Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита на кормилната щанга и диференциала - Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

    Леко, ефтино, пази напълно адекватно, в кал и сняг не може да залепне и почти не оказва съпротивление, не задържа кал и като цяло е по-проста конструкция, а и не тежи хич много. Предполагам затова и инжинерите са го измислили така, по пъта на най-малкото съпротивление. Лесно за направа, проста концепция... изчистено положение.

    Коментар


    • #32
      До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

      За това съм съгласен. Обаче мисля, че тази кормилна защита (не тръба) при пресичане на водно препятствие помага за отблъскването на водата и образуването на "правилната" вълна пред джипа, може и да греша.
      A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

      Коментар


      • #33
        До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

        Има обаче един съществен недостатък и сам го виждал на живо. Когато прескочи камък зад тръбата, може хубавичко да се заклещи между нея и кормилните щанги и да направи чудеса. Не че и при листовата защита не може, но там мястото е доста по-малко, а по-малък камък значи по-малки поражения.
        Колеги, пак казвам, моето желязо още седи в гаража разглобено и ще е така до понеделник, който иска да дойде да го види и да си свали всичко нужно като размери. че после го монтирам на колата и ще е по-трудно с чертежите.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #34
          До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Аз си го доставих моето железо от Англия, че с тоя нисък паунд Лазо го спазари за без пари, но ще го слагам след 15 април.

          Колко излезе доставката и с какви размери е плочата?

          Коментар


          • #35
            До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

            Първоначално публикуван от mmj Преглед на мнение
            Колко излезе доставката и с какви размери е плочата?
            Питай Лазар, че аз поръчвах куп неща, но по спомен е под 200 лева с транспорта май.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #36
              До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

              Първоначално публикуван от mmj Преглед на мнение
              Колко излезе доставката и с какви размери е плочата?
              При днешен курс на лирата около 260 лева.
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • #37
                До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                Стоманения е 75 паунда без ДДС и доставка, алуминиевият е 85...
                За доставка ако сложат 2х 15 паунда става ~260 лв...

                "Чертежите" на сбирката ги дадох мисля, че на Злати, който иска да проверява вършат ли работа...
                A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                Коментар


                • #38
                  До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                  Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                  Е ще чакате, какво да ви правя.
                  размерите са при мен, т.е. свалил съм ги на едни кашони, но още няма AutoCAD-ски вид.
                  Като стигна ще ги пусна.
                  Първоначално публикуван от Nightcrawler Преглед на мнение
                  ... "Чертежите" на сбирката ги дадох мисля, че на Злати, който иска да проверява вършат ли работа...
                  Не съм запознат с тези AutoCAD-ски програми,
                  giorgio също познава момчето за което ще спомена какво ми каза:
                  - .... мога да ти изрежа детайл и от шаблон, като го сканирам/обработя и го пусна 1:1 на плазмата ( плазменото рязане).

                  Ако искате да приготвим шаблоните,да уточним дебелините на материалите,той Лазар ги е казал ТУК и да пробваме колко ще ни струва "дяволука" тук в България,за мен проблема го виждам само в огъването на абканта,незнам къде има в Пазарджишко.
                  Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                  В момента изработвам такава за моето Диско... Тази я поразгледах по-обстойно и не ми допаднаха няколко неща (може би прекалявам леко със скептицизма, де ), хрумнаха ми и няколко други може би полезни идеи... Времето ще покаже... И така, правя нещо малко по-различно . Като стане до седмица две ще пусна снимки, рзмери и разсъждения защо така, а не иначе .

                  Да добавя и че моята желязна броня е модела без плоча за лебетка, т.е. по-прибрана и с джек пойнтове в самата нея, та и за това някои от нещата могат да се оптимизират.
                  .... ако и Тошко е готов с неговата да дава снимки/чертежи, и да го мислим имали смиъл (като рентабилност) да го правим или направо внос.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-04-09, 09:49.
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                    Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                    .... ако и Тошко е готов с неговата да дава снимки/чертежи, и да го мислим имали смиъл (като рентабилност) да го правим или направо внос.
                    Мотаят ме малко... Ама се надявам до края на седмицата всичко да е в мен. Като рентабилност на мен ми е добре... щото ми дължат разни услуги и няма да плащам почти за нищо . Така че няма да мога да дам информация за това, но си мисля, че по принцип би трябвало да е по-евтино.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      Леко, ефтино, пази напълно адекватно, в кал и сняг не може да залепне и почти не оказва съпротивление, не задържа кал и като цяло е по-проста конструкция, а и не тежи хич много. Предполагам затова и инжинерите са го измислили така, по пъта на най-малкото съпротивление. Лесно за направа, проста концепция... изчистено положение.
                      Ето я тръбата какво представлява:
                      Прикачени файлове
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #41
                        До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                        Примерения чертеж на планките е готов, но е с не реални размери и ъгли. При възмозност някой с AutoCad и детала може лесно да се ориентира и да даде реалните размери и ъгли по които ще се изработи точен чертеж.Не знам под какъв ъгъл се огъва детайла (необходимото за втората проекция).Основата е лесна за чертане но трябват точни размери.
                        <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                        Коментар


                        • #42
                          До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                          Предлагам някой да даде размерите между монтажните отвори. Моето Диско не е примен в момента и няма как да ги измеря. Аз убедих жена ми да прекопира в Auto CAD снимките, но трябва някакъв размер, за да може да се мащабират. Този метода ще вкара известна неточност в началото, но по няколко размера нещата ще се изчистят на втора итерация.
                          Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                            Първоначално публикуван от Nightcrawler Преглед на мнение
                            Аз моите съм ги начертал преди да ги монтирам, но понеже не съм инженер (каквото и да твърди Злати ) не съм сигурен дали "чертежа" върши работа. На събирането в Стара Загора, който иска го отнася и мъдри дали може да се ползва за нещо.
                            По спомен - 10-на килограма.

                            Чертежите са примен (благодарение на Злати и Станимир) и се надявам тази седмица да имаме резултат,като цена и изработка (дали ще има смисъл от правене,или внос).

                            Имам въпрос, ще се промени ли нещо в здравината, ако вместо огъване на абкант се направи с допълнителна планка + заварка?

                            Станимире ако имаш възможност направи някоя снимка по-детайлна,като захващане ... моля.

                            ... докарах я до тук за сега
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-04-09, 16:42.
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                              Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                              Имам въпрос, ще се промени ли нещо в здравината, ако вместо огъване на абкант се направи с допълнителна планка + заварка?
                              ...А как ви се струва варианта с винкел, захванат с болтове за както за челната, така и за страничната повърхнина?

                              Поздравления, добре сте се справили!
                              Аз се изложих с аутокадския чертеж .
                              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                                Тези чертежи в цифров вид ли са?

                                Идеята ми е следната, да се направят в цифров вид.После всеки желаещ си взема дискчето и матеряла за обработка и при най-близкия лазер.
                                <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X