Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум откъм съединителя или СК?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Шум откъм съединителя или СК?

    При ненатиснат съединител лагера не трябва да се върти.Вилката като я хванеш трябва да почуква ликичко по палците в твоя случай по диафрагмата на диска чрез лагера.
    Обаче ако някой по незнайна причина е навил много лостчето на цилиндърчето и вилката е избутала лагера напред и има вероятност той да си се върти постоянно и от там идва характерен шум особено когато е стар лагера щото той не е направен да се върти постоянно и явно износването му е много голямо в такъв случай и шуми характерно.Смазва палците,вилката и другата карантия покрай себе си
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #17
      До: Шум откъм съединителя или СК?

      Не съм виждал диафрагмен диск за Уаз но принципа е същия само може самите луфтове да са различни стойности.

      На москвича,на ладата също трябва да има луфт.

      И така като се случам май имаш леко объркване в представата как десйтва тоя механизъм наречен съединител.Прочети попреглдай пак и ще се досетиш сам,елементарно е
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #18
        До: Шум откъм съединителя или СК?

        Всъщност колебанията ми бяха за това кога работи този лагер. Сашо изрази съмение, а сега след тези два поста на Цветан започна да ми просветва: лагерът не трябва да работи при ненатиснат педал, а всъщност май работи, понеже "някой по незнайна причина е навил много лостчето на цилиндърчето и вилката е избутала лагера напред". Е този някой требе да съм аз, понеже като новобранец сам сменях работния цилиндър. Всъщност това беше и първия ми ремонт по УАЗ-а, а и май изобщо по автомобил.

        Още утре ще погледна и ще отхлабя. Но възниква въпросът дали това ще реши проблема? (нещо се съмнявам). Или вече този лагер безвъзвратно е заминал?

        И друго. Ако този шум идва от аксиалния лагер, защо спира при натискане на педала, при положение, че лагерът продължава да се върти? Или кво се получава: при ненатиснат съединител лагерът се върти и шуми. Натискаме съединителя лагерът продължава да се върти, но спира да шуми? Нещо техническата ми мисъл не достига.
        Последно редактирано от inp; 01-08-08, 21:38.
        БИО пчелен мед и пчелни продукти
        0888 66 59 73

        Коментар


        • #19
          До: Шум откъм съединителя или СК?

          ЗАщото явно се върти ама със слаб натиск към палците.

          Като го натиснеш убираш всички лифтове в него и шума изчезва.

          Той ако почне да се шуми и когато е натиснат пуши го направо бегал
          Луд умора нема,само се поти!!!

          Коментар


          • #20
            До: Шум откъм съединителя или СК?

            Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
            ЗАщото явно се върти ама със слаб натиск към палците.

            Като го натиснеш убираш всички лифтове в него и шума изчезва.

            Той ако почне да се шуми и когато е натиснат пуши го направо бегал
            Ахъ. Вече картинката ми е ясна.
            Има един въпрос, който ме гложди. Защо там трябва да има такъв лагер? МОже би, за да поема въртенето и за да не опира вилката във въртящия се диск?

            Иначе благодаря за постовете. Трябва да се "черпаваме".
            БИО пчелен мед и пчелни продукти
            0888 66 59 73

            Коментар


            • #21
              До: Шум откъм съединителя или СК?

              Ако не се лъжа там трябва да има цилиндърче тип Волга с накрайник за УАЗ.
              В началото като се появиха УАЗ с Волгови мотори /с диафрагмен диск/ имаше проблем с амбриажни цилиндър - не му достигаше ход заради калпавия му накрайник. Трябваше да се играе с увеличаване на накрайника. А може и поради липсата на волгов амбриажен цилиндър сме слагали УАЗ-ков с калкулация на накрайника.
              Това по спомени.
              Лагера е 360710.
              Ако се вдигне колата може да се прослуша въпроса за лагер на първичния вал 150208/50208/ на ск.кутия.Но ако човек е с добър слухов апарат. Майтап.

              Но и в двата случая разглобяването е задължително.

              Според мен ако се разглобява по добре да се смени комплект амбр.муфа с лагер. Муфа на 35 мм. с лагер 360710.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #22
                До: Шум откъм съединителя или СК?

                На какви км. е колата.
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #23
                  До: Шум откъм съединителя или СК?

                  Май съвсем те объркахме.
                  Ще се опитам да ти обесня пътя на работа от педала до първичния лагер на скоростната кутия.Натискайки педала ти натискаш вилката на съединитела в единия и край,другия и край опира в лагера на съединитела който от своя страна опира на ламелите или слънчевия сплит на притискателния диск.отам натистат притискателен диск се отделя от феродовия и отдела двигател скоростна кутия.В този случай работи лагер съединител, не работи първичен лагер на скоростна кутия.Ако е заминал лагер съединител трябва да шуми напрежението върху него е голямо.Пускайки педала съединитела зацепва и започва първичен лагер да се върти и ако е заминал да шуми,а вече лагер на съединител не работи и не шуми щото нища не го притиска,освен ако не си оставил луфта вилка и лагер тогава лагера е под леко напрежение и принудително се върти.това става когато ти е заминал съединитела и не може да отцепи или ламели на съединитела са омекнали и пак не може да раздели двигател скоростна кутия.Ако първичния лагер шуми каряй и си свиркай имах лада така я карах 200хил км без проблем.не си заслужава да го сменяш щото и новия може да зашуми след някой и друг км.Така пише по книгите.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Шум откъм съединителя или СК?

                    Пък на мен , преди време ми блокира аксиален лагер на Уаз без изобщо да е издавал странни звуци (шумене) .
                    Докато се прибрах до бокса , 1 - 2 ск. , светофари , с 1.5 тона товар, замина и притискателния (диафрагмен) . Посиняха пластините , омекнаха.
                    Та ако е рекъл бога на МПС-тата , така с шума ,можеш да си караш ......
                    Там на аксиалния лагер има гресьорка. Изведна е с маркуче на кужуха .
                    Защо, по дяволите никой не гресира....
                    Включая себе си .
                    Уморените коне не ги убиват , нали ??

                    Коментар


                    • #25
                      До: Шум откъм съединителя или СК?

                      Поотпуснах лоста на работния (долния) цилиндър така, че вилката със сигурнист е свободна и не притиска лагера, обаче проблемният шум си остава. Направих опит като натегнах лоста, така, че вилката да притиска съвсем леко лагера и тогава се появява шум от аксиалния лагер, обаче той е съвсем различен - по-тих и прилича на скрибуцане (като при работа на струг).

                      Към Макавеев: При диафрагмения съединител няма гресьорка и в книгите си пише, че не е необходимо смазване. Аз въпреки това огледах картера, обаче никъде не видях изведена гресьорка. Значи по книгите е правилно.

                      Към uazik: УАЗ-а по километраж е на 26 000 км. Почти на 5 години е. Работният цилиндър (ако него визираш) го смених с ФЕНОКС. После доставихме от вас за резерва. При отпуснат педал лостчето си опира във вилката, даже има още мегдан, а при натиснат педал съединителят си работи нормално. Какво да се разбира под: "не му достигаше ход заради калпавия му накрайник".

                      Горният е оригиналният, а отдолу е този на ФЕНОКС:



                      Да, предполагам, че опитно ухо би различило шума от различните лагери. А едно разглобяване е най-сигурно. Но малко се налага да го отложа. С около 1000 км, ако имам късмет. По тази кола все още не съм ревизирал тази система "съединител-ск. кутия-разпред. кутия". Да попитам, предвид тежестта на отделните детайли, дали е по силата на сам човек да разглоби и сглоби тази система?
                      БИО пчелен мед и пчелни продукти
                      0888 66 59 73

                      Коментар


                      • #26
                        До: Шум откъм съединителя или СК?

                        Ако ги сваляш на части е възможно иначе ако са сглобени скоростите и разпреледителната мисля че са около 70кг и си е една голяма хамалогия и отделно се съмнявам,че сам човек ще ги сложи и то отдолу

                        Щом Уаз-а ти е на 26 000 км не бих седнал да пипам кавито и да е лагери и скорости особено ако всичко си работи нормално. само заради някакъв шум който и ти незнаещ точно от къде идва.

                        Я кажи шума колко е силен,дразнеш защото има някой шумове в тези автомобили който си се смятат за нормални.

                        Отделно частите където ги продават по магазините са под всякаква критика от което меже да не стане абсолютно нищо с даден ремонт или просто да е кратковременно лечение.
                        С части от Карбон не съм работил така,че може и техните да се окажат по читави.


                        И един въпрос имам към теб.
                        Това едното цилиндърче където ти е останало с лостчето където отзад е като конус дали ти трябва и ако не продава ли се и най вече самото лостче.
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Шум откъм съединителя или СК?

                          Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
                          Там на аксиалния лагер има гресьорка. Изведна е с маркуче на кужуха .
                          Защо, по дяволите никой не гресира....
                          Включая себе си .
                          Гресьорката гресира остта дето се движи муфата,но не и лагера
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Шум откъм съединителя или СК?

                            Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                            При ненатиснат съединител лагера не трябва да се върти.Вилката като я хванеш трябва да почуква ликичко по палците в твоя случай по диафрагмата на диска чрез лагера.
                            Обаче ако някой по незнайна причина е навил много лостчето на цилиндърчето и вилката е избутала лагера напред и има вероятност той да си се върти постоянно и от там идва характерен шум особено когато е стар лагера щото той не е направен да се върти постоянно и явно износването му е много голямо в такъв случай и шуми характерно.Смазва палците,вилката и другата карантия покрай себе си
                            точно така трябва да има луфт 2мм за да не се варти постоянно лагера
                            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                            Коментар


                            • #29
                              До: Шум откъм съединителя или СК?

                              Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                              И един въпрос имам към теб.
                              Това едното цилиндърче където ти е останало с лостчето където отзад е като конус дали ти трябва и ако не продава ли се и най вече самото лостче.
                              За съжаление отдавна не е у мен. (Снимката е от преди два месеца). Един щеще да се мъчи да го рециклира.

                              Иначе шума като че ли понамаля след като отхлабих леко лостчето и вече не е така дразнещ. Чудя се дали да не сложа една пружина (каквато имат останалите съединители) да държи вилката отдалечена?
                              БИО пчелен мед и пчелни продукти
                              0888 66 59 73

                              Коментар


                              • #30
                                От: Шум откъм съединителя или СК?

                                Доста време е минало от последната публикация, сега и на моята КИА има шум от сиединителя т.е. натискам съединител-изчезва или при работещ двигател леко бутам към 3'та или 4'та скорост ,пак шума изчезва. Явно е от лагер на първичния вал !!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X