Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходима информация за отстъпки, сервизи и препоръка за такива.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Препоръка за сервиз

    Аз имах предвид цялата джиджавка, а иначе О-пръстена ясно, че сигурно е станал като на осмокласник п****та...
    За тая цел трябва ли да се сваля и капака на клапаните?
    Щото ако е така, дядо владо, звънкам ти един телефон и идвам да ти досаждам още утре...
    "Bis dat qui cito dat"

    Коментар


    • #62
      До: Препоръка за сервиз

      Имам познати майстори. Не са специалисти по джипове, но за сметка на това са умни и си разбират от работата. Ще ти свършат работа. Сервиза им е близо до х-л "Принцес". Ако имаш нужда звънни ми.
      [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

      Коментар


      • #63
        До: Малко помощ за подходящ сервиз!

        Колега, много трудна работа. Като цяло мото пфое бих ти препоръчал, защото имат софтуера, обаче за друго лично аз не бих им се доверил. До офиса ни има едно сервизче и аз там си оставям колите често. Момчето чува петела и има опит с РР. Ако искаш мога да ти дам тел. Успех.
        Range Rover P38 2.5DT
        Audi A4 1.8T quattro
        [B]"Ако нищо друго не ти свърши работа - прочети инструкциите."[/B]

        Коментар


        • #64
          До: Препоръка за сервиз

          Това, което му викаш джиджавка , което те е страх да го дръпняш е така наречения одушник на маслените пари и е направено само и единствено с тая цел- да "диша" мотора. Турбото се смазва от входяща и изходяща тръби по който тече масно със силно налягане!!!Този въздуховод където е на снимката ти идва от филтъра и там и през него минава свежия въздух от атмосферата, който се завихря от турбото , в последствие минава през радиатор(intercooler) в който се охлажда и влиза в смукателния колектор!!! От дясно на двигателя, където ти стои възд. филтър влиза една тръба(въздуховод) в алуминиевия ти колектор(на по-новите е пластмасов), откачи го него и виж дали е пълен с масло, ако е- турбото ти изпуска масло и го вкарва в горивната камера и го харчи, там трябва да е абсолютно сухо. Ако не е си за ново турбо, но оправи първо този одушник, като му смениш О пръстените, а иначе го дърпай смело, няма да му стане нищо.

          Коментар


          • #65
            До: Препоръка за сервиз

            Първоначално публикуван от viki_ssf Преглед на мнение
            ... а иначе го дърпай смело, няма да му стане нищо.
            Ами колега,
            това дърпай смело - не е точно така,
            аз си говорих с колегата dignatov и той ми показа снимки - въпросната
            джиджавка е с едни клипси от вътрешната старана на капака на клапаните
            под филтрите и като се има предвид, че е пластмаса на емнайсе години
            стояла до двигателя и ако ги счупиш......'ко праим?
            Дядо Владо тогава даде много разумното решение(казано и от колегата NGK),
            два О-пръстена маслоустойчиви леко-леко
            ги подпъхнахме с отверки между клапана и капака
            и край на теча(от там, сега избива повече през капачката,
            но т'ва е друга тема, той и iignatov по-горе го е казал.)
            Последно редактирано от valdivladi; 16-11-09, 11:45.
            "Bis dat qui cito dat"

            Коментар


            • #66
              До: Препоръка за сервиз

              Промяна в горЕнето на масло има ли ?

              Съобщение от модератор:
              Моля,
              изреченията започват с главни букви.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-11-09, 19:58.
              [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

              Коментар


              • #67
                До: Препоръка за сервиз

                Първоначално публикуван от iignatov Преглед на мнение
                Промяна в горЕнето на масло има ли ?
                В горенето не, пак си е като преди(1л-1.5л на 10 000 км),
                но сега нямам такава загуба на масло,
                с оглед ограничения теч от "дишащия клапан".
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-12-09, 11:21.
                "Bis dat qui cito dat"

                Коментар


                • #68
                  Помощ за сервиз във Варна

                  Здравейте колеги! Имам един проблем реших да си сменя възглавниците на окачването с пружини.Видях един комплект от Падок и там се оказа най евтин.Та въпросът ми е къде във Варна могат да направят тази интервенция,защото питах в МП Варна и там ми казаха че ще струва 400 лв.Къде има читав сервиз за тази работа или да отида в МП.


                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-11-09, 17:09.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Помощ за сервиз във Варна

                    targa е псевдонима на колегата от Варна който ремонтира Ровъри.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-11-09, 08:36.
                    I get High by going Down

                    Коментар


                    • #70
                      Добър сервиз за ЛР Фрилендър

                      Здравейте, наскоро купих на жената ЛР Фрилендър, като пояснявам че много рядко ще се налага да влиза с него в кал или извън асфалта, затова си мисля че за жена не е лош избор.
                      Моля да ме посъветвате за добър сервиз където мога да го обслужа и действително да ми пипнат машинката, за да
                      не ми създава проблеми.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-11-09, 19:28.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Добър сервиз за ЛР Фрилендър

                        Първоначално публикуван от vval Преглед на мнение
                        Здравейте, наскоро купих на жената ЛР Фрилендър, като пояснявам че много рядко ще се налага да влиза с него в кал или извън асфалта, затова си мисля че за жена не е лош избор. Моля да ме посъветвате за добър сервиз където мога да го обслужа и действително да ми пипнат машинката, за да не ми създава проблеми.
                        За да се отзове някой не е лошо да пишете от къде сте. Аз знам един доста добър майстор разбиращ от Фрилендъри в Гримзби например . Ако сте от София /по мои наблюдения в повечето случаи, когато не е уточнено става въпрос за там/ бих препоръчал сервиза на vladi333. Нямам лично впечатления, но отзивите на уважавани участници за него са страхотни. Другия плюс е, че поне по мой спомен той самия има Фрилендър.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                        Коментар


                        • #72
                          До: Добър сервиз за ЛР Фрилендър

                          Сервиза на Леви ми го препоръча човек от форума намира се в София ,Красно село , оправиха ми скоростната кутия нещо което не можаха да направят никъде другаде и ми смениха съединителя ,цените за мен са приемливи защото съм правил ремонти и на други места за това ти го препоръчвам - 955 52 31 питаш за приемчика на сервиза за Ланд Ровер.
                          Последно редактирано от Димитър Радев; 22-11-09, 23:11.
                          AUDI A6 2.8 V6 Quattro

                          Коментар


                          • #73
                            Здравейте, благодаря за меннията, действително съм пропуснал че съм от София, но както виждам добре сте предположили. Иначе и да е в друг град не ме притеснява стига да не е над 200-300км. Според мен би тррябвало в Софиая да има достатъчно добри специалисти по Фрилендъри. Иначе най-важното е да не сгреша в поддръжката защото след това излиза доста по-скъпо.
                            Какво ще кажете за Дару Кар сервизът дали е приличен, защото доколкото се осведомих това е по-евтината алтернатива за сервиз на Ленд Роувър отколкото Мото Пфое ?

                            Съобщение от модератор:
                            Моля, напишете си в профила от къде сте.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-02-10, 14:32.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Препоръка за сервиз

                              Здравейте колеги!
                              След днешния лов в гората се прибрах с леко посмачкано Диско 300tdi–95г. посмачкано а имено предната греда на бронята е хлътнала на вътре и калника от горе леко е отворил и естествено мигача. Та въпроса е следния? Каде в София могат да ми поправят Диското?

                              Коментар


                              • #75
                                До: Препоръка за сервиз

                                Първоначално публикуван от vval
                                Здравейте колеги, какво ще кажете за Дару Кар сервизът дали е приличен, защото доколкото се осведомих това е по-евтината алтернатива за сервиз на Ленд Роувър отколкото Мото Пфое ?
                                Колега от София си нали виж малко по нагоре в темата а имено това:Сервиза на Леви ми го препоръча човек от форума намира се в София ,Красно село , оправиха ми скоростната кутия нещо което не можаха да направят никъде другаде и ми смениха съединителя ,цените за мен са приемливи защото съм правил ремонти и на други места за това ти го препоръчвам - 955 52 31 питаш за приемчика на сервиза за Ланд Ровер. Дано съм помогнал

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X