.

                  Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                  прибиране в купето,ама не видам къде
                  Хихих хората се чудят как да си направят стойки за да ги изкарат от вън а ти викаш да се прибира вътре?
                  Първоначално публикуван от kograman
                  Мисля че най удачният вариант ако я караш в града си сваляш от стойката и си караш без нея,гумарници на 5 метра,ако тръгваш на по дълг път си я слагаш нали са 3 болта,разправия е но при варианта че може да останеш и без нея?
                  Да бе 50 кила гума да я мъкнеш напред назад?
                  Моята има дупка на шиша за центриране, там се слага един катинар и слагаш вместо 3-те обикновени болта, секрети. Не вярвам някой да му се занимава толкова за 1 гума с 1 джанта.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    До: Калъф за резарвна гума.

                    С едно малко тръбно ключе точно за 2 мин се развива цялата стойка с гумата за по удобно пренасяне, тъй че няма смисъл много много но катинара на шиша е добра идея.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Калъф за резарвна гума.

                      Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                      С едно малко тръбно ключе точно за 2 мин се развива цялата стойка с гумата за по удобно пренасяне, тъй че няма смисъл много много но катинара на шиша е добра идея.
                      Няма как да стигнеш до винтовете за стойката без да махнеш гумата. А самите винтове са Торск с шип в средата. 1 седмица обикалях по магазините за да си купя накрайник за тресчотката. За да се открадне трябва някой добре да се е подготвил.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        До: Калъф за резарвна гума.

                        Освен ако моята не е с фабричните болтове, но си я свалих с тръбния ключ щото нямах такъв накрайник. Ще взема да я снимам.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Калъф за резарвна гума.

                          Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                          Имате ли наблюдения, дали резервната гума представлява интерес за апашите? При мен тя е хваната само с болтове. Дали е нужно да мисля за някакви секрети (примерно верига за заключване на велосипед)? Или маниполацията е излишна?
                          Те айдуците ако видят че не е заключена , ще си помислят че се подиграваш с тях и ще я чопнат дори само заради спорта . Най лесно е да се завари допълнителна шпилка на стойката , която да стърчи през джантата и на нея да се сложи някакво сипматично секретно катинарче., така че и да отвият болтовете , поне да се озорят със секрета.
                          А по принцип преграда пред тях няма ....
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Калъф за резарвна гума.

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Няма как да стигнеш до винтовете за стойката без да махнеш гумата. А самите винтове са Торск с шип в средата. 1 седмица обикалях по магазините за да си купя накрайник за тресчотката. За да се открадне трябва някой добре да се е подготвил.
                            Прав си долните два болта са на такова място, че няма достъб с тръбния ключ, обаче за горните два няма проблеми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Калъф за резарвна гума.

                              Колеги, вчера се сетих да видя имам ли резервна гума под твърдия капак и в какво ли състояние ще е..., ключалката е яко клеясала, пръснах обилно с WD40 и днес ще пробвам да отключа ключалката, има ли някакъв друг чалъм при свалянето на капака, върти ли се, изхлузва ли се, дърпа ли се, да не я счупя без да искам?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X