Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За какво служат тези неща на УАЗ-а?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

    Колеги ... много МОЛЯ, след като не сте компетентни ... поне си направете труда да почетете малко.
    Всички дрязги и проблеми тук са следствие от това.
    Подфорума, ако не сте забелязали е УАЗ.
    На който не му харесва .... да не пише.
    Беше зададен въпрос, на който е даден обстоен отговор.
    Заключвам темата!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #32
      Още за задната броня на УАЗа

      Не разбрах защо е заключена темата
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=38019
      Не смятам за удачно приключването на технически въпроси с глупави твърдения.

      За специалистите по военно планиране и военна икономика:
      Милион военни шофьори изглеждат примерно така



      Това са милион гърла които плюскат, возят се натам а после обратно, искат дрехи, болници, къщи. Но главното им свойство е че са военни, което значи че не са в тила, не произвеждат нищо, не правят деца, но бързат да умрат. Заради това държавите губят войните. Ако се намалят наполовина, само от тая снимка може да събереш цяла стрелкова рота, която тъкмо в момента трагично не стига в траншеите. Заради което щатния способ, за който са проектирани задните буфери на УАЗа, и до ден днешен си е напълно обичайна гледка



      Предполагам също така, че ключалките на УАЗовете може да ги пишем малоценни, при положение че след два часа между тях ще догарят триста танка. Когато ги имахме, те струваха по десет милиона лева единия. Но между другото, също нямат ключалки. Всички панцери са еднакви. Някви обяснения от счетоводна гледна точка?
      Ако военните камиони се палеха с ключ, а не с псувня, хич да не е, сега нямаше да съм тука. Това сам съм го живял, за разлика от някои специалисти по ценообразуване на военната продукция.

      Коментар


      • #33
        До: Още за задната броня на УАЗа

        Колега,ако искаш пред всички тук ще напиша,че си прав.Те е срамно да не знаеш нещо и да сиго признаеш.Не знам защо пак потхваща ме тази тема.Може всичко да е точно така както си го писал,но не е грешка и другите да имат собствено мнение,особенно когато то не вреди на някого.Повече аз няма да пиша по тази тема./На задния джип му светат стоповете/.Успешна седмица на всички.

        Коментар


        • #34
          До: Още за задната броня на УАЗа

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          /На задния джип му светат стоповете/.Успешна седмица на всички.
          Този е предния Погледни джижението накъде е.
          Луд умора нема,само се поти!!!

          Коментар


          • #35
            До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

            нещо не си спомням на всички Уази да е имало дупки на буферите.
            И на снимката тези са доста повече от 10 мм

            Коментар


            • #36
              До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

              Където има смисъл от милионни автопаркове, съответно има и милиони шофьори /на снимката със серпентините, междувпрочем, има не повече от трийсетина автомобила - баси стрелковата рота/. В края на краищата, за какво биха били нужни милиони автомобили /кого ще транспортират/, ако за тях няма дори водачи!? Още повече, че за онези стратези, на които се приписва идеята: "един шофьор - два автомобила", човешкият ресурс е най-беззначителния - историята дава доста примери за една пушка на двама бойци и нито един в обратния вариант.
              Колкото до снимката на вързаните уазки - тя определено е една многото изображения на какви ли не майтапчийски куриози из интернет /във форума с хумора ги има с десетки, дори и на филмчета/. На показаната снимка, уазките дори не са военни, а са Хънтъри.
              Нито в мирно, нито във военно време, може да се види танк, паркиран на обществен паркинг. А Уазки има доста, аз дори знам за много с алармена система /не фабрична/, а и доста са приспособени за заключване с катинар - явно практиката го изисква. Пък и танковете, ако и да нямат тривиалната ключалка - имат доста сериозна осигуровка срещу възможност за несанкционирани манипулации. Все пак, аргумента за безсмислието от разходи за ключалки, при положение, че целият автомобил, с екипажа, е малотраен актив - звучи съвсем по-иначе от хумореските за замръзналите патронници на бравите.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                Дупките на буферите са за връзване на две уазки и един шофйор, ясно, но за какво са дупките на предната броня? Може би да се навържат на влакче? Сериозно на предната броня има подобни отвори, те за какво са?
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #38
                  До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                  Aми нали предната броня на задния се връзва със задната на предния ...

                  То стана една тема....

                  Да не би да искате да са вързани със задниците си???
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #39
                    До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                    Aми нали предната броня на задния се връзва със задната на предния ...

                    То стана една тема....

                    Да не би да искате да са вързани със задниците си???
                    По-горе снимката показва точно свързване със задниците. Възможно е, обаче, да има няколко начина.

                    Коментар


                    • #40
                      До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                      На снимката на Стефан двата уаза са свързани със задниците си, смятам, че не е възможно да се върже предната броня за задната понеже предните колела като кривнат на една страна няма да може да се изправят.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #41
                        До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                        Когато човек има способността да мисли, когато се сблъска с нещо което никога не е чувал, напълно непознато, или звучащо направо диво, обикновено се опитва да разбере какво е чул. Да каже че такова няма, не е ползотворна реакция.
                        Казах тривиално твърдение от учебниците за шофьорските новобрански роти. За мене това е информация, с която са запознати всички, и ми беше неудобно да повтарям общоизвестни неща. Добре, някой не го знаел, чудо голямо, никой не знае всичко. Вместо да попита Кво кво?, щото му звучи странно, да получи подробното обяснение и картинките, някой започва да твори чак теоретичната база под невъзможността да има жираф.
                        Хубаво, ама стадото жирафи не знае че не може да го има.

                        Коментар


                        • #42
                          До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                          Аз съм виждал в Русия УАЗи469, по двойки, свързани в права посока.
                          Волана се блокира да не се върти. Двойката си върви спокойно по пътя. Такива обратни свързвания не съм виждал.
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • #43
                            До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                            Мойта па няма такива дупки
                            Луд умора нема,само се поти!!!

                            Коментар


                            • #44
                              До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                              Уазки вързани така не съм виждал това не значи че е невъзможно след като съм виждал много пъти камази закачени с твърд теглич шофьорите и двамата у първия камаз а у втория няма никой.Втория е с предницата напред волана му е свободен и върви точно по първия без да бега наляво на дясно.Когато го видях за първи път бех много озадачен.И всичко е от формата на теглича като лястовицата на ремаркето е направен.Камазчика има отдолу на бронята две куки там се закачат двата края а предния край на теглича за предния камаз и така втория върви точно като ремарке.А съм ги гледал как идат и от завода в Набережние Челни първия гол по шаси втория с предницата върху него а отзад си се търкаля. вързани един за друг с бетонно желязо десетка моста на втория за шасито на първия и газ колко може . Пести се един шофьор .Та руснаците са много изобретателни и там нищо не трябва да те учудва
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • #45
                                До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                                Аз съм виждал В Щатите наредени по 5-6 камиона с предницата на предния и така се транспортират,същото съм го виждал и с Газ 53 в Съюза.Но да си призная честно, Уазки не съм виждал да се транспортират по начина описан от Стефан.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X