Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работи като вършачка и няма мощност (Хюндай)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от V93

    Уф. Знам го това. Откак разбрах, че двигателят е имал проблеми с мазането си имам 100 на ум и за турбината. Ама а сега да има кой да ми каже къде могат да ми направят свястна диагностика и да ми дадат реална информация без непременно да ме набутат на скъпоструващи ремонти ...
    За съжаление със сервизите не мога да ти помогна. Но ако решиш сам да правиш диагностика мога да ти кажа какво бих направил аз

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Паджеровод
      Но ако решиш сам да правиш диагностика мога да ти кажа какво бих направил аз
      Казвай, пък ще видим
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • Първо - оглед. Сваляш маркуча от филтъра и развътраш турбинката с пръсти, проверяваш за задирания и осев луфт. Може спеца да ти не е вързал уест гейта на турбината и да отваря предпазния клапан

        Второ - мазане, сваляш изходящото маркучле за маслото от турбината, което влиза в картера, палиш за няколко минути на място и при средни обороти от него трябва да потече масло, но колко е много относително, не знам вашето турбо с водно или маслено охлаждане е

        Трето - проверка на налягането на въздуха.

        От там нататък следва разглобяване.

        Коментар


        • Аз само да вметна за магазин за маркучи:
          Младост 1А, бл. 501 (потърси го в bgmaps.com). Аз от там си купих масленоустойчив, че дори и с оплетка отгоре.

          Коментар


          • Редуват се хубави и лоши новини. Хубавата е, че днес бях при един спец по турбокомпресорите, към когото ме насочи Quadra. Човекът беше точен, прослуша машинката, направи и пробно каране и отсече, че воят, който се чува не е от турбината. Т.е. няма нужда от неговата намеса.

            Лошата е, че според него шумът е от скоростната кутия и че съединителят (с прясно сменени феродов диск и лагер) приплъзва.
            Което означава, че онзи, дето прави ремонта май си е пооставил ръчичките.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • Не може да бъде! Джипката ми върви направо като й пусна волана. И не се налага да го държа завъртян надясно.

              2 часа и половина игра на слагане и махане на пластини + пипане на десния торсион явно са дали резултат. Браво на момчетата от сервиз "Рубин"!
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • Ей, разгеле. А съединителя или каквото там се оказа оправи ли го?
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от quadra
                  Ей, разгеле. А съединителя или каквото там се оказа оправи ли го?
                  Съединителя го оправихме, че приплъзваше. Неизвестно защо, онзи, дето прави основния ремонт, не беше сменил притискателния диск, та сега и това беше направено.
                  Като че ли на високите обороти продължава да има някакъв шум, ама не ми е ясно от какво ще да е, след като не е турбина (според Митко) и не е от скоростна кутия (според Рубин).
                  Както и да е. Сега ще карам, че това висене по сервизи ми дойде твърде много.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • На Митко нищо не му коства да ти вземе парите за несъществуващ проблем, но не е такъв човек. Щом е казал че не е, значи има нещо друго...Карай сега с повишено внимание, то ще си покаже.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • Без аварийно и късмет.
                      LZ1VMH

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от quadra
                        На Митко нищо не му коства да ти вземе парите за несъществуващ проблем, но не е такъв човек. Щом е казал че не е, значи има нещо друго...
                        Наистина човекът беше точен. Иначе нищо не му пречеше да остави джипката да стои там цял ден и после да ми вземе пари и без да е отварял, каквото и да било. Примерно тоя, дето ми правИ остовния ремонт, със сигурност би постъпил така.

                        Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
                        Без аварийно и късмет.
                        Благодаря! Да ти се връща.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X