Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

    Колеги, доста изчетох за разходките ви, но въпреки това искам съвет и препоръки за едноседмична семейна разходка с деца (момиченца на 3 и 8 години).
    За предпочитане е съчетание Рила и Родопите. Миналата година бяхме в Кърджали и посетихме Перперикон, но там бяхме просто 1 седмица на почивка. Сега идеята ни е да направим нощувки на 2-3 места, от които да има отправни точки до интересни места. Ако са из планината е хубаво поне голяма част от пътя да е проходима с гранд чероки (с не много опитен из гората шофьор) и малка част да е пешеходна, защото с деца на гръб е кофти.
    Благодаря ви предварително.

    П.П. Ако някъде съчетая и риболов за 1 ден или нощ ще е чудесно.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

  • #2
    До: Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

    Направи едни Родопи и няма да съжаляваш. Има един куп язовири, събрани на неголеми разстояния - "Доспат", "Широка поляна", "Г. Беглик", "Батак".
    Хем възможности за риболов, хем красиви местности, хем има колкото искаш лесни пътища, проходими и с леки коли.

    А имаш и избор за настаняването - кеф ти на палатки, кеф ти хотелчета.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

      Примерно: Варна - София - Боровец/една - две нощувки/. В близост - Мусала, Мальовица, Седемте рилски езера. До последните може и с джипа. После - Рилски манастир, Рупите, Мелник, Роженски манастир. После посока Доспат. Пътем ще покажеш на децата Резервата с мечките. Достат - Чудните мостове, Ягодинската пещера. После Пампорово, Смолян - Планетариума. После Чепеларе, Бачковски манастир, Асеновград, Пловдив. На всякъде има какво да се види.

      Коментар


      • #4
        До: Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

        Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
        Примерно: Варна - София - Боровец/една - две нощувки/. В близост - Мусала, Мальовица, Седемте рилски езера. До последните може и с джипа. После - Рилски манастир, Рупите, Мелник, Роженски манастир. После посока Доспат. Пътем ще покажеш на децата Резервата с мечките. Достат - Чудните мостове, Ягодинската пещера. После Пампорово, Смолян - Планетариума. После Чепеларе, Бачковски манастир, Асеновград, Пловдив. На всякъде има какво да се види.
        С 2-3 изключения това е почти маршрута, на който заведох жена ми на сватбено пътешествие из България преди 9 години. Тя не беше видяла до тогава почти нищо от хубавите ни места. Понеже бях екскурзовод по професия, тези места ги знаех наизуст преди 20 години. Стана ни драго и на двамата, като прочетохме маршрута ти
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #5
          До: Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

          Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
          Примерно: Варна - София - Боровец/една - две нощувки/...
          Това са едно има-няма около 1400 км. Твърде много за една седмица. Ще се утрепят от пътуване и навсякъде ще са на бегом.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
            Направи едни Родопи и няма да съжаляваш. Има един куп язовири, събрани на неголеми разстояния - "Доспат", "Широка поляна", "Г. Беглик", "Батак".
            Хем възможности за риболов, хем красиви местности, хем има колкото искаш лесни пътища, проходими и с леки коли.

            А имаш и избор за настаняването - кеф ти на палатки, кеф ти хотелчета.
            +100 Аз също съм за западните Родопи ако не си рибар природата е забележителна кеф ти триградско ждрело кеф ти буйновско ждрело това са места които си заслужава да посетиш ако не си ходил.Гарантирам ти пристрастяване към тези прекрасни кътчета.
            "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

            Коментар


            • #7
              До: Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

              Аз бих ти препоръчал ето това http://www.biohotel-bg.com/ може да се рахождаш в Пирин или Рила,и двете са ти точно под носа.

              Коментар


              • #8
                До: Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

                Какви ти Западни Родопи, бе! Всичко там е нафрашкано с народ, особено през уикендите. Аз от няколко години не искам и да чуя за Западните Родопи, но преди няколко месеца реших отново да опитам. Резултата - докато с псувни (наум, разбира се) разривах навалицата през Буйновското ждрело, на колегата след мен му възвря мотора. Спокойствието намерихме чак някъде около Кожари - направихме бивак на кльона, макар, че и до там достигна час от навалицата. Същата работа и от Смолян през Смилян до Горна Арда - трябваше да подминем селото, и чак само на 300 метра от граничната пирамида намерихме спокойствие - малко непретенциозно битово комплексче, наречено "Гераница" и дружелюбният му собственик бай Юри. Да, ама и там вече се строи, доколкото чух, път за ново КПП.
                Аз бих препоръчал на нашего брата целите Източни Родопи - като почнеш от района на Белинташ, минеш през офроуда Мостово-Сини връх, Узуново-х.Сини връх, Йончово-яз.Тракиец, след това по макадамите около Маджарово, та през Ивайловград и старите български крепости наоколо (до тях има черни пътища), стигнеш чак до границата при меандрите на Бяла Река. Умишлено заобикаляш Перперикон и Татул, защото там вече също е "фраш", но пък задължително минаваш през Харманкая. Хич не ми се споделяше, ама ме сърби езика, но най-любимото ми местенце, и за релакс, че и за офроуд, е Боровишката калдера - страхотен бивак при Старият римски мост; реката е бистра, топла, че и риба има; бързото каране по макадама към Безводно е страхотно; самото спускане в калдерата може да те изкефи - около 20 км. изключително тесен път и страховити завои; двойките черни щъркели, гнездящи в една близка клисура; за любителите на траките - пещерата Вулвата и трапецовидните ниши наоколо, а и офроуд до тракийската крепост Патмос (на който му стиска); за любителите на "белите чаршафи" - хижа Боровица; и т.н. Влезеш ли в долината, "нещо" те хваща и те държи там до последно - обикновенно си тръгвам чак по тъмно, макар, че до в къщи имам поне 4 часа път.
                Ако някой иска подробности - varchev@mail.bg.

                Коментар


                • #9
                  До: Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

                  Колеги, благодаря за отзивчивостта. След размисъл, че ще трябва да препускаме като луди, за да видим всичко при това с малки деца, комфорта се губи.
                  Та накратко решихме да потърсим уютно местенце в планината (хубаво би било да има и борова гора) с топъл басейн, където да постоим 5 дни, пък ако има и какво да се види наоколо, още по-добре.

                  П.П. Миналата година почивахме на Трифон зарезан http://www.zarezan.com - на брега на язовир Кърджали. Чудесно местенце с невероятна кухня и усмихнат персонал. Единствения недостатък беше студената вода в басейна, не че това пречеше на децата и на жената (по неволя) да влизат да се къпят. Но аз лично не влязох, предпочитам си по-топлата вода. Ако може да е нещо подобно.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #10
                    До: Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

                    Ако всеоще се чудите, препоръчвам Велинград. Отговаря на изискванията - планина, басейни с топла минерална вода, уютни хотели и хотелчета, а и частни квартири, има и къде да се разходи човек (например яз. Белмекен). Приятна почивка.
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

                      колега зашто не поемеш по маршрута Самоков-Говедарци-Обесен камък-х.Пионерска-х.7-рилски езера с ноштуфка там разбирасе. на другия ден можеш да качиш момченцата на конете които се дават под наем и за 1 ден да разгледате прелестите на Рила и вечерта да пренуштувате на х.7-рилски езера или х.Пионерска. След това да се върнете по друг маршрут като на пример през Обесен камък-Сапарева баня-с.Яребковица и така до София
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • #12
                        До: Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

                        Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                        колега зашто не поемеш по маршрута Самоков-Говедарци-Обесен камък-х.Пионерска-х.7-рилски езера с ноштуфка там разбирасе. на другия ден можеш да качиш момченцата на конете които се дават под наем и за 1 ден да разгледате прелестите на Рила и вечерта да пренуштувате на х.7-рилски езера или х.Пионерска. След това да се върнете по друг маршрут като на пример през Обесен камък-Сапарева баня-с.Яребковица и така до София
                        Не ми звучи като за семеен човек с 2 дечица? от които едно на 3г. Пък и кво ще прави в София като човека е от Варна.???

                        Аз препоръчвам Родопите, независимо от хората все още може да се намерят много приятни чисти и красиви места там по язовирите без да има навалица. Все пак леките коли не стигат навсякъде.
                        Единственото не особено комфортно е че ще трябва да е на палатка. Но пък язовирите са чудни за къпане дори и за малки деца.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          До: Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

                          Спряхме се на Пампорово, макар малко съм притеснен от строителството там.
                          Някой да има отзиви от Хотел Снежанка?
                          Някъде наоколо гьолчета за риболов? Нямам спомен да съм виждал на картата.
                          Какво интересно наоколо?

                          Зимата много обичам пампорово и да карам ски, тази зима мисля да се пробвам на сноуборд ама да видим.

                          Та в сряда ми започва 5-дневния престой там. Ако някой има някакви препоръки ще мога да ги чета до сряда сутринта. Надявам се да се откъсна малко от ежедневието.
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • #14
                            До: Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

                            Ако си предприемач и копуваш апартаменти на Пампорово може?Иначе макар че строителството е замряло /защото нямат продажби и немогат да си избият заемите камоли да строят/, в момента там се ходи само с работни и отвесче Като Слънчев бряг е,почти от Проглед до разклона за кулата е еднопосочно движение, /прави се колектор за обратните води/.Смолянските езера и те са застроени.За мен кадето ходи кола и има обхват gsm-а там няма почивка /лично мнение/.Всучко останало е покварено от човека.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Препоръчайте ми маршрут Рила и/или Родопи...

                              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                              Спряхме се на Пампорово, макар малко съм притеснен от строителството там. Някой да има отзиви от Хотел Снежанка? ...
                              Е ти нали на планина искаше да ходиш! Какво ще търсиш в тая строителна площадка Пампорово?!?
                              Аз само като видя купищата бетон, дето са ги изсипали, бягам като попарен надалеч ...

                              За интересно наоколо виж това (също и хотелчето можеш да погледнеш).
                              Риболов наблизо - май на Смолянските езера видях някакви рибари, ама риба дали има - нямам представа.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X