Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита на кормилната щанга и диференциала - Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

    Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
    Момчета, премерете го и на някое диско 2.. за да видим как са там нещата.. ще може ли да се преправи.. До сега не съмвиждал на Живо Д2 с такова желязо..
    Ако идваш събота на Копривщица може да погледнеш на моето Диско.

    Ако не ще се видим из София да го видиш, може да го дам да го премерите за чертежи ....

    Коментар


    • #17
      До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

      да ще идвам. значи ще го видя
      LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
      LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
      [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

      Коментар


      • #18
        До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

        Аз си го доставих моето железо от Англия, че с тоя нисък паунд Лазо го спазари за без пари, но ще го слагам след 15 април. Ако някой от София иска да свали размери, да звънне, моето е разглобено в гаража и може да се откопира.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #19
          До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

          Явно са тайна тия размери щом половин година не са качени тук.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-04-09, 20:08.
          [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

          Коментар


          • #20
            До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

            Моята защита отиде вече за поцинковане, но без да имам възможност да я снимам преди това. Скоро обаче ще имам възможност да го направя, тъкмо ще е с по-приличен вид Чертежите ми са на хартия, така че ще видя ще успея ли да ги сканирам някъде или ще сложа размерите върху снимките.

            Да кажа обаче накратко какви са разликите спрямо тази.

            Първо да кажа, че моята броня е без предвидено място за лебетка и е доста по-прибрана. Това подобрява малко ъгъла на атака, като в същото време и открива още малко от двигателния отсек.

            Предлаганата от Падок защита се хваща на един от болтовете за закачане на бронята - най-долния и на болтовете на кормилната щанга. Това не ми допадна особено, защото така цялата защита идва по-ниско, ъгъла на атака се влошава, използва се само един от наличните три болта за закрепване на бронята към шасито... пък и малко ме притеснява да ползвам болта на кормилната щанга за носеща функция. Освен това имам пойнотове за джека на самата броня и не ми трябват такива и на защитата, но заваряването на две тръби, не би трябвало да е проблем, за който му трябват.

            Моето решение е страниците на защитата да се хващат не с уши, а с цяла планка към трите болта за закрепване на бронята към шасито, а на зад просто да представлява конзола, която се подпира в шасито, без да се захваща и за болта на кормилната щанга. Така цялата защита идва по-високо и може да бъде пусната под по-подходящ ъгъл, без това да нарушава здравината й или да пречи на нещо.

            Другата модификация, която реших, че може да се вмъкне е... фарове за мъгла . Проблем на високите джипове с тесни брони е, че когато падне мъгла, фаровете са високо и видимоста става ужасна. Реших да пробвам да направя два от отворите в защитата малко по-големи, да ги защитя с решетки и да разположа зад тях едни от най-малките фарове за мъгла, които успях да намеря. така те ще са малко над нивото на кормилната щанга, надявам се добре защитени и би трябвало поде когато се кара на асвалт и не са омазани с кал, да осигуряват доста подобрена видимост при мъгла.

            Снимки скоро
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #21
              До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

              Интересно...
              Какво имаш предвид като "болт на кормилната щанга"? Предполагам става въпрос болта за монтиране на кормилнта кутия за рамата.

              Това с конзолното закрепване малко не го разбрах. По-точно си го представих, но не съм сигурен дали е така.

              И един важен въпрос: Как си я смятал? - Като конзолна греда или с по-сложни схеми? И на какво ударно въздействие?
              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

              Коментар


              • #22
                До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                Първоначално публикуван от grgeorgiev Преглед на мнение
                Интересно...
                Какво имаш предвид като "болт на кормилната щанга"? Предполагам става въпрос болта за монтиране на кормилнта кутия за рамата.

                Това с конзолното закрепване малко не го разбрах. По-точно си го представих, но не съм сигурен дали е така.

                И един важен въпрос: Как си я смятал? - Като конзолна греда или с по-сложни схеми? И на какво ударно въздействие?
                Може би и аз не го обясних добре. Имах предвид, че страниците продължават назад плътно по шасито, така че да подпират като конзола при удър, но не са захванати никъде там. Ще се види на снимките най-добре.

                Колкото до смятане на удърно въздействие... Чак до там не съм се задълбочавал . Разчитам на здрава ламарина и по-здраво захващане за шасито, така че би трябвало да е по-голямо от на показаната защита... С колко точно, не ми е особено важно
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #23
                  До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                  Вече схващам каква е идеята.
                  Остава да попитам къде ще ти поцинковат конструкцията и на каква цена? На мен са ми останали едни железа в къщи и се замислям дали да не се оптам да спретна нещо такова, но още не съм го доизмислил.
                  Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                    А какво е теглото на въпросната конструкция?
                    M.P.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                      Първоначално публикуван от egbelev Преглед на мнение
                      Явно са тайна тия размери щом половин година не са качени тук.
                      Аз моите съм ги начертал преди да ги монтирам, но понеже не съм инженер (каквото и да твърди Злати ) не съм сигурен дали "чертежа" върши работа. На събирането в Стара Загора, който иска го отнася и мъдри дали може да се ползва за нещо.
                      Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
                      А какво е теглото на въпросната конструкция?
                      По спомен - 10-на килограма.
                      A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                        Колега покажи тук, какво си начертал.Аз ще се постарая за инжинерното изпиване на чертежа.
                        <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                        Коментар


                        • #27
                          До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                          Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
                          Колега покажи тук, какво си начертал.Аз ще се постарая за инжинерното изпиване на чертежа.
                          Ето тук са "чертежите". Направил съм ги просто като съм наложил железата върху картон и съм ги очертал. Чертането никога не ми е било силна страна.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-04-09, 19:37.
                          A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                            Ако са точно очертани биха свършили работа за истински чертеж, но трябва да се пипнат наживо, за да се свалят размерите...
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                              Сещате ли се при дифендъра как е оригинално? Една тръба! Защо ли

                              Коментар


                              • #30
                                До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                                Освен да цитирам подписа ти - Защо?
                                A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X