Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За какво служат тези неща на УАЗ-а?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

    Няма никакъв проблем да се изминат хиляди километри с два автомобила. И не само от завода а и на фронта - УАЗките вървят по две, единия шофьор спи, другия кара, после се сменят. Така пристигат там, където са необходими.

    По много магистрали в Америка могат да се видят така съчленени голям кемпер, отзад с джип. Човека се мести на нова работа или просто на почивка, и колата му е с него.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #17
      До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

      Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
      .....

      По много магистрали в Америка могат да се видят така съчленени голям кемпер, отзад с джип. Човека се мести на нова работа или просто на почивка, и колата му е с него.
      Абсолютно вЕрно, но там съм виждал някаква странна конструкция, която по някакъв начим контролира предни мост на колата, дето я влачи кемпера.

      Коментар


      • #18
        До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

        Аз,също съм влачил автомобил по този начин но за целта трябва да може да му се заключва волана.Затова не съм сигурен че тази "муха" която ни пусна колегата Стефан е истина.

        Коментар


        • #19
          До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Аз,също съм влачил автомобил по този начин но за целта трябва да може да му се заключва волана.Затова не съм сигурен че тази "муха" която ни пусна колегата Стефан е истина.
          Аз по-скоро си мисля, че има някаква подробност, свързана със сдвояването на двата УАЗа.

          Коментар


          • #20
            До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

            На една текезесарка която купих ме преди време от един търг ,на буферите имаше сложени гумени тампони и болтовете им минаваха през тези дупки.Може да са слагани после не знам ,но този вариянт ми се вижда по-възможен.Буферите са захванати с 4 болта 8мм.и аз не бих разчитал много на тях.

            Коментар


            • #21
              До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

              Момчета това е само една(сделана)броня!
              0898532785-КИКО

              Коментар


              • #22
                До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                Болтовете са 10мм и си вършат перфектна работа за ремърке, джек, или да се преметне въже и да се дърпа в по спецялна ситуация джипа
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #23
                  До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                  Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                  въобще не завиждам на този който ще ги закача 2-та Уаз-а един за друг
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • #24
                    До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                    Сделана, сделана, не спиздена. И не из кетая брали.
                    Преди да имаш самочувствието да се подиграваш на руснаците, измисли какъвто и да е начин, да намалиш броя на шофьорите 2 пъти. Значи примерно около милион. Или някой има умна забележка към милион военни шофьора? Те малко се различават от квичаща блондинка, която от третия път успява да уцели паркинга с лимузина Матиз.
                    Няма лошо човек да мисли. Ама преди да се захваща с такава тежка работа, може да прочете барем инструкцията за шофьори новобранци.
                    Сега започваме мислене по въпроса защо на военните коли не се заключват нито вратите нито воланите, а често и стартера е с бутон а не с ключ.
                    А на тези които са мейднати, а не са сделани?

                    Коментар


                    • #25
                      До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Сделана, сделана, не спиздена. И не из кетая брали.
                      Преди да имаш самочувствието да се подиграваш на руснаците, измисли какъвто и да е начин, да намалиш броя на шофьорите 2 пъти. Значи примерно около милион. Или някой има умна забележка към милион военни шофьора? Те малко се различават от квичаща блондинка, която от третия път успява да уцели паркинга с лимузина Матиз.
                      Няма лошо човек да мисли. Ама преди да се захваща с такава тежка работа, може да прочете барем инструкцията за шофьори новобранци.
                      Сега започваме мислене по въпроса защо на военните коли не се заключват нито вратите нито воланите, а често и стартера е с бутон а не с ключ.
                      А на тези които са мейднати, а не са сделани?
                      Тъй като,мисленето не ми е силната страна,аз предполагам че колегата нямаше нищо против руските шофьори или направата на бронята.Просто искаше да не се разпалва спора за нищо.Колкото до военните коли с изключение на повечето произвеждани през ерата на студената война,всички дори японските/Нисан,Тойота идр? им се заключват вратите и волана.Да не забравя ме че в повечето страни армията е професионална и не се налага да се обучават непрекъснато войници.А в други шофьорска книжка се дава на16г.и повечето от военните имат голям опит зад волана преди казармата.Не знам защо колегата Стефан се пали толкова? И защо не трябва да се пише на английски,китайски или др. а на руски може?След като сме приели правила да пише ме само на БЪЛГАРСКИ ,защо трябва да тичам за речник за да се опитам да разбера какво иска да каже.Според теорията на колегата Стефан,за спестяването на 1 милион шофьори,добре че Уаза не са го правили китайците, щото ако те бяха решили да спестят около 100-200милиона шофьори,Уаза щеше да прилича на тоалетна хартия,целия с дупки и сигурно щяха да ги съчленяват ,отзат,отстрани или един върху друг.

                      Коментар


                      • #26
                        До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                        След като сме приели правила да пише ме само на БЪЛГАРСКИ ,защо трябва да тичам за речник за да се опитам да разбера какво иска да каже.
                        Защото:
                        1. Приели сме да пишем на кирилица, а руският е вариант( да ме прощават руснаците) на българския.
                        2. В руските форуми българският е един от малкото чужди езици на, които е разрешено да се пише(в Уазбуката със сигурност). Нека проявим добронамереност....

                        А думи, като "пизда" трудно ще откриеш в речниците
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #27
                          До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                          Когато в технически разговор се забъркват тъпанарски съображения, не очаквай кой знае каква изящна словесност.
                          Та на чия казваш територия от гореизброените се е изсипвала чужда 5 милионна армия, която пали и коли наред?
                          А като идеш за малко в храстите с ключа от безценния си джип, и там мината ти качи задника на върха на бора, аз къде трябва да търся ключовете от кочината за да ида нататък? А докато благоволиш професионално да дойдеш от оня край на Токио до професионалната си казарма кво ще правим? Ще кажем на руските бомби да почакат да донесеш ключовете, та да изкараме камиона със снарядите от парка. А като ти замръзнат ключалките нощеска в тайгата не се ли страхуваш че останалата войска просто ще те срита задето мръзне?
                          Сигурно могат да се намерят аргументи в защита на декоративните армии и техниката им от Детмаг. Но те не ме интересуват. Конете не се сменят в брода. Но във всички им войни, на всички тия професионалисти това се налага. Кво ли значи? ...

                          Коментар


                          • #28
                            До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                            Между другото тези буфери са реално работещи и се справят добре със задачата си. Това, че са грозни като Фашизма е факт, който не променя другите факти. Удрял съм Ужаска доста силно на заден, така, че предницата подскочи поне половин метър и като изключим влязлата вътре резервна гума, заедно с капака и поизкривените буфери нямаше други последствия.
                            Буферите са си ОК, но седалките и шприглите, както и врата с махната горна половина могат сериозно да те наранят.
                            Ергономия при УАЗ липсва тотално, но пък си има други сериозни достойнства, едно от които е това, че без угризения се мие с маркуч вътре
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              ...И защо не трябва да се пише на английски,китайски или др. а на руски може?След като сме приели правила да пише ме само на БЪЛГАРСКИ ,защо трябва да тичам за речник за да се опитам да разбера какво иска да каже...
                              Тук може да се пише на всякакъв език. Английски, руски, турски, унгарски и даже македонски (съгласно конституцията на Република Македония). Както и на други.

                              Задължително е, обаче, на всеки език да се пише правилно и с азбуката, която е предназначена за него.

                              Който не разбира, ще чака превод на български език от друг участник. Или ще ходи за речник.

                              Коментар


                              • #30
                                До: За какво служат тези неща на УАЗ-а?

                                Нищо и няма на бронята, в момента, наистина изглежда малко непривично, но преди 50-70години, това си е било масовия вариант.
                                Това, че на някой му се е сторила "сделана" /каквота и да означава това/, си е негова работа и не би трябвало да е повод за "смешенъ плачъ" в едно уравновесено съзнание. Още повече, че наистина е сделана - това си го пише на фабричната табелка /нали чуждите езици не са табу/.

                                Обаче ситуацията със изсмуканите от пръстите "доводи", определено е трагикомична!!! - в един технически насочен разговор.
                                Нямало ключалки, защото била военна и да не би да замръзнели! Да бе. Тя наистина няма ключалки, защото е военна, но причината не е толкова витиевата, а просто за да е по-евтина. Инак, ако замръзването на ключалките е наистина толкова съществен проблем, в уставите просто може да се запише, че е забранено /в определени ситуации/ да се вадят ключовете от таблото и толкова. Но пък в невоенна ситуация ще има възможност да си се заключва, като един нормален автомобил.
                                Това пък, с автовлакчетата е направо за темата с вицовете. Имаше едно мнение, с предположение, че тези дупки са за да се монтира там гумен демпфер - ето това, може би е положението, но отново по причина: поевтиняване, са отпаднали от технологията.

                                А тези вечни дърления, вярно вече са досадни! Всеки път, когато някой напише нещо, без преди това да е ударил n-на брой теманета по отношение на руската инженерна мисъл, следва гарантиран смут и паника.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X