Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходима информация за отстъпки, сервизи и препоръка за такива.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Отзиви от сервиза в Княжево

    Първоначално публикуван от dulo Преглед на мнение
    ....................вече хептен ги отписвам.
    Аз ги отписах преди 25 дни, когато ми монтираха вентилатор на парното, който пък от своя страна взе, че изгоря преди седмица. М.амицата му арабска. Хич не ща рекламация. Просто продължавам да правя антиреклама на РАМПАРТС. Както е видно и антирекламата се плаща. В случая от мен лично и то авансово.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #47
      До: Отзиви от сервиза в Княжево

      Няма сервиз за ЛР . Не говоря за новите машини и Мото-Пфое, там който може да си позволи, може и да му е добре. Аз не се сещам обаче за подходящо място със съвестни и разбиращи майстори и собственици. Все пак ако сравняваме сервиза в Княжево и този на Леви, то при Леви с много седене по главите и юркане + части от друго място, може да е бюджетен и добър варянт, а Княжево няма такъв изглед май. За собствениците на ЛР до 94 година някаде или иначе казано, до появата на 300тди, че дори и след това, голяма част от ремонтите са напълно посилите на грамотен "джипар". Нещо като положението с УАЗ. Имаш другар, който служи вярно, но иска и да му полежаваш отдолу. И смятам, колкото и да е пословична недобрата сглобка на ЛР, виждат сериозна до зверска експлоатация и се чупят много по-малко от очакваното.

      Коментар


      • #48
        До: Отзиви от сервиза в Княжево

        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
        Аз ги отписах преди 25 дни, когато ми монтираха вентилатор на парното, който пък от своя страна взе, че изгоря преди седмица. М.амицата му арабска.
        Стария ти е още при мене и кой знае защо работи ....та ще трябва да ми се дотъркаляш
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #49
          До: Отзиви от сервиза на Купър в Княжево

          Ха ха ха!!!Направо ГАЗ КЪМ КУПЪР!!!!!!И от къде мислите,че той си поддържа собствения Defender?!?!?!Аз до сега ходех в Дарокар при Румен(че половината неща ги праехме там,а по лесните в тях в Бистрица),ама нещо се е махнал и незнам тримата по млади дали са толко добри?

          Коментар


          • #50
            Препоръка за сервиз

            Здравейте колеги,
            Имам запитване за препоръка на автосервиз, където да погледнат двигателя на на моя РР.
            Определено бих искал да е място препоръчано от Вас, а не на случаен принцип.
            Това, което ме притеснява е, че под пластмасовите кори от лявата страна
            на капачката за маслото, всичко е омазано(меко казано) с моторно масло.
            Сега нямам възможност, но може би след около час и половина два,
            ще се опитам да махна корите и да направя снимков материал.
            Съвети и помощ приемам всякакви.Отплащам се с бира....
            Защото и от към инструменти станах кът....бял ден да не видят тия дето ми разбиха мазето.
            Четох, че тези двигатели били добре познати по сервизите, но не ми се рискува.

            Ето и малко снимки и въпроси на тях....
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от valdivladi; 20-03-09, 13:53.
            "Bis dat qui cito dat"

            Коментар


            • #51
              До: Препоръка за сервиз

              Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
              Сега нямам възможност, но може би след около час и половина два,
              ще се опитам да махна корите и да направя снимков материал.
              Съвети и помощ приемам всякакви.Отплащам се с.....
              Като не успееш обаждаш се, дотъркалваш се, омазваш се (със или без помоща на водоструйката), намръзваш едно хубаво.....ъъъъъ....ама бира не пия
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #52
                До: Препоръка за сервиз

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Като не успееш обаждаш се, дотъркалваш се, омазваш се (със или без помоща на водоструйката), намръзваш едно хубаво.....ъъъъъ....ама бира не пия
                Благодаря за предложението, аз от омазване не се плаша, ама ако я карам така да не "гекне" нещо....

                Първоначално публикуван от c_gul
                Само Дядова УсМуканица
                Каквато ще да е, само работа да свършим...
                "Bis dat qui cito dat"

                Коментар


                • #53
                  До: Препоръка за сервиз

                  След извесно ровене и четене тук там, макар и да не съм добре с английския, схванах,
                  че въпросната джаджа(посочена на сн.2 в първия пост) се нарича "дишащ клапан"
                  и осигурява смазването на турбо компресора посредством създаването
                  на ниско налягане във въздуховода идващ от въздушния филтър.
                  Тогава по моята логика би трябвало да няма луфт между " дишащия клапан" и капака на главата,
                  за да може да се получи затворена система,
                  а при мен мога спокойно да го местя и има голям луфт.
                  Моля за компетентно мнение, съвети и идей,а и въпросът за сервиза си остава,
                  че малко започнаха да се разминават заглавието на темата и нейното съдържание.
                  Последно редактирано от valdivladi; 20-03-09, 17:21.
                  "Bis dat qui cito dat"

                  Коментар


                  • #54
                    До: Препоръка за сервиз

                    Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                    че малко започнаха да се разминават заглавието на темата и нейното съдържание.
                    .....що бе пиенето и сервизната дейност вървят ръка за ръка.... поне в България
                    Иначе за мазното, предполагам че е прецакано уплътнение по някоя от тези тръбички, но след едно миене и с наблюдаване ще се види къде точно тече, колкото за маслото във всмукателния колектор не ми харесва, но пък не съм запознат със схемата на въздуховодите, т.е. без да видя немога да кажа нищо.
                    Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                    ако я карам така да не "гекне" нещо.....
                    по този въпрос смятам че ако си следиш нивото на маслото няма проблеми, а в този ред на мисли колата "яде" ли масло повече от нормалното ( за мене е 0.5-1л на 10000км без яко юркане)
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #55
                      До: Препоръка за сервиз

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      ...... в този ред на мисли колата "яде" ли масло повече от нормалното ( за мене е 0.5-1л на 10000км без яко юркане)
                      Че тя си харчеше повече от упоменатото от теб количество масло още когато я взех,
                      може би около 1л-1.5л за тези километри.....
                      И наче да, харчи повече масло - преди седмица трябваше да пътувам в
                      провинцията и преди да тръгна го проверих, беше си ок. Тогава видях и
                      петното до и около капачката, но реших, че е от нея.
                      Днес сутринта ми направи впечатление онова много мазното и когато проверих,
                      маслото бе под минимума...
                      "Bis dat qui cito dat"

                      Коментар


                      • #56
                        До: Препоръка за сервиз

                        Колега проблема с капачката е при всички БМВ мотори просто или трябва да я смениш или не я завиваш докрай, и теча в повечето случай спира. Но имай в предвид, че това толкова малко масло че едва ли се отразява на щеката.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-11-09, 19:55.
                        [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

                        Коментар


                        • #57
                          До: Препоръка за сервиз

                          Първоначално публикуван от iignatov Преглед на мнение
                          колега проблема с капачката е при всички БМВ мотори просто или трябва да я смениш или не я завиваш докрай и теча в повечето случаи спира но имай в предвид че това толкова малко масло че едва ли се отразява на щеката
                          Колега, може би не съм се изказал правилно.
                          На снимка номер 3, количество масло се е появило там в рамките на една седмица....
                          Обърни внимание на двете "вадички"....това е резултат само на 5км. каране от тази сутрин.
                          Няма начин да не се отрази на щеката(особено за седмица)
                          Благодаря, за съвета за капачката.
                          "Bis dat qui cito dat"

                          Коментар


                          • #58
                            До: Препоръка за сервиз

                            Здравей. Имах същото омасляване /зелената стрелка на сн. 3/ ,но на ДИСКО 300 TDI . След свалянето на въпросния клапан се указа ,че за уплътнение между капака на клапаните и черната пластмасова джуджачка има обикновен О пръстен /спечен/. След смяната му не е имало повече течове/засега/.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Препоръка за сервиз

                              Първоначално публикуван от NGK Преглед на мнение
                              Здравей. Имах същото омасляване /зелената стрелка на сн. 3/ ,но на ДИСКО 300 TDI . След свалянето на въпросния клапан се указа ,че за уплътнение между капака на клапаните и черната пластмасова джуджачка има обикновен О пръстен /спечен/. След смяната му не е имало повече течове/засега/.
                              А как успя да го свалиш, щото аз се опитвах, ама не смея да го напъвам
                              да не го счупя, че цялото е от някаква пластмаса?
                              "Bis dat qui cito dat"

                              Коментар


                              • #60
                                До: Препоръка за сервиз

                                Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                                да не го счупя, че цялото е от някаква пластмаса?
                                Би трябвало да е гума
                                Първоначално публикуван от NGK Преглед на мнение
                                обикновен О пръстен /спечен/
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X