Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пневматични инструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пневматични инструменти

    Колеги искам да пообсъдим плюсовете и минусите на този род инструменти,
    като гледам по дискавъри и някои други телевизии , доста се използзват
    утре ще идвам в софия и мисля да си купя едно малко ъглошлайфче,
    начинът на смазване ми е известен , поне аз знам 2 начина , или поставям плевмо подготвяша група , с 2 казанчета да обира влагата, а другото го пълня с масло да омаслява инструмента
    или си оставам с влаго уловителя и слагам на самия инструмент на входа ампула с масло
    , вторият начим по ме устройва защото ми спестява още едимн маркуч и още една плевмо подготвяща група
    Не знам какво е потреблението на въздух на една такава джаджа и как ще се отрази на малкото ми компресорче.
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

  • #2
    До: Пневматични инструменти

    6 атмосфери постоянен дебит.имам много инструменти на въздух.иска си голям компресор.

    Коментар


    • #3
      До: Пневматични инструменти

      Ми ние си вземахме преди 2 месеца пневматичен гайковерт от тези в практирек за 100-тина лв. и просто си е глезотийка, нищо че не е от мощните пак си върши доста работа. Мислим и ъглошлайфче да вземем, ама и от двата вида (право и под 90гр.) ама като му дойде времето. Иначе наистина си лапа доста въздух, май 100л/мин. но в ставнение с пистолета за боядисване, това направо си яде цялия въздух в бутилките Пък за малък компресор от тези за по 200лв. компекта абсурт да го захранва, трябва да се изчаква да набере налягане което ще го изразходва за отрицателно време. Иначе аз лично мисля, че пневмоподготвящата група е по-добро решение, просто си взимаш еддим маркуч който ис определяш да е за маслото и самата група, и така можеш всякакви пневмо инструменти да слагаш без да се чудиш дали си сложил ампулата (която мисля, че ня някой места ще пречи ако е близко до входа на машинката)
      Моите снимки...
      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
      https://500px.com/ivankoo

      Коментар


      • #4
        До: Пневматични инструменти

        И аз имамнякои такива джаджи. Повечето от тях си почиват и събират прах щото са лакоми за въздух. Има смисъл от тях ако се работи в пожароопасна среда мокри помещения и подобни екстремни условия.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          До: Пневматични инструменти

          вече няколко години работя със пневматичен гайковер много съм даволен като купуваш такова нещо гледай да е марково от личен опит те съветвам първия ми гайковерт беше биташки за двеста лева с каманите не устиска и две седмициведнага след това си купих от реномирана марка още с него работя компресора трябва да да захранва с достатачно въздух иструмента ако е малак просто гайковера няма сила маркуча трябва да е мин 8 ммпри мен мазането става от една джада със две чашки в едната се събира конденза а в другата има специално масло което се смесва със въздуха 3 капки за 1 минута мисля че беше но всичко това го има в инструктажа на свесния гайковерт трябва и да смазваш отделно и чуковете на гайковера те не се смазват от въздуха
          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

          Коментар


          • #6
            До: Пневматични инструменти

            Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
            И аз имамнякои такива джаджи. Повечето от тях си почиват и събират прах щото са лакоми за въздух. Има смисъл от тях ако се работи в пожароопасна среда мокри помещения и подобни екстремни условия.
            по е лесно да работи един компресор и да занхранва няколко инстромента от колкото да опъвам кабели и оделно пневматичните са по надежни
            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

            Коментар


            • #7
              До: Пневматични инструменти

              Да и аз съм на това мнение. Пък в началото се чудех защо в завода кадето работя, повечето неща са на пневматика а по-малка част са с ел. двигатели. Пък то поддръжката е много по-лесна от на ел. частите пък и по-евтина май
              Последно редактирано от Ivanko; 30-07-08, 21:44.
              Моите снимки...
              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
              https://500px.com/ivankoo

              Коментар


              • #8
                До: Пневматични инструменти

                Аз колеги съм любител не професионалист и заради това мнението ми е такова. Ел интрумента го храниш на всякъде - не само в гаража и не е по скъп щото при всяко трансформиране на енергия има загуби /сметка за ток/. Пък и компресора си има ресурс......
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #9
                  До: Пневматични инструменти

                  Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                  Аз колеги съм любител не професионалист и заради това мнението ми е такова. Ел интрумента го храниш на всякъде - не само в гаража и не е по скъп щото при всяко трансформиране на енергия има загуби /сметка за ток/. Пък и компресора си има ресурс......
                  да прав си аз ги полвзвам професионално но не си заслужава да се занимават с компресори и сумата консумативи като електричиските щи им свършат същата работа
                  ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пневматични инструменти

                    Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                    Да и аз съм на това мнение. Пък в началото се чудех защо в завода кадето работят повечето неща са на пневматика а малка част са с ел. двигатели. Пък то поддръжката е много по-лесна от на ел. частите пък и по-евтина май
                    Колега, незнам с какво се занимаваш и за какво ти е пневматичен инструмент, но аз от доста време насам се занимавам /продавам и демонстрирам/ професионални пневмоинсрументи. Ще се опитам набързо да ти нахвърлям предимствата и недостатъците им.

                    Предимства:
                    - леки и удобни за работа
                    - изключително надеждни и с голям работен ресурс / при условие че въздуха е добре изсушен и впоследствие омаслен, като противното води до сериозни и скъпи за отстраняване повреди/
                    - работят без проблем в силно запращена среда.
                    - работниците не ги крадат щото в къщи нямат компресор. Смешно ама факт. Повечето от собствениците на заводи мислят и за това

                    Недостатъци:
                    - много енергоемки
                    Пример: За един качествен пневматичен ъглошлайф с работен диск 125mm и мощност около 1000W са необходими 1000 литра въздух за 1 мин. Този въздух се произвежда от компресор с мощнос около 7.5 кW.
                    - Много голяма първоначална инвестиция за инструменти, компресор и изсушител на въздуха. Пневмоинструментите с в пъти по скъпи от електроинструментите. Сравнението е както за качествени така и за менте инструменти сравнени всеки в своя клас разбирасе.

                    На първо четене това са най-важните факти които трябва да вземеш под внимание за да прецениш кокво ти трябва. Аз като заключение мога да ти кажа че ако не се занимаваш със някакво сериозно производство /разбирай го поточна линия или нещо от сорта/, тако ва нещо не ти трябва. Пневматичните инструменти са ползват в завода и ти това сам го каза по-горе. Там вече големият разход на въздух е оправдан поради това което изброих по-горе и още един куп други малки нещица които неспоменах. Но когато говорим за Х-броя работни места и всичко това насложено във времето, тогава и само тогава, аритметиката е в полза на пневматиката. Все пак тя не е измислена случайно.

                    Като изключение на по-горе написанот са само пневматичните гайковерти и тресчотки. И това е така защото естеството на работата им е такова. Развиваш няколко болта и след това отиваш да правиш гумата да речем. Консумацията на въздух е голяма но моментна. В същото време имаш достатъчно сила да развиеш гайката и инструмента ти е лек и удобен. А колкото до пневматичните тресчотки, то те нямат електрически еквивалент. Много са удобни.

                    И въпреки всичко ако решиш да си купуваш пневматични инструменти, обади ми се. Тел 0887257837. Поне ще те уредя с по-добра цена на инструмента и компресора ако имаш нужда.

                    П.П. На който му пречат кабелите по земята, ще му пречат и маркучите.
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пневматични инструменти

                      Ми ние си вземахме за в нас в гаража гайковерт да видим що за животно е това и съм много доволен каква работа върши макар че е от евтина марка (Енхел). Иначе в завода в който работя, няма такива инструменси... просто машините са така напревени, че са на въздух и ел. двигатели като всяко си изпълнява отделна функция де. Там пневматиката се среща доста често, като ремонта и поддръжката са по-лесни и прости от колкото на ел. двигател. Поне аз съм стигнал до това становище до сега за 1 година работа там.

                      Пък и вероятността да те прасне тока намалява значително при пневматичните инструменти.
                      Иначе не съм правил разлика между ел. и пневматичен инструмент извършващ една и съща функция, ами само си филоофствам според това което съм видял и пипал
                      Моите снимки...
                      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                      https://500px.com/ivankoo

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пневматични инструменти

                        днес си взех едно малко ъглово шлайфче, резачка го водят
                        марката е раидер, и цената е 35 лв.
                        хареса ли ми взимам голям компресор и маркови пневматични инструменти
                        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пневматични инструменти

                          Колеги, а случайно да знаете някой да поправя такива инструментиИнтересува ме защото имам няколко който се нуждаят от ремонт.Мерси предварително
                          0878424143
                          0887424150

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пневматични инструменти

                            В моя гараж 99% от техниката е плевматична като се почне 4 дрелки, малка и голяма тресчотка , нитачки, гайковрети, зеги, ножица за ламарина, пистолет за силикон, секачи, тапицерски пистолет, 4 пистолета за боядисване със сигурност забравям нещо но за мен от плевматичната техника по добра няма.
                            Вярно че трябва (много духане )компресор с голям дебит но няма пълно щастие .
                            ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пневматични инструменти

                              Пневматичен такаламит някой ползва ли и дали си заслужава....?
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X