Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работи като вършачка и няма мощност (Хюндай)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Главата, дето трябваше да я доставят по самолет най-късно до края на миналата седмица, май някой кореец я е понесъл на гръб и пешком, щото от магазина мрънкат и избягват да се ангажират с някакви по-конкретни срокове.
    Поредният автомайстор пък, след като цели 2 седмици /!!!/ набира смелост да започне работа по двигателя тази сутрин рано-рано ме уведоми, че без сваляне на двигателя не можел да установи причината да се троши оста на кобилиците. Както е подкарал - току-виж стигнал до основен ремонт

    Мдааа, да не попада човек в ръцете на бранша, който започва с "авто" /без значение дали става въпрос за автосервизи или търговци на авточасти/ Некоректност, некомпетентност или чиста проба мърлящина изглежда да са прекалено често срещани.
    Нищо чудно, че хората масово се пробват да се спасяват със собствени сили.

    П.П. Извинявам се на тези съфорумци, който са в споменатия бранш, обаче това са моите лични наблюдения, изпитани на собствения ми гръб и джоб ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      то да беше само в тоя бранш така
      при нас ВИНАГИ когато нещо е много спешно, става нещо... Сигурно е от законите на Мърфи...

      ти с какво се занимаваше - може би в твоя "бранш" всичко е "на 6"?

      ***

      неприятното е като нямаш резервен вариант и оставаш без транспорт... карането на употребяван автомобил е по-евтино, но никак не е по-приятно Щом човека така е казал, по-добре така го направете... освен ако не искаш да правиш трети ремонт...

      ***
      намерих вносно гърне комплект "като за нас" към 200лв с труда и монтажа... обаче беше последното в склада - ако искаш да поръчваш, сега е момента, та след месец като стане мотора и гърнето да е тук...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #78
        "Като знам какъв съм инжинер, ме е страх да отида на доктор" - българска народна мъдрост
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #79
          Първоначално публикуван от davc
          "Като знам какъв съм инжинер, ме е страх да отида на доктор" - българска народна мъдрост
          аз затова и избЕгвам
          ама покрай бебето видях за пореден път какво е дереджето
          мазилката от тавана а-а и ще падне върху бебетата... но иначе за хеликоптери и други "йекстри" пари има

          но поне докторите се представиха за Отл. /6/
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #80
            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
            ти с какво се занимаваше - може би в твоя "бранш" всичко е "на 6"?
            Разбира се, че далеч не всичко в хотелиерството е "на 6", но такова чудо определено НЕ е, особено в София.
            Дотук съм имал допир с 3 сервиза, от които 2 са с претенции за "по-висока категория". Резултатите:
            Сервиз №1
            Първо посещение: Опит да ми натресат ненужна смяна на части, водеща до ненужно висок разход в размер на около 1,000 /хиляда/ лева
            Второ посещение: Поставена задача - отстраняване на теглене в ляво и отстраняване на теч от хидравликата на кормилната система. Резултат - Взеха ми пари за реглаж на предница и казаха, че всичко е ОК, НО тегленето както си беше, така и остана. За теча пари не ми взеха, а ми казаха че няма такъв - било моторно масло. Въпреки фактите, че ми се налагаше да доливам хидравлична течност, и че под един определен маркуч е напоено с червеникава течност.
            Т.е. 2 проблема -и двата не отстранени.

            Сервиз № 2
            Първо посещение: Наред с изпълнените работи - взети пари за реглаж на предница, но жипката продължава да тегли в ляво, а точно отстраняването на това теглене беше една от целите на посещението.

            Второ посещение: Ремонт на сериозна повреда в двигателя, НО 1 седмица и 400 км след ремонта следва аналогично чупене на сменената при ремонта част + солидни странични щети, довели до необходимост от замяна на цялата глава. Оказва се, че при ремонта експертите са отстранили следствието, но не и причината и или не са забелязали или не са обърнали внимание на много сериозно износване на разпределителния вал. В резултат на липсата на правилна диагноза, един път отидоха към 300 лв, а след това ... къмто х10 ...

            Сервиз № 3
            За момента впечатления от качеството на работата все още нямам, но не може да ме радва това, че първо се казва "Мога да почна от сряда следобед" /т.е. 19 април/, а на практика някаква дейност започва едва на 2 май, с близо 2 седмици забавяне ...

            Магазин №1
            Първо анонс на една цена, последван от уточняващо завишение с поне 30%. Обещание - доставяме със самолет до 10 дни или изобщо не доставяме. След взетото капаро се започна яко бягство от конкретен отговор за изпълнението на поръчката. Както беше до края на миналата седмица, така в събота отговорът беше "До края на следващата седмица ... предполагам ...". Вече няма да се учудя, ако в края на тази седмица последва ново отместване ...

            Е, колкото и да имаме кусури в хотелиерския бранш, ако си направиш един експеримент в София просто няма начин да ти стоварим толкова проблеми на главата. В три от три да има човек сериозни проблеми просто не знам да е било ...
            Да не говорим, че поради естеството на услугите, би било бая трудно и да те набутат с толкова разходи.

            Щом човека така е казал, по-добре така го направете... освен ако не искаш да правиш трети ремонт...
            То не е като да има някакъв избор. Естествено, че е за предпочитане да се глътне някакъв допълнителен разход сега, отколкото да се поеме риск от неостраняване на причината и последващ пореден ремонт на същата повреда. Лошото е,че темповете на работа се очертават малко нещо ориенталски...

            намерих вносно гърне комплект "като за нас" към 200лв с труда и монтажа... обаче беше последното в склада - ако искаш да поръчваш, сега е момента, та след месец като стане мотора и гърнето да е тук...
            Нещо много станаха стотарките, така че сега ще карам с прясно завареното (точно преди втората повреда) задно гърне.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #81
              Моите съболезнования Хубаво е, че споделяш тези неща та да си правим изводи. За мен въпроса е решен - аз нямам в речника си думата майстор, всичко си правя сам. Но се съмнявам, че това е най-правилния начин на действие. За сервиз може да не плащам, но ще ме работят с частите. Губя си от свободното време... Абе пълно щастие няма, както казваше тук някой...

              Коментар


              • #82
                Първоначално публикуван от Паджеровод
                Моите съболезнования Хубаво е, че споделяш тези неща та да си правим изводи. За мен въпроса е решен - аз нямам в речника си думата майстор, всичко си правя сам. ...
                Хубаво е, ако човек може да си прави ремонтите сам. Само че това далеч не е възможно в повечето случаи. Много малко хора имат нужната квалификация, а за необходимите инструменти и условия пък да не говорим.

                А иначе то си е за съболезнования. Изглежда, че долното копеле (за предишния собственик става въпрос, ако някой не е разбрал ) не само яко е превъртяло километража, ами може би е и прегрявало двигателя. Т.е., лека-полека стигнахме до основен ремонт. Така и така е отворен двигателят ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #83
                  Щом е стигнала работата до там се довери поне на сервиз, който се занимава с тези двигатели - на Паджеро и Галопер, защото от това, което съм прочел досега има много "тънки" моменти, които не се забелязват от "унивесалните" майстори.

                  Също нищо не ти пречи да прочетеш повече в руския форум, там има богата информация...

                  Но след всичко това ми се струва, че ще се разочароваш и ще сменяш марката. Не че тя е виновна...

                  Коментар


                  • #84
                    Първоначално публикуван от Паджеровод
                    Но след всичко това ми се струва, че ще се разочароваш и ще сменяш марката. Не че тя е виновна...
                    Какво ми е виновна марката, че съм попаднал на боклук, който е изтормозил двигателя и после го е закрепил колкото за да пързулне джипа някой като мене?!? Такива случаи със сигурност можеш да намериш сред хора, каращи всякакви марки. Ей го и Тедо е имал подобни преживявания, а пък марката си е била от реномирана, по-реномирана.

                    Ама изобщо не е чудно, след като и в този форум можеш да видиш съвети от рода на "Направи еди какво си, ако ще я продаваш". Т.е. скърпи положението и гледай да набуташ някой балък ...
                    Марката няма нищо общо. Просто, когато купува на старо, човек трябва или да има късмет или да има къде и при кого да направи ЯКА диагностика преди да купува.

                    А аз засега хич не смятам да сменям. Така и така и подновявам двигателя, що да не го потъркалям след това ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #85
                      Първоначално публикуван от V93
                      А аз засега хич не смятам да сменям. Така и така и подновявам двигателя, що да не го потъркалям след това ...
                      още повече, че купето май е доста запазено...

                      в по-реномираните автокъщи в Германия, освен че дават гаранция за колата, ако е имала катастрофа, показват снимка в смачкано състояние...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #86
                        V93, гледам, че все повече клониш към основен ремонт! Да, това е "истината". Частите не са проблем - освен времето за доставка. Сега се нуждаеш от препоръки за майстор. Ето това вече е проблем Желая ти успех
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #87
                          Първоначално публикуван от davc
                          Частите не са проблем - освен времето за доставка...
                          за Паджеро са същите части - със сигурност ги има по магазините... поне за ТЛК7х с 2ЛТ имаше по 2-3 варианта
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #88
                            Първоначално публикуван от davc
                            V93, гледам, че все повече клониш към основен ремонт! Да, това е "истината"
                            Не "клоня". Започнахме го. Хем така или иначе двигателят е отворен, хем има индикации, че може би е бил прегряван.
                            Към момента и повечето части като че ли се намериха. Само дето вчера в един магазин ме докараха до бяс, като ми казаха, че в петък ще мога най-после да получа главата (дето трябваше да е тук преди седмица), ама вместо поръчания комплект болтове (18 бр) за нея май били пратили 1 единична бройка. Това много вероятно щеше да означава нова поръчка и ново яко чакане. После се обадиха да кажат, че май все пак доставката била на комплекта, щото цената по фактура не била като за една бройка.
                            Ей така автобраншът може да направи човека убиец ... Добре че имам общо взето здрави нерви

                            Като натаманим частите ще остава само да се моля:
                            - да не изплува още нещо отнякъде, че и без това игратга доста загрубя
                            - този път най-после майсторът да свърши работа като хората и
                            - частите да са читави (не взимам 2-а употреба или такива с известен турски произход, ама казва ли ти някой ... ).

                            Смятам да сменя и всички други масла (в скоростна кутия, раздатка и дифов-ете), щото не мога да бъда сигурен онзи мошеник какво е сипвал.

                            П.П. Приемам подсказки:
                            1. Какво масло да сипя след ремонта при положение, че след 1000 км ще трябва така или иначе да го сменям.
                            2. Каква би могла да бъде причината за това теглене вляво при положение, че местата на предните гуми вече са разменяни, а на 2 пъти сервизи (в т.ч. и официалният) ми взимат пари за реглаж на предница без проблемът да бъде решен? Ако в този сервиз не успеят да намерят решение ще трява да търся някой, който наистина да отбира от окачване на джипки, щото не ми се иска да съсипвам гуми.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #89
                              Първоначално публикуван от V93
                              2. Каква би могла да бъде причината за това теглене вляво при положение, че местата на предните гуми вече са разменяни, а на 2 пъти сервизи (в т.ч. и официалният) ми взимат пари за реглаж на предница без проблемът да бъде решен? Ако в този сервиз не успеят да намерят решение ще трява да търся някой, който наистина да отбира от окачване на джипки, щото не ми се иска да съсипвам гуми.
                              сега като смених гумите, моя е много по-добре... почти не може да се определи дали тегли на някъде...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #90
                                желая ти късмет с ремонта и много километри безпроблемен пробег след това. прочетох статията и имам един въпрос малко в страни от темата но ще се радвам ако ми отговорите: Значи както разбрах от по горе написсаното галопера и паджерото имат еднакви двигатели. въпроса ми е така ли е и ако да на кои модификации има съвпадение?
                                Танки грязи не боятся!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X