Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

    Нещо секна темата,ще се радвам ако я продължите!!!!
    Kawasaki GTR 1400

    Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

    Коментар


    • #17
      До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

      Zongshen 200cc
      Като за първо атв става,няма какво много да очаквате от китаеца,но аз си скачам с него,на задни карам го като се сменят редовно консумативи и се поддържа добре става за разходки.До сега съм сменял само втулки на задния носач и на цялата предница,на 4-та с почти пълна газ нещо е нестабилно,веригата като се обтегне пада рядко,двигателя е добре,но окачването буквално "куца"!
      Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

      Коментар


      • #18
        От: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

        Shineray XY250STXE
        -Ако искате да карате по черни пътища, да давате яко газ и да скачате според мен не е идеалното АТVве.
        -+ Има задна скорост и самите ръчни скорости си е мъка, но до някъде е и добре.
        +Елементарен за отремонтиране, с много заменими части.
        +Сравнително евтини части,много просто устройство на цялата машина.
        -+Има гресьорки за почти всеки детайл.
        -Похарчва си бая 7,8 на 100.
        +Добра спирачна система на задната спирачка, -а предната никаква я няма.
        +Непретенциозен двигател.
        -Не много хубаво окачване, но не се оплаквам.
        +Безпроблемност при превключване на скоростите.
        +Ако си начинаещ това е добър избор за първо АТВ.
        +Леко е на килограми.
        +Лесно е за управление.
        -АТВ-то е 2х4.
        +Готина форма.
        +Има обтегач на веригата и веригата не пада.
        -Болтовете се развиват и трябва да се затягат на всеки 200-300км.
        -Оригиналните гуми не стават за офроуд.
        +Има сертификат и може да се регистрира в кат.
        -Късите светлини (фарове) светят по хубаво от дългите.
        Няма какво много да очаквате от китаец.
        В гора без телефон, като в пустиня без вода! :lol:

        Коментар


        • #19
          От: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

          Renegat 800X страхотна машина имам честа да я притежавам!Невероятно е чуството да я караш.

          Коментар


          • #20
            От: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

            Kawasaki KFX 700... нямам думи за машинката...ако умееш да я караш спокойно може да се мери с 4Х4! на сняг се справя перфектно! Единственият недостатък според мен е малкият резервоар и липсата на калници(не знам за вас но след 30 метра съм целия в кал като след 100км преход)

            Коментар


            • #21
              От: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

              ХОНДА ТРХ 300ЕХ

              Това ми беше първото атеве изключително здрава конструкция и двигател. С него имам един челен удър и 2/3обръщания по дерета, щетите са изкривена кормилна щанга, щчупено ложче на съединителя и палчето за задната скорост. Много добре върви този двг. много корав никога не ми се е чупил. Не е капризна на подръжка, много малко харчи спрямо вървенето частите не са и скъпи за расова машина и при положение че не се чупи.

              ЯМАХА РАПТОР 700Р

              Сега съм горд собственик на този модел доста инфо има в коментара на ATV_RIDER затова няма да навлизъм в подробности, само ще добавя че машината е много серйозна с нея карам по често ендуро терени доста дълги преходи си позволявам. Наскоро направихме доста серйозен преход от камбаните чак до седемте рилски езера, понеже карах с кросови мотори и трасето си беше доста кросово даже не ми се вярваше тази машина от къде се справи без никакъв проблем.Мошността на машината ми допада най-вече!

              Коментар


              • #22
                От: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

                Shineray XY250STXE Първото ми АТВ, като за първо си е съвсем добре, гореизброените проблеми си ги има. За каскади и скачане не става, окачването сдава багажа много бързо, иначе за разходки е идеално. Гумите му за оффроуд не ги бива, намиране на гуми за него е ужасен проблем, наложи се да си купя 10'' джанти от раптор за да си намирам гуми като хората, навъртях му 1000 км и се наложи да сменя 3-те амортесьора, бяха изпуснали тотално, цялото окачване, накладките + тотално преработване на втулките на задния носач, направени са от някаква долна пластмаса и свършват за отрицателно време. Твърда седалка от която при дълги преходи ме заболяваше задника. Съответно заради 10'' задни джанти мощноста падна значително. След като го продадох се оказа, че изпускателния клапан бил натегнат още от завода и компресията паднала значително поради изгорял клапан (обаче палеше и на -10 градуса зимата без проблем)[/COLOR]. Доста шумно като за 250 кубика АТВ, отделно генерацията му свършва за 2 години активно каране.[COLOR=#000000]
                +Евтина подръжка, стига дилъра от Варна да ги има частите на склад (амортесьорите ги чаках 6 месеца), сертификат за регистрация, нисък разход, относително стабилно и проходимо (с хубави гуми), ниска първоначална цена.
                CF MOTO CF500-2. Няма такова АТВ, вярно е, че нямам толкова опит с АТВ-та, но като чета маркови машини какви проблеми имат, колко струват и цената на ремонтите, направо ми се изправя косата. Доста пренебрегвана марка АТВ според мен, всичко е направено колосално яко по него и си му личи, до момента за 1500 км пробег нямам никакъв проблем, гази навсякъде, да съм го пускал на 4х4 10-ина пъти и то за всеки случай (е аз не съм като онези психопати от Канада разбира се...). Аз работя в автосервиз и подръжката не ми е проблем по принцип, но за момента не ми се е наложило да правя каквото и да е по него. Само подръжка, като това да му сложа лебедка и да му сменя оригиналния антифриз (беше някаква долна течност която не смея да си мисля от каква долна химия е направена) и да му сменям маслата на ДВГ и раздатки. Сега се сещам за един проблем, който се появи, потече гарнитурката на предния дифенциал, но за 15 мин. отстраних проблема. Мощноста ми е напълно достатъчна, без да има опасност да се прекатурва по наклони при рязко подаване на газ, самия центобежен съединител поема меко и плавно, отворих кутията му да проверя ремъка, за 1500 км, е като нов. След всяко по-сериозно каране го мия направо с пароструйка навсякъде и нямам никакви проблеми, пали от раз вир-вода, отделно не е никакъв проблем да минавам през вода почти до седалката и гадината не гасне и върви без проблем. Сертификат за регистрация в КАТ, малко проблемна, като за мен, но за това съм писал в друга тема. Бях се замислил за тунинг, но тази мощност за момента ми е пределно достатъчна и няма да си губя времето.
                - Цените на частите при дилъра за БГ, някой там малко се олива, затова ще си ги купувам от Агнглия, там марката е под името QUADZILLA и има всичко на съвсем приемливи цени. (то за сега само ги проверявам, но разликата в цената на ремъка е почти 2 пъти).
                - зарядното за GPS е направено само през контакт, както и ключа на аварийните, казвам го само защото ме дразни, не че ми е притрябвало толкова.
                Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                Коментар


                • #23
                  От: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

                  Ето едно ревю, което открих за Kawasaki
                  KFX 700 - универсален боец

                  Четири години от своето появяване на пазара, KFX700 все още продължава да бъде непроменен и за това си има добра причина. Поради липсата на неразбория и суетене, KFX може да бъде идеалната машина за едно бързо и екстремно каране.
                  Както много други ATV-та, налични на пазара в момента, KFX700 е една “удобна” машина. Има машини във всички кубатури, с ръчни и автоматични скорости, някои са с оси, докато други се отличават с независимо задно окачване. Не е чудно, че толкова много ATV ентусиасти се навиват да купят машина, която не пасва на техните лични нужди, при наличието на такъв богат избор и толкова голям пазар, ръководен от ултра високото представяне на клас 450.

                  Тази година Kawasaki заема централно място в клас 450 със своето ново попълнение- KFX450 с напълно ново алуминиево шаси и инжекционен двигател. Въпреки че Kawasaki са се постарали да направят KFX450 приветлив, ние подозираме, че на един водач ще му е необходимо немалко време, за да съумее да се възползва напълно от цялото изпълнение, което KFX450 може да предложи. Ако напълно е като своите конкуренти в този клас, най-вероятно KFX450 ще трябва да се кара здраво.

                  Заради големия интерес на медиите към KFX450, ние решихме да обърнем внимание на неговия по-голям брат - KFX700. Пуснат в продажба през 2004, KFX700 се е доказал като извънредно жизнеспособна машина, спечелила своето участие на GNCC шампионати в Utility Unlimited класа. Очевидно няма никакво съмнение за неговите скоростни възможности в горите. И въпреки че не е конструиран за начинаещи, KFX-а има и по-различна страна, която го прави привлекателен за тези от нас, които прекарват по-малко от 80% от времето си в каране.

                  КАКВА Е ТЯ?
                  Ако сте избягвали този модел заради мнението, че CVT трансмисиите са бавни и ненадеждни, то Вие трябва да размислите. CVT трансмисиите са изключително надеждни за намаляване на притока на газ. Това намалява клатушкането на тялото по време на каране.
                  Prairie 650 на Kawasaki беше голям хит сред почитателите на този тип каране, че Kawasaki решиха да използват V-образния двуцилиндров двигател, за да създадат напълно нова спортна машина. Kawasaki използваха 697cc двигател и махнаха по-ниския обхват на трансмисията, за да спестят тегло. Kawasaki решиха да вкарат напълно автоматична трансмисия, за да направят KFX по-атрактивен за по-широк кръг от ентусиасти с различни умения.

                  KFX 700 получи напълно ново шаси заедно със задно окачване – единичен амортисьор. Двойните А-рамена от регулируемото предно окачване имат ход 236мм. Задницата е заимствана от Prairie 650. Също така използва и неговата многодискова спирачна система, която пази задните спирачки от опасността от камъни и кал. Предните спирачки представляват двойни хидравлични дискове с дву-бутални спирачни апарата.

                  ПОВЕЧЕ ДЕТАЙЛИ
                  697cc, водно охладения V-образен двуцилиндров двигател е захранен от двоен 32mm Keihn карбуратор. Двигателят осигурява голям въртящ момент и мощност,които се усещат при всякакви обороти.
                  Двигателят е четири тактов с по четири клапана на цилиндър. Те са чифт от двойния Keihn CVKR-D32 карбуратор. Вместо да слагат кутията за въздушния филтър на стандартното място под седалката, те са я разположили по-високо над резервоара. Така въздухът е извън достига на бензина.
                  Kawasaki са сложили 12 литровия резервоар под седалката, за да се намали центъра на тежестта. ITP Holeshot гумите (22x7-10 предни и 22x11-10 задни), монтирани на висококачествени алуминиеви джанти помагат за стабилността и дават възможност за изпълнения върху всички видове почвени повърхности. Широчината от 1193мм и междуосието от 1285мм са показателни за стабилността на машината.


                  ХАЙДЕ ДА ПОКАРАМЕ !
                  Достатъчно големият двигател не се затруднява дори при движение и в по-дълбок сняг.
                  Прехвърли крак през KFX-а и веднага ще забележиш просторната ергономия. Като предимство за по-пълничките водачи, седалката е много удобна и прави преходите на дълги дистанции по-малко уморително. Средната част е малко по-дебела, но това не бе проблем за водачите, които тестваха машината – те не отвориха и дума за това.

                  Машината може да бъде стартирана както е на скорост или пък още в покой като задържите спирачките. Същата процедура важи и за превключването между предна, задна и неутрална скорост. Натисни задната спирачка и използвай двойния селектор, ситуиран на лявата страна на кормилото. Това е проста процедура, която работи безупречно почти винаги.

                  Натисни газта и KFX-а незабавно ще излети. CVT трансмисията осигурява перфектен баланс между плавно ускорение и бързо изстрелване. V-образният двуцилиндров двигател осигурява много място, което би Ви устроило перфектно, ако Ви се иска да карате между дърветата или пък да преодолявате по-големи дистанции. Дори професионалния атевист Аарон Мейер (Aaron Meyer) беше впечатлен от представянето на големия KFX. С толкова голяма използваема сила двигалелят на KFX-а е почти перфектен. Дори хора, които също като Роби са твърдо против CVT-то промениха мнението си заради KFX 700.

                  Зареждането на KFX-а става от задната част на машината под разглобяемия панел.
                  Кутията на въздушния филтър е разположена над мястото, където обикновено се намира резервоара. Слава на Kawasaki, че са направили въздушния филтър леснодостъпен.

















                  Предният край на KFX-а улеснява вдигането на предните колела, защото резервоарът е разположен така, че да намали центъра на тежестта – това гарантира, че ще уловите мига горе на стръмните хълмове.
                  Предните спирачки осигуряват достатъчна сила за спиране, докато задните не изглежда да имат ясно определени задължения. Това прави трудно заключването на задния край и изисква повече налягане отколкото бихме желали. Това става много осезаемо, когато трябва да разчитате на спирачките, за да спрете машината. Основното в спирачната система при KFX 700 е системата “свободно каране”. Двигателят ще преминава в неутрална скорост или свободно каране. Това е страшно при спускания от склонове, докато не се свикне. Номерът е да даваш газ през цялото време, за да не се стига до “свободното каране”. Това ни помага, когато искаме да овладеем скоростта по неравните повърхности, където не искаме да вдигаме голяма скорост, минавайки на неутрална.

                  KFX окачването помага клатенето на тялото да бъде сведено до минимум. Аарон Мейер (Aaron Meyer) който тежи около 70кг не можа да усети напълно как върви машината. Но Роби Фред (Robby Frede) и Джо Магоу (Joe Magoo), които тежат около 120кг казаха, че окачването на KFX-а е идеално за по-едри водачи.
                  Карайки между дърветата, KFX окачването върши добра работа в борбата с корените и малките камъни – тук теглото на машината е предимство. На по-широки пространства KFX 700 се справя без проблем с неравности и малки до средни скокове. Задницата е регулируема, но не ни разбирайте погрешно - окачването пасва отлично на повечето атевисти.


                  Многодисковата задна спирачна система и карданната предавка свежда поддръжката до минимум.
                  KFX-а има регулируемо предно и задно окачване. Предно окачване –236мм ход, а задно – 200мм ход.











                  KFX-а се справя изненадващо добре за неговите размери и спецификации, движейки се между гъсто разположени дървета. Окачването на машината е стабилно почти на всяка скорост. Управлението на машината на по-широки пространства е много прецизно. Единственото място, на което открихме, че машината не е много стабилна е на страничните хълмове, където височината не позволява по-голяма стабилност.

                  Въпреки че имаме много снимки от нашите зимни лудории с KFX-а, на които се пързаляме, машината трудно с овладява при не добри условия, заради леката предница.
                  За предпочитане е, когато карате KFX-а да разчитате повече на задните колела.













                  Всички наши атевисти казват, че окачването се справя без проблем с преодоляването на всичко – от малки корени и камъни до средни по размер скокове. Единствените проблеми, които открихме са при рязкото ускорение и лекото друсане при спиране.
                  Удачно разположеният резервоар прави предницата на машината много лека и така голяма част от теглото пада на задните колела. Можеш да караш с вдигнати предни колела, когато пожелаеш и на каквато скорост се случи да караш в този момент. Тази спецификация не е често срещана при други CVT спортни машини.

                  Единственият недостатък на леката предница се забелязва при стръмните изкачвания, където е необходимо солидно тегло. Трябва да избереш път, по който можеш да караш спокойно, за да не ти се налага да забиваш спирачки на машина с лека предница като тази. За щастие, има достатъчно сила, която можеш да използваш срещу почти всяко препятствие, на което се натъкнеш.



                  ПОСЛЕДНИ ДУМИ
                  KFX е лесен за контролиране по време на надпревара, както нашия пилот Аарон Мейер (Aaron Meyer) демонстрира.
                  Когато започнахме тест-драйва, водачът, който тестваше - Роби Фред (Robby Frede) се смееше, когато поръчвахме CVT машини. След този тест, той проклинаше Kawasaki, че са се завърнали толкова скоро. Когато тестът приключи, ние останахме с по-ясна представа защо Kawasaki са конструирали тази машина. Всички нейни положителни характеристики като CVT трансмисия, лесния достъп до въздушния филтър, директното задно предаване и двойните спирачни дискове, са събрани заедно, за да създадат машина, която осигурява максимално време за каране с минимална промеждутъчна експлоатация. ATV-то приканва всички да излязат и да се позабавляват навън, защото KFX700 не разсейва нито аматьорите, нито напредналите, които обичат да гледат живота, размазан от скоростта.
                  Източник:ATV-BG.net


                  Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 28-03-14, 16:28. Причина: източник
                  Non scholae sed vitae discimus.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

                    Ретро статия за ретро машина. Лошото, е че в класа 2 WD след появата на КТМ нищо ново не се е появило. Тотален застой, нула прогрес.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Ретро статия за ретро машина. Лошото, е че в класа 2 WD след появата на КТМ нищо ново не се е появило. Тотален застой, нула прогрес.
                      Здравей Генчев, ретро е, но я публикувах заради колегата @wassim, на когото му предстои закупуване на тролей. Реших, че може да е полезно и за други. Когато изкараха атвтата на КТМ през 2008ма, ако не ме лъже паметта излезе и Honda TRX700xx. На фона на спряния от производство, Honda и Yamaha продължават да си произвеждат и обновяват 700тките. Я с някой нова лепенка, я с нещо повече. Този застой аз си го обяснявам с световната финансова криза и с увеличаването на марките, които произвеждат UTV(някак си станаха по-известни и навлязоха повече в Европа).
                      Ти би ли написал няколко реда за твоя морков? Нещо ми допада и защо не следващото да не е такова.
                      Honda TRX450r
                      Според мен е 450тката подходяща за ендуро, но американците ги карат и в техните мотокрос шампионати(при тях много малко са стоковите части по машината). Висока, тясна и държи на бой. Минус е липсата на задна скорост, но на мен почти никога не ми е представлявала проблем. Както всички атвта от този клас, си иска редовна поддръжка и доста грижи.Според мен си струват, защото е избухлива и високо оборотна машина. В оригинален вид не е най - подходяща за мотокрос състезания. Габаритите и окачването и не се съчетават добре с трасето.
                      Non scholae sed vitae discimus.

                      Коментар


                      • #26
                        Систематизирана информация за всички модели китайски атв-та

                        А ето го и моя звяр (ШЕНКЕ 250 )
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1958161_619514274785941_1279456069_n.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5576001

                        Наскоро го пребоядисах в зелено със спрей,смятам че това е по-добрият вариант за боядисване на атв,

                        Та атв-то го имам от около година сменял съм шарнири 4,кормилен накраиник,въздушен филтър(нямам кутия за него ако някои знае от къде да си намеря да сподели),рамата 2 пъти се заварва,Cdi спортна електроника и други малки консумативи.

                        Като цяло смятам че машинката е добра за парите си и за качеството си,за начало е супер!
                        Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 03-04-14, 12:27. Причина: Еднакви теми

                        Коментар


                        • #27
                          От: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

                          Ужасно чупливо нещо. Ще напиша някой ден, ама ме хваща яд, като се сещам колко пари съм потрошил. Поддръжката на джипа е по евтина. На всяка смяна на масло сменям и шарнири.
                          Не, не ми се пише, че си развалям настроението, а ако и жена ми прочете ще си разваля семейството...
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

                            Колега не съм съгласен с теб ,относно качевството за парите

                            Коментар


                            • #29
                              От: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

                              Абе Генчев, като те чета, понякога се чудя аз какво ли карам последните 6г.!?
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X