Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За какво служат тези неща на УАЗ-а?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За какво служат тези неща на УАЗ-а?

    Бихте ли ми казали каква работа вършът тези неща (в ляво и дясно от теглича) на Уаз-ката. Разбрах от едно четиво, че се казват "буфери", но не и за какво служат.


  • #2
    До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

    A за какво служи бронята?

    Коментар


    • #3
      До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

      Друже самата дума Буфер говори много сама за себе си

      Коментар


      • #4
        До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

        Това е броня с нулева естетическа стойност и за разлика от тази на по-съвременните автомобили е правена с единствена цел да поеме част от силата на фронтален удар, колкото да не се чупят стоповете при паркиране в тъмното. Явно разработчиците на УАЗ са били наясно, че не могат да направят броня, която да издържи при удар в дърво, да речем. Иначе също помагат и при катерене по Уазката отзад (мойта е пикап).

        Шегата на страна - много са здрави, лошото е, че не пазят калника леко странично и атакуването на малко по дебело дръвче е свързано с кривене на ламарина

        Коментар


        • #5
          До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

          Хубави буфери. Ако отзад не са камъни да се заклещи на тях, не увисва, ами драсва, прерязва прага, и заминава нататък.
          А освен това по средата им има дупчици. През тях с два карданни болта два УАЗа се връзват един за друг, и пътуват хиляди километри от завода до фронта с един шофьор. Та се икономисват шофьори и бензин.

          Коментар


          • #6
            До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Хубави буфери. Ако отзад не са камъни да се заклещи на тях, не увисва, ами драсва, прерязва прага, и заминава нататък.
            А освен това по средата им има дупчици. През тях с два карданни болта два УАЗа се връзват един за друг, и пътуват хиляди километри от завода до фронта с един шофьор. Та се икономисват шофьори и бензин.
            Я Стефане, ако обичаш светни нас непросветените що е то карданен болт. Майтапа настрана, ама не съм виждал подобно нещо. Бъди така благороден да ни пуснеш някой линк със снимки.
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • #7
              До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

              Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
              Я Стефане, ако обичаш светни нас непросветените що е то карданен болт. Майтапа настрана, ама не съм виждал подобно нещо. Бъди така благороден да ни пуснеш някой линк със снимки.
              Може да става въпрос за болтовете на карданните карета на УАЗа

              Това, което Стефан казва е много интересно (на мен поне ми е) и по-скоро ми е странно как е завивала тази композиция?
              Последно редактирано от Сашо Пунчев; 31-07-08, 12:53.

              Коментар


              • #8
                До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                Общо взето здрав болт с идиотско-асиметрично оформена глава, която сама се законтря на мястото, където се поставя. А се поставя на фланците на кардана към свързания с него агрегат (раздатка, диференциал).

                Обаче не си представях за съчленените уазки. Как ли вземат по-остри завои?

                Коментар


                • #9
                  До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                  Тогава и аз да попитам Стефан, на предната броня също има два такива отвора, те за какво са.

                  Чувал съм за този метод на теглене при руснаците но втория автомобил е захванат някъде по окачването
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #10
                    До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                    Май идеята е да се минат многото километри, равен и почти съвсем прав път. Като дойдат сериозните завои, вероятно вече ги подкарват нормално.

                    Това хем е твърда връзка, хем поради естеството на бронята леко пружинира. Точно като буфери на влак, само че вързани работят и на бутане, и на дърпане.

                    ...така си мисля де. Аз не бих се сетил за такова нещо.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                      Благодаря, че ми отговорихте. Темата я пуснах тук, защото не смятам, че е толкова важна.

                      Първоначално публикуван от veritas Преглед на мнение
                      Друже самата дума Буфер говори много сама за себе си
                      "Друже", не мога всичко да знам.

                      Коментар


                      • #12
                        До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                        Там ги няма нашите десетки километри серпентини. Завива си като дългите Икаруси - с двата крайни моста. Последния сам си следи пътя, къде ще се дене ...

                        Коментар


                        • #13
                          До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                          Като се замисля (на база казаното по горе) ако няма колела на задния мост на тегления автомобил и задниците са захванати една към друга предният на тегления автомобил би следвало сам да взлиза в пътя, май

                          Коментар


                          • #14
                            До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                            Ако няма колела малко ме съмнява че ще удържат болтовете...

                            Отделно като знам руската точност въобще не завиждам на този който ще ги закача 2-та Уаз-а един за друг
                            Луд умора нема,само се поти!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                              Аз,мисля че тези отвори въобще не са за това.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X