Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работи като вършачка и няма мощност (Хюндай)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Работи като вършачка и няма мощност (Хюндай)

    Направих си вчера една разходка до Пловдив и при качване на баири ми направи впечатление появата на някакъв шум при подаване на газ. Тъй като ми се чуваше отзад, реших, че нещо по ауспуха е тръгнало да се пробива.
    На връщане, точно преди тунела обаче шумът отведнъж се усили и като взех да качвам баира към мотел "Ихтиман" установих, че Галопер-ът не ще да галопира, ами едвам крета, а двигателят тресе та се къса.
    Като го спрях и угасех след това пали със замисляне, а на празен ход работи като вършачка. Пробваш на подадеш газ, ама почти няма никой като натискаш педала. Някакви черни пушеци няма. При по-рязко подаване на газ най-много да е светлосив. Като че ли около двигателя се усеща по-силна миризма на изгорели газове.

    Тръгването е мъка, а по малко по-стръмно баирче - максимум на 2-а. На равно, като се потъркаля малко и набере инерция - горе-долу долу върви до към 50-60 км, че даже и на 4-а. Ама спра ли на светофар или пък да има малко баирче - мъкааа.

    Че ще се влиза в бокса е повече от ясно, ама някой има ли предположения къде може да е проблемът?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    горивна помпа и дюзи, трябва майстор
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от go go go
      горивна помпа и дюзи, трябва майстор
      За майстора ясно. Нямам и най-малкото намерение и аз да се правя на такъв, щото хич не си падам по ремонти пред блока.
      Ама не е зле човек да има поне приблизителна представа какъв му е проблемът. Щото в сервиза на Индкомерс разбойниците искаха да сменят изцяло двете задни рамена на окачването - срещу скромната сума от 1,300 лева (само за частите), вместо само гумените втулки за неколкократно по-ниска сума.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        иди при някой дизелджия, такъв който разбира от двигатели като твоя. питай хората с кили като твойта

        иначе моето предполжение е центровка на помпата и чистене, вероятно смяна на някоя от дюзите, разбирасе може да са 1000 други неща
        drive alive

        Коментар


        • #5
          Отиди до "Супер Дизел" на Околовръстното, ще ти решат проблема вероятно! Не знам дали са добри майстори но имат страшни стендове.
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • #6
            Re: Работи като вършачка и няма мощност (Хюндай)

            Първоначално публикуван от V93
            Че ще се влиза в бокса е повече от ясно, ама някой има ли предположения къде може да е проблемът?
            Като влезеш не им давай направо да се захващат с дюзи и ГНП ако ти е вървяла добре до сега. Само ще я разбъзикат! Нашите двигатели с теб, а и всеки дизел не харесват въздух и вода в нафтата. Спомни си къде си зареждал последно и най-добре отвий пробката на горивния филтър - ще разбереш ако е вода. Въздуха се хваща лесно - две прозрачни маркучета от ГНП-то в съд с нафта и палиш. Ако във връщащата има балончета някъде има неплътност. Отстранява се. Ако няма значи смуче някъде по магистралата или филтъра. Такива работи

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Гълъбин
              Отиди до "Супер Дизел" на Околовръстното, ще ти решат проблема вероятно! Не знам дали са добри майстори но имат страшни стендове.
              Къде е това по-точно, че за първи път го чувам?
              П.П. Хм, като гледам, в Гугъл има линкове с анонси на сайт на въпросния диагностичен център, ама като цъкна на тях, ми отваря сайт на авто-списание, на който и думичка не се споменава за какъвто и да било сервиз. Може и да греша, ама това ми мирише на индикация за бизнес, който не е потръгнал. Е, може да е и за партньори, които са се разритали.
              Освен това се срещат и някои неласкави отзиви



              Първоначално публикуван от Паджеровод
              Спомни си къде си зареждал последно и най-добре отвий пробката на горивния филтър - ще разбереш ако е вода.
              Ами след 1-я път - все на ОМВ. Ако е вода във филтъра нали уж би трябвало да светне лампата, дето я имам на таблото.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от V93
                Ами след 1-я път - все на ОМВ. Ако е вода във филтъра нали уж би трябвало да светне лампата, дето я имам на таблото.
                Не е трудно, на ръка се отвива. Тъкмо ще провериш дали работи датчика и лампата

                Коментар


                • #9
                  Re: Работи като вършачка и няма мощност (Хюндай)

                  Първоначално публикуван от V93
                  Някакви черни пушеци няма. При по-рязко подаване на газ най-много да е светлосив.
                  Това , че няма черни пушеци лошо ли е?
                  Nissan Patrol Y61

                  Коментар


                  • #10
                    Ако имаше щяхме да се насочим към турбото. Недостиг на въздух или излишък на гориво - черни пушеци!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от V93
                      Първоначално публикуван от Гълъбин
                      Отиди до "Супер Дизел" на Околовръстното, ще ти решат проблема вероятно! Не знам дали са добри майстори но имат страшни стендове.
                      Къде е това по-точно, че за първи път го чувам?
                      П.П. Хм, като гледам, в Гугъл има линкове с анонси на сайт на въпросния диагностичен център, ама като цъкна на тях, ми отваря сайт на авто-списание, на който и думичка не се споменава за какъвто и да било сервиз. Може и да греша, ама това ми мирише на индикация за бизнес, който не е потръгнал. Е, може да е и за партньори, които са се разритали.
                      Освен това се срещат и някои неласкави отзиви

                      Първоначално публикуван от Паджеровод
                      Спомни си къде си зареждал последно и най-добре отвий пробката на горивния филтър - ще разбереш ако е вода.
                      Ами след 1-я път - все на ОМВ. Ако е вода във филтъра нали уж би трябвало да светне лампата, дето я имам на таблото.
                      в никой случай не ходи там. поне аз докато бях в бг , тия бяха най големите некадърници, а не вярвам да са се променили
                      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                      Коментар


                      • #12
                        Отиди в "Супер дизел" на околовръстното ....
                        Те са единствения оторизиран Бош сервиз за дизелови помпи в БГ !!!
                        Апаратурата и стендовете им са уникални !

                        А ако искаш шуробаджанаштина ... Търси.. Бисер .. и му кажи, че те праща Румен от Ямбол ...... или Ицо (тук от форума) ....

                        Гарантирам, че ще ти решат проблема
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          и аз съм с добри впечатления от този сервиз, оправиха помпата на нашия класик и след ремонта колата вървеше по - добре
                          drive alive

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от CarTest™
                            Отиди в "Супер дизел" на околовръстното ....
                            Те са единствения оторизиран Бош сервиз за дизелови помпи в БГ !!!
                            Апаратурата и стендовете им са уникални !

                            А ако искаш шуробаджанаштина ...
                            Шуродбаджанащина?!? Ами не е въпросът за някаква шуробаджанащина. Каквото и да означава това, когато става въпрос къде човек да отиде с повредената си кола и с парите си.

                            Въпросът е за доверие. Доверие дали сервизът "Х" ще използва уникалната си апаратура да свърши работа като хората или ще тресне на клиента замяна / скъпоструващ ремонт на горивна помпа от които може да няма нужда, вместо да му сложи в сметката само един сменен прозаичен задръстен горивен филтър, което в същност е решило проблема.

                            Ей за това иде реч. А иначе по подразбиране бихме могли да очакваме най-добра работа да вършат официалните сервизи на вносителите. Щото те би трябвало хем най-добре да познават съответните возила, хем да имат под ръка необходимите резервни части. Е да, ама как да им има човек доверие, като са се опитали са го пуснат по пързалката и да му бръкнат в джоба с 1500 лева в повече, отколкото е било необходимо ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              Та така. Супердизелистите дадоха едно ухо и отсякоха, че не е за тях. Т.е горивната система си работи, ама 2 цилиндъра ги няма.

                              Поради което Галопер-ът влезе в друг бокс и диагнозата на мотоекспертите е счупена ос на кобилиците.
                              Та сега голямата питанка е дали ще го има въпросният чарк наличен или ще трябва да се чака поръчка???
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X