Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Стартерна количка; токоиправител; зарядно"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Стартерна количка; токоиправител; зарядно"

    А може и други цветущи имена дето не съм ги чувал да има

    Същност и аз незнам как точно е професионално да се нарече те туй нещо , блестящо хрумване на предполагам руската на'учна мисъл.

    То просто си е зарядно което може да даде тостатъчно Ампери ток че да запалиш с него без акумолатор и без самият негов понижаваш трансформатор да се подпали

    Незнам чувал съм всестрани предположения точно колко ток се изисква при въртенето на стартера примерно на лек автомобил като се почне от 12 до 40-60 та се стигне до 150 А

    Аз лично използвам някоя руска гордост /естествено на нея пише само Сделано в СССР/ който изправя напрежението от трафа със диоди,коиот нито са толкова големи нито толкова мощни че да издържат 100А например - а си върти стартера без проблем.

    Често ми се налага да ползвам същата "услуга" и за камиони ама нямам уреда ,та се питах ако някой се е занимавал или може да ми даде по точна информация за тока при въртене на стартера нека пише

    Мисля че сте е полезно за всички вкючително моя милост
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

  • #2
    Безплатен съвет - ако не искаш да изглеждаш глупаво, не се отнасяй пренебрежително към проблем, от който нямаш представа. Особено ако си склонен да сбъркаш мащабът му с два порядъка(!). Това е наистина много.
    Намери си ква да е книжка със заглавие "Елекрически машини и апарати", намери главата "Постояннотокови електродвигатели", обърни внимание на заклинанието "Пусков ток".
    Типичните токове на стартерите на малките бензинови двигатели са 250 А, на малките дизелови - 400 А, на малките камиони - 1 000 А. Големите дизели се пускат с въздух или с малки бензинови мотори, и да имаш пари за такива акумулатори, те тежат наистина. И жиците им са дебели като ръката ти. Ако си културист.
    Да, стартовата количка не е зарядно, по-скоро е електрожен. Но не само, освен твоето презрение тя вози и малко нещо електротехника.

    Коментар


    • #3
      /Първо незнам какво ти се е сторило пренебрежително в писаното

      Второ - завършил съм ТМТ със спецялност "Промишлена електроника"
      в момента съм 2 курс задочно /понеже натрупахме стаж и годинки и не ни се учи редовно в Технически Университет в Габрово

      Достатъчно съм наясно с "токовете" от всякъкъв тип.

      Е с Постояннотокови електродвигатели може би несъм достатъчно наясно / бих поспорил/
      Нито пък съм твърдял че стартовата количка е траф на колела , ама готовите сигурно струват две кофи пари.

      Аз искам като всеки Българин да мина метър и да си я направя. Най-вероятно в интернет и дебелите книжки пише всичко, ама ако иманякойдето да ти го каже наготово защо да се блъскаш /мързела води към прогреса /

      Иначе мерси за съвета но не мисля че съм го предизвикал с нещо. Ако е така съжалявам.
      088455338две
      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
      Джамбазов 2010г..

      Коментар


      • #4
        Re: "Стартерна количка; токоиправител; зарядно"

        Първоначално публикуван от Jivko
        Аз лично използвам някоя руска гордост /естествено на нея пише само Сделано в СССР/ който изправя напрежението от трафа със диоди,коиот нито са толкова големи нито толкова мощни че да издържат 100А например - а си върти стартера без проблем.
        Върти, ама не сваляш акумулатора, нали?! Ако го свалиш(откачиш) ще станат 3 неща:
        1. Стартера няма да завърти
        2. Ще изпогориш де що има диод по колата или електроника
        3. Ще изпуши изправителя и след него трансформатора
        Стефан ти е казал правилно токовете. 1 киловат стартер се развърта от трансформатор точно като за електрожен, но навит за по-ниско напрежение, диодите могат да са и 200 амперови, защото при схема грец те си делят тока наполовина и освен това времето за пуск е кратко. И акумулатора не се сваля, дори и да е изтощен, защото той не позволява напрежението да се покачи опасно. За автомобилна инсталация това са над 15-18 волта.

        Коментар


        • #5
          А, ясно, това е друго.
          Цялата история виси на електрожен. Колкото по-могъщ - толкова по-добре. Сега по магазините за промишлена електроника има диоди, едно време ги крадяхме от депото на тролеите. Като юмрук са, въжето на катода е колкото палец. И колкото може по-големи галетни ключове, има едни като половин кофа, те държат. Така освен за пускач си остава и за електрожен. И за зарядно разбира се, на най-ниските намотки.
          А готови схеми ... Утрепи ме - не се сещам къде имам((( Тука е пълен бардак, ако никой не покаже тия дни сигурно ще е по-лесно да ги измислим наново.

          Коментар


          • #6
            Грешката е моя, съжалявам

            не без акумолатор ,а със паднал акумулатор

            А неразбрах аз от каде трябва да съм осведомен колко kW е стартера на колата или камиона /аз ако знаех нямаше да питам.

            Не съм обеден че ако захранам мотор 1 кW ,/дори изправянето да е с грец/ и сложа диот за 200А то той ще издържи. По ми се върти в главата някъкви селени.

            А иначе забравих да му благодаря де на Стефан, все пак ми е дал някакви стойности за различните двигтели

            Мамка му то стана като чат тук бе аз нимога сваря да чета.

            Леле колко са напреднали технологиите

            Електоржена мисля че сте го измисля ключът също
            Ама мисля че нещо трябва да убира този пусков ток само изправител....ммм незнам не ме кефи нещо
            088455338две
            "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
            Джамбазов 2010г..

            Коментар


            • #7
              А неразбрах аз от каде трябва да съм осведомен колко kW е стартера на колата или камиона /аз ако знаех нямаше да питам.
              Ако не пише на него, то в документите на колата задължително
              Не съм обеден че ако захранам мотор 1 кW ,/дори изправянето да е с грец/ и сложа диот за 200А то той ще издържи. По ми се върти в главата някъкви селени.
              1000W/10V=100A защо да не издържи?!? 10V защото винаги има спад. А, да пусковия ток
              Диоди има всякакви. Виж селенови блокове има само в музея - никой не ги ползва вече. Много вонят!

              Коментар


              • #8
                Ау, забрави за селените, отсякъде си имаме отрови и без тях((( А па за мъж в репродуктивна възраст - изобщо забрави. Винаги може да стане нещо, а от селеновото отравяне хем брадата оплешивява на петна, хем разни други работи с ценни течности, не ти трябва тая беля. Сега диод 1 000 А струва десетина лева сигурно, отдавна решен въпрос. Някви радиатори сигурно ще намеря просто да ти дам, те май са по-скъпи вече от кютуците. Мингянците знаят кво е люмин, силицият още не им го приемат

                Коментар


                • #9
                  А камионите примерно Шкода Европа , те как палят?

                  Може ли за него да се направи нещо подобно /щото мисля че са си със стартер а не със въздух или пусков двигател ли там какво беше.
                  088455338две
                  "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                  Джамбазов 2010г..

                  Коментар


                  • #10
                    Има такива готови ......

                    Работил съм с такива на Бош !

                    Ако искаш да направиш нещо такова ...
                    Първо много мощен траф ... с поне 2 намотки за 12 и 24 волта ... по желание може и трета за около 55 волта за електрожен ...

                    Второ изпрвянето се прави с тиристори !!!
                    За да не комутираш 1000 Ампера, а само управлението .... нищожно по-малко !

                    С малко повече електроника може да "заковеш" и напрежението.....
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      Как бе, те тия работи са измислени баш за камионите, мотокарите и прочее работеща техника. И за на север, кой е луд да върти на бордовите акумулатори, когато всичкото масло е одървено на кокал. Това са скъпи неща, пък и трябва да ги имаш по пътя, сутринта в гаража палят с бичетата разбира се.
                      А ме подсетете утре да питам брат ми от къде беше нашто. Произвеждат ги едни момчета, ама в Сливен ли беше ... Или в Ямбол. Убийствена машина, и телоподаващо са му набутали под ламарините. Каквото искаш - всичко има, и не помня вече от коя година работи. Никога не се е разваляло. От средата на 90-те някъде още ...
                      Да, и е на хубави големи колела, много е тежко, обаче без ядове сам човек го влачи където му трябва. И пали без да се замисля и 1 000 конските дизели, Мадарите са лесни, там са само 380.

                      Коментар


                      • #12
                        хубава тема! Да задам и аз един въпрос!
                        Имам електрожен от тези зелените дето им се контролира ампеража от 60-100-125-160А мисла че можеше! Как мога да си направа такъв уред за стартиране на двигателя (естествено при наличен "паднал" акомулатор) като електрожена работи на 24 волта и изважда променлив ток! Аиде диоди знам как да сложа и да исправя тока това е лесно..., но напрежението как може да се понижи без да се чупи електрожена с някви външни прикачни устройства различни от дебели намотки?
                        4ао
                        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                        Коментар


                        • #13
                          Ммм ... По секретният способ "средна точка"))
                          Като направиш извод от някоя намотка на трафа, където ще премериш нещо към 11 волта. Греца ще го увеличи още по корен от 2, 1,41 ли беше ... Само че не може просто за запоиш там една жица, трябва да я увиеш много здраво и после да го изолираш. Ако направиш междувитково късо трафа ще гръмне и ще е язък, това са много читави електрожени.
                          Трудна работа(((

                          Коментар


                          • #14
                            С една дума неможе да стане за тази работа... Нещо друго трябва да измисла..
                            хм
                            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                            Коментар


                            • #15
                              Що бе, в работилниците за пренавиване на трансформатори това трябва да го правят между другото. Сам да го пребориш е гадна разправия, иначе е било висока технология, ама преди повече от един век ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X