Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата ми придобивка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новата ми придобивка

    И аз се сдобих преди около една седмица с едно скромно джипче Сузуки Самурай SJ413 и се започна безкрайното удоволствие от разходките в планината но понеже нямам много опит с марката Сузуки и по точно с модела Самурай се надявам на помощ от хората които са запознати. След покупката джипа (Райо така реших да го кръстя ) беше обстойно прегледан и се установи че има доста неща за поправка и подмяна. И тук искам да попитам за гумите понеже сега е с гуми които не стават за нищо насочил съм се към шарка кайман но се чудя кой размер да сложа дали 195/80 R15 или 215/80 R15 притеснявам се че ако сложа 215-ките двигателя ще по-замре, в момента съм с оригиналните самурайски джанти и мисля като начало да карам с тях пък понататък да ги сменям с други ако се наложи. Също така искам да попитам за тампоните на ресьорите и амортисьорите - сигурно са оригиналните не стават за нищо мисля да поръчам на calmini някой слагал ли е на самурай и заслужава ли си ? Изпуснали са ми и 4-те амортисьора и като проверих за цена малко се стреснах от цената 72лева за бройка на преден и 178 лева за бройка на заден (Monroe) нещо ми се видя малко висока цената за задните. Продвах да сложа от някоя руска машина но неможах да намеря най близките бяха от лада задни но и те са по дълги с 4 см нека ако някой е намерил някаква алтернатива да сподели, четох темата за взаимозаменяемите части но явно там се говори след качване на ресьорите над мостовете за амортисьори от нива и сега съм в задънена уличка. А между другото си направих задна броня че старата нещо не ми хареса ще пусна снимки да се похваля и аз пред offroad обществото с моя Райо
    „глупава глава на краката почивка не дава”

  • #2
    До: Новата ми придобивка

    Да ти е здрав и послушен Райо !!!

    Коментар


    • #3
      До: Новата ми придобивка

      ето и малко снимки след 2-3 дни задната броня трябва да бъде боядисана и монтирана и ще кача снимки
      Прикачени файлове
      „глупава глава на краката почивка не дава”

      Коментар


      • #4
        До: Новата ми придобивка

        Честито със здраве да си го караши много да го слушаш
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #5
          До: Новата ми придобивка

          Браво.Нека много да те вози,а ти малко да я ремонтираш.

          Коментар


          • #6
            До: Новата ми придобивка

            Честито Колега и безаварйно каране.
            sigpic

            Коментар


            • #7
              До: Новата ми придобивка

              Първоначално публикуван от balta Преглед на мнение
              И аз се сдобих преди около една седмица с едно скромно джипче Сузуки Самурай SJ413 и се започна безкрайното удоволствие от разходките в планината но понеже нямам много опит с марката Сузуки и по точно с модела Самурай се надявам на помощ от хората които са запознати. След покупката джипа (Райо така реших да го кръстя ) беше обстойно прегледан и се установи че има доста неща за поправка и подмяна. И тук искам да попитам за гумите понеже сега е с гуми които не стават за нищо насочил съм се към шарка кайман но се чудя кой размер да сложа дали 195/80 R15 или 215/80 R15 притеснявам се че ако сложа 215-ките двигателя ще по-замре, в момента съм с оригиналните самурайски джанти и мисля като начало да карам с тях пък понататък да ги сменям с други ако се наложи. Също така искам да попитам за тампоните на ресьорите и амортисьорите - сигурно са оригиналните не стават за нищо мисля да поръчам на calmini някой слагал ли е на самурай и заслужава ли си ? Изпуснали са ми и 4-те амортисьора и като проверих за цена малко се стреснах от цената 72лева за бройка на преден и 178 лева за бройка на заден (Monroe) нещо ми се видя малко висока цената за задните. Продвах да сложа от някоя руска машина но неможах да намеря най близките бяха от лада задни но и те са по дълги с 4 см нека ако някой е намерил някаква алтернатива да сподели, четох темата за взаимозаменяемите части но явно там се говори след качване на ресьорите над мостовете за амортисьори от нива и сега съм в задънена уличка. А между другото си направих задна броня че старата нещо не ми хареса ще пусна снимки да се похваля и аз пред offroad обществото с моя Райо
              Тая болест дет си се разболял от нея е мноооого опасна за семеиния бюджет,браво за избора и само напред и нагоре както каза един колега,тва е правилния пьт за самурасляка
              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

              Коментар


              • #8
                До: Новата ми придобивка

                Честито със здраве да си го ползваш и много да те радва.
                Живот на колела.

                Коментар


                • #9
                  До: Новата ми придобивка

                  Честито и от мен. Милион безаварийни километри!

                  За амортисьори можеш да се разровиш из сайтовете на по-големите производители. Ако имат каталози, можеш да се ориентираш за размерите и твърдостта, както и за какво още стават, и съответно да търсиш и за друго возило със същия размер.

                  Според мен е неоправдано разликата в цената между предни и задни да е толкова голяма, ама това е друг въпрос.

                  По TecDoc излиза и:
                  1. Hyundai Pony
                  2. Saab 96
                  3. Mercedes W170
                  4. Mitsubishi colt/lancer
                  5. Mitsubishi celeste
                  6. Daihatsu taft
                  7. NISSAN Vanette

                  За задните асортимента е по-голям, от колкото за предните. Желателно е при покупката да си носиш старите, да не стане нещо объркване.
                  От Mercedes W170 надолу, еквивалентите са все за задни.

                  Не претендирам за 100% достоверност, но това излиза по каталог "TecDoc 2007"

                  Успех.
                  Последно редактирано от sparkybg; 01-08-08, 14:24.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Новата ми придобивка

                    благодаря за информацията някой дали ще помогне с избора на гуми че още не съм решил кой размер точно да избера 195/80 Р15 или 215/80 Р15
                    „глупава глава на краката почивка не дава”

                    Коментар


                    • #11
                      До: Новата ми придобивка

                      205/70/15 с тези гуми карам на пета само по равно или надолу.
                      Малко са му високи.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Новата ми придобивка

                        Първоначално публикуван от balta Преглед на мнение
                        благодаря за информацията някой дали ще помогне с избора на гуми че още не съм решил кой размер точно да избера 195/80 Р15 или 215/80 Р15
                        Колега аз карам на 195Р15 и съм доволен от джипката.За пета колегата е прав!За някой изкачвания си иска четвърта!
                        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                        Коментар


                        • #13
                          До: Новата ми придобивка

                          честито, ще свикнеш
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Новата ми придобивка

                            Първоначално публикуван от balta Преглед на мнение
                            .... Изпуснали са ми и 4-те амортисьора и като проверих за цена малко се стреснах от цената 72лева за бройка на преден и 178 лева за бройка на заден (Monroe) нещо ми се видя малко висока цената за задните. Продвах да сложа от някоя руска машина но неможах да намеря най близките бяха от лада задни но и те са по дълги с 4 см нека ако някой е намерил някаква алтернатива да сподели, четох темата за взаимозаменяемите части но явно там се говори след качване на ресьорите над мостовете за амортисьори от нива и ...
                            Не си разбрал правилно колега. Пак прочети:
                            Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
                            Задни амортисьори стават от Вартбург - проверено!
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=25987&highlight=%E0%EC%EE%F0%F2%E8%F1%FC%EE%F0%E8
                            По-добре късно, отколкото по-късно.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Новата ми придобивка

                              ето как се промени райо след попадането му в мойте ръчички
                              Прикачени файлове
                              „глупава глава на краката почивка не дава”

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X