Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ще стане ако си пробия ауспуха

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво ще стане ако си пробия ауспуха

    Ако няправя някой друга дупка на ауспуха да брамчи мотора повече какво ще стане освен това ,че ще брамчи?????????Ще стане ли нещо на двигатела????????

  • #2
    До: Какво ще стане ако си пробия ауспуха

    Ако е двутактов ще изгубиш мощност и ще вдигнеш разход. Ако е четиритактов ще ти обеднее сместа и може да ти заминат клапаните. При всички положения ще е глупост.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Какво ще стане ако си пробия ауспуха

      Нищо нема му стане на двигателя ама ще брамчи много гадно некво никво като сега само че малко по шумно и свиркащо ако мотора ти е др650 не прави тази грешка ето ти как да си направиш гарне да бочи и става наистина многу яако все ендо си с arrow ili leo vinci
      Да пристъпим към постигането на така желания от теб звук.Най лесно става като се отвори ауспуха и се премахне част от заглушителя или целия(има много подходящи тънки дискове за ъглошайф).След разглобяването идва ред на изработването на така наречения SPARK ARRESTOR,ето ти една снимка за да знаеш как изглежда .Та тоя spark arrestor задачата му е,ако някави искри тръгнат да излизат навън тая джаджа да ги задържи в ауспуха,щото ВЕРВАЙ МИ трудно се гаси ливада и то сам.Хубаво е ако ти се заиграва да махнеш целия заглушител и да направиш вътрешна тръба(перфорирана) с 3 до 4 см по малка от диаметъра на гърнето.Слагаш я в гърнето между двете натъпкваш вата,монтираш spark arrestor-а заваряваш и с аспуха си готов.Сега обаче идва наи-трудната част НАСТРОЙКАТА на карбуратора,защото едно че няма върви добре в различните режими на работа а твърде е възможно да го прегреешобеснявам защо;След като вече сме уголемили диаметъра на ауспуха изгорелите газове излизат по-лесно и по-бързо,създавайки по-високо подналягане(вакуум)непосредствено
      след изпускателните клапани(в началото на изпускателната с-ма)от тук и по-бързо изпразване на горивната камера и съответно обедняване на сместта(понеже между тактовете испускане и всмукване всички клапани са отворени за около 20 градуса на коляновия вал),а какво става при горене на бедна смес-повишаване темературата на горене.Та разбрахте ли сега що не издържат гумичките на клапаните.
      Добре е да пробваш с няколко набора от жигльори докато заработи както трябва.Цялата тая дандания отнема около седмица,но спестяваш парици пък и кефа след това си го бива.
      LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

      Коментар


      • #4
        До: Какво ще стане ако си пробия ауспуха

        Имаш ли схема или снимка на тази раота която ми обяснява?????

        Коментар


        • #5
          До: Какво ще стане ако си пробия ауспуха

          и аз искам да попитам каква вата ползваш?
          [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
          [/URL]

          Коментар


          • #6
            До: Какво ще стане ако си пробия ауспуха

            На моя КЛР 650 съм правил подобно нещо.Получи се доста добре.Жигльори не съм сменял,но ще пробвам да кача малко по голям горивен да видя разликата.Иначе ватата я взех от гарне на лек автомобил.
            sigpic

            Коментар


            • #7
              До: Какво ще стане ако си пробия ауспуха

              Смених жигльора беше 150 сложих 160,има много лека разлика в ниските или на мен така ми се струва.Иначе гърменето се запази същото.
              sigpic

              Коментар


              • #8
                До: Какво ще стане ако си пробия ауспуха

                Няма значение каква е ватата ас също сложих от автомобил при мен също имаше гърмене но много рядко но звука беше 1 към 1 с тези на атв-етата кфх

                П.П Благодаря на TCHOUMPOV той ме светна тая далавера вместо да хвърляте луди пари за ауспоси AROW ми били LEOVINCI е тва си е екстра и струва нищо ас си намерих всичко от вкъщи сам си го заварих всичко си направих сам само ще правя още едно що Доминатора е с 2 гърнета и ще ги нося да ги никилират .
                Последно редактирано от toto; 29-07-08, 15:45.
                LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                Коментар


                • #9
                  До: Какво ще стане ако си пробия ауспуха

                  Евалла момци, тоя Български език и правопис за нищо го нямате!
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво ще стане ако си пробия ауспуха

                    И техниката ви е до колене, хората в Arrow и Leovinci влагат пари в стендове, проучвания и замервания, изчисления и години опит, вие с чук и секач постигате същото. Евала. Между другото за Cagiva и за DR650 доставчик на клапани нямам. Сори.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво ще стане ако си пробия ауспуха

                      Eм незнам уж нищо му няма на хр-а нямаше проблем закарах го да му настроят карбуратора и си беше на 6.
                      LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво ще стане ако си пробия ауспуха

                        Само че ас не съм му слагал sparcreflektor ли беше незнам как се казва тва нещо каде е накрая за оганя а му направих от кутйка от бира .
                        LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво ще стане ако си пробия ауспуха

                          Отварянето на ауспуха води до обедняване на сместа. Обедняването на сместа води до повишена работна температура и лошо охлаждане на изпускателните клапани, и куп други радости.

                          Няма лошо, щом е настроен карбуратора след това. Но все пак сравненията с марковите ауспуси са леко неуместни. Причината да тръгне по-добре мотора е просто че оригиналният ауспух е бил станал на дреп, а не защото си постигнал ауспухов комунизъм в домашни условия.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво ще стане ако си пробия ауспуха

                            Значи настройката на карборатора е задължителна иначе goblin ви е описал какво се случва.Ето една схема .

                            41283
                            Прикачени файлове
                            LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какво ще стане ако си пробия ауспуха

                              А този spark arrestor как се прави или се продава ???????

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X