Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита на кормилната щанга и диференциала - Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защита на кормилната щанга и диференциала - Land Rover

    А за десерт си оставям монтажа на това желязо:





    НЕ, не съм луднал и аз! Просто обстоятелствата го изискват - изкривена кормилна щанга в един добре скрит...пън

  • #2
    До: Ремонт на сфера и главина (swivel housing) - Диско 200Тди

    Това "желязо" от къде го набара, искам и аззззззззз

    Кой му е майстора и колко $ , или е от интернет поръчвано?

    Поздрави,
    Ангел

    Коментар


    • #3
      До: Ремонт на сфера и главина (swivel housing) - Диско 200Тди

      Геле, от "майка" Англия е желязото. Не бързай, скоро ще има подробен чертеж и размери. Изработката му тук ще излезе по-евтино.
      Последно редактирано от Lazar; 31-07-08, 10:44. Причина: копирано мнение, излишното изтрито

      Коментар


      • #4
        До: Ремонт на сфера и главина (swivel housing) - Диско 200Тди

        Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
        Геле, от "майка" Англия е желязото. Не бързай, скоро ще има подробен чертеж и размери. Изработката му тук ще излезе по-евтино.
        Чакаме чертежите и размерите с нетърпение
        P.S. И с каса бира
        A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

        Коментар


        • #5
          До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

          Е ще чакате, какво да ви правя.
          размерите са при мен, т.е. свалил съм ги на едни кашони, но още няма AutoCAD-ски вид.

          Като стигна ще ги пусна.
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #6
            До: Ремонт на сфера и главина (swivel housing) - Диско 200Тди

            Първоначално публикуван от Nightcrawler Преглед на мнение
            Чакаме чертежите и размерите с нетърпение
            P.S. И с каса бира
            От мен бутилка уиски
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
              Е ще чакате, какво да ви правя.
              размерите са при мен, т.е. свалил съм ги на едни кашони, но още няма AutoCAD-ски вид.
              Като стигна ще ги пусна.
              Ех, Радо, да не бях пускал онези снимки с размерите, сега щях да те изнудвам със седалките за благото на форума, ама...

              Може ли малко информация "иззад кулисите" от какъв материал са направени и с каква дебелина? Да знаем какво да купуваме отсега.

              Аз съм се ориентирал към алуминий 5-6 мм или стомана 3-4 , ама представа си нямам кое от двете ще е по-подходящо и кое колко ще тежи.
              A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

              Коментар


              • #8
                До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                Стомана. Страниците са по 10мм, а панела е 5мм. Поцинковано, според Радо - топло. Тежи около 23кг.

                Коментар


                • #9
                  До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                  Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                  А за десерт си оставям монтажа на това желязо:





                  НЕ, не съм луднал и аз! Просто обстоятелствата го изискват - изкривена кормилна щанга в един добре скрит...пън



                  Още една крива щанга

                  Радо, чакаме чертежи ако има как разбира се
                  [SIGPIC][/SIGPIC]
                  DISCO 1-200TDI-бял...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                    Да питам: тези заварени парчета тръба каква роля играят? Виждам съм ги същите и на други защити(на др. джипки).
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #11
                      До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                      Колега тръби те са за крик,а за доставка колко вземаха?\ако не е неудобно\
                      _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                      Disco 200 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                        Защитата си е хубава. И аз я предпочитам. Ако има и подкартерна ще е чудно.
                        Прикачени файлове
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                          Момчета, премерете го и на някое диско 2.. за да видим как са там нещата.. ще може ли да се преправи.. До сега не съмвиждал на Живо Д2 с такова желязо..
                          LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                          LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                          [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                            В момента изработвам такава за моето Диско... Тази я поразгледах по-обстойно и не ми допаднаха няколко неща (може би прекалявам леко със скептицизма, де ), хрумнаха ми и няколко други може би полезни идеи... Времето ще покаже... И така, правя нещо малко по-различно . Като стане до седмица две ще пусна снимки, рзмери и разсъждения защо така, а не иначе .

                            Да добавя и че моята желязна броня е модела без плоча за лебетка, т.е. по-прибрана и с джек пойнтове в самата нея, та и за това някои от нещата могат да се оптимизират.
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                              Някой би ли пуснал размерите (чертежите) и на мен ? Освен ако не се водят Top secret ...
                              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X