Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работи като вършачка и няма мощност (Хюндай)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Паджеровод
    V93, какво стана?! Руснаците казват че ги лъжеш?! Не вярват братушките?!
    Ами ако щат да вярват. Оста я видях на 3 части. Т.е. видях 2-те извадени, а третата, дето ме докара до София, си е още на мястото.
    А иначе що се е счупила така си е наистина чуденка.

    Както и да е. Беше възникнало съмнение дали ще успеем да намерим чарк за замяна. На едно място като ми казаха "Нямаме. С поръчка - 2-3 месеца" и ми стана много весело ...
    Ама хванах един списък с магазини за японски и корейски резервни части и на четвъртото или петото позвъняване уцелих - намери се въпросната ос. Че даже била и за Хюндай. Същата беше моментално купена и доставена в сервиза. Сега имат думата младежите. Ще трябва да се заварява и една счупена пета. Надявам се да няма други поражения.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      Лекуваме кашлица пък то било двустранна пневмония

      Седмица след ремонта пак се тръшнахме със сходни, но доста по-тежки симптоми и пак на магистралата. "Линейката" на СБА малко скъпичка си пада, та пак добре, че не можах да стигна на повече от 15 км след околовръстното.

      Имало било нарушена циментация на някои гърбици на разпределителния вал и същият си е бил от някое време за смяна.

      Списъка като ми го почнаха - ос на кобилици, кобилици, разпределителен вал, ... та току-виж и до нова глава сме стигнали.
      И не стига, че сметката я докарват като за половин джипка, ами на всичкото отгоре и нямало туй-онуй на склад, та щяло да трябва и поръчки да се пускат. Със срок на доставка 40 дни :x

      Т.е. приемам всякакви подсказки за източници на резервни части за корейски/японски возила, различни от официалния доставчик на Хюндай.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        Нямаш проблеми:
        МАГАЗИНИ
        СЕРВИЗИ

        Коментар


        • #34
          нали 1 път правихте главата чак пета заварявахте къде гледахте бе

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от Kaishin
            нали 1 път правихте главата чак пета заварявахте къде гледахте бе
            Е и аз това се чудя
            Излиза, че човек трябва да придобие и допълнителна квалификация за автомонтьор за да не го работят по сервизите.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              Ето ти пример как го правят братушките. Даваш заявка за разпределителния вал и те ти отговарят учтиво:
              По вашему запросу мы можем предложить 6 варианта(ов) поставки от 4 производителя(ей), по цене от 88,07 $ до 392,3 $ со сроком поставки от 1 до 10 дня(ей).

              Коментар


              • #37
                да, ама това е в Русия, а от там до БГ е по-сложно отколкото направо от Корея да ги докараш частите
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #38
                  Първоначално публикуван от Паджеровод
                  Ето ти пример как го правят братушките. Даваш заявка за разпределителния вал и те ти отговарят учтиво:
                  Така е. Предишния път си направих експеримент да им разгледам онлайн магазините за корейски части. В рамките на половин час намерих 3, които имаха наличност или/и вариант за доставка 7-10 дни. Явно при тях има по-голям пазар.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    да смениш мотора не си ли обмислял?

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от Насов
                      да смениш мотора не си ли обмислял?
                      Ами не съм, защото до преди няколко дни не съм имал причина да го правя - работеше си прилично и без някакви индикации за сериозни проблеми.
                      Ама този месец като се почна ...
                      Първо беше счупена ос на кобилиците - рекох си "Лош късмет, ама нали я сменихме ...".
                      А то се оказа, че е имало и още нещо, което просто е трябвало да бъде забелязано, ако човек си гледа работата като хората. Ако беше забелязано навреме, щеше да се смени каквото трябва и толкова. Ама като е било проспано - ей ти го мазалото.
                      Утре ще видя какво искат да ми натресат от официалния сервиз и ще гледам да разбера какво е наистина за смяна, пък тогава ще решавам какво да се прави.

                      Какво би ми дала смяна на целия двигател, вместо, да речем, само смяна на главата? Не вярвам да ми струва по-малко и като пари, и като време.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        Лошо... Предполагам си карал с хубави масла?

                        Коментар


                        • #42
                          Първоначално публикуван от Паджеровод
                          Лошо... Предполагам си карал с хубави масла?
                          Ами досега съм успял само първата смяна на масло да направя след купуването. Сложих BP Visco 3000 Diesel. Да са минати има-няма 2000 км.
                          Оказва се обаче, че в един момент обаче е взело да прониква гориво в маслото, което със сигурност не се е отразило добре. Вярно е, че едва ли е голям пробегът след това.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #43
                            Мисля, че гориво в маслото може да влезе само от "леещи" дюзи и оттам непълно изгаряне на горивото като част от него слиза долу в картера. Ако е това този проблем отстранен ли е?

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от Паджеровод
                              Мисля, че гориво в маслото може да влезе само от "леещи" дюзи и оттам непълно изгаряне на горивото като част от него слиза долу в картера. Ако е това този проблем отстранен ли е?
                              Това, което ми казаха е, че може да е причинено от недобре работещи клапани.
                              А иначе дюзи няма кой и как да гледа, като горе са потрошени един куп неща.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                не е нито от маслото, нито от горивото... за толкова малък пробег /няколко месеца/ и с М10 да го караш, няма да се счупи...

                                няма никакви леещи дюзи - двигателя работеше съвсем чисто /без пушек/ като го гледахме... ако дюзите пикаят, така че да влезе нафта в маслото, трябва да е димна завеса зад него

                                както вече писах веднъж, най-вероятно си е чиста измама - двигателя е "закрепен" колкото да се продаде с добавки и т.н. и като се покара малко и се смени маслото и измамата "лъсва"...

                                Като си купих Тойотата мотора "мъркаше" като коте... вярно беше скопен от ГНП-то и без турбина, но работеше много стабилно на празен ход... след 1-2 смени на маслото, започна да тресе, да се люлее и да неще да пали... за капак започна да гасне и... хайде в бокса... но при ТЛК-то проблема беше коляновия ваш и семерингите...

                                аз бях много учуден, когато колегата V93 се оплакваше от трудно палене в студовете... моя просто не даваше да пипнеш стартера
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X