Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенери, модели, избор и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От много години работя с фенери, до сега не съм срещал такъв с диод, който да ме удовлетворява като CRI. И затова си ги избирам по качество на корпус, бутони и прочее, а диода понякога заедно с контролера се заменя... Фирмата е една и я препоръчвам... В прикачения файл има и малко информация защо...

    https://www.ledrise.eu/blog/nichia-optisolis/
    Прикачени файлове
    VPetrov.photography

    Коментар


    • Предостатъчно неща разглобявам веднага щом пристигнат, за да ги оправям. Това включва, но не се изчерпва с, таблети, телефони, компютри, транспортни средства, измерителни прибори, мебели, домашна бяла техника и даже облекло и обувки.

      Челниците Зебра имаха рядкото свойство да работят приемливо без да трябва да влагам допълнителни усилия.

      Всичко щеше да е наред ама нещата се губят и повреждат и съответно сега нямам нито един свестен челник.

      Те и от Зебра са сменили моделите ама аз силно се надявам че и новите стават.

      Коментар


      • Ако те устройва и неутрално бяло (мен ме устройва перфектно), изключително съм доволен от Fenix-а ми. 18650 батерия - свети МНОГО време. Кусури до тук - нула. Имат и по-дребни модели, ако тоя ти е голям.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Какво е неутрално бяло?

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Ми около 5К се води "неутрално".

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          4000-4500 К

      • Спарки, ти като виден разбирател на светоидиотите какво ще кажеш за този:

        https://download.luminus.com/datashe..._Datasheet.pdf

        Не бях чувал за марката но такъв се оказа в новата играчка, която чакм да дойде утре-другиден:

        https://www.fenixlight.com/product/d...dex.php?id=224

        За съжаление модела е със студено бяло, каквото хич не харесвам.

        Ъпрейдвам заради рънтайм-а - почти х2 повече от всичко, сравнен с моя архаичен вече Olight S15.
        Наистина развитието в диодите за осветление е значимо, изобщо не е като с батериите

        И още една причина за която съм писал напред и заради която олайт много ми паднаха в очите.
        Въпреки, че проблема с нежеланото включване го реших отдавна - лошото чувство остана както беше с вица за ГарабеТ
        И да си го кажем направо - феникс харесвам повече от ден 1
        Враг усраине

        Коментар


        • Много е добър диода. Еквивалентът на Cree e XP-G4. И двата са пресни-пресни, от тая година.

          Аз също съм фен на Fenix. И челника ми, и фенера на жената работят безотказно. Челника го ползвам често - постоянно ми е в жабката.

          Изобщо Luminus са си име. Вече не е като едно време - Cree и всички останали.

          Технологията доста се поизстиска и сега се набляга малки диодчета, дето въпреки това светят силно. И при щатен режим ефективности от 150-180 лумена на ват са си съвсем в реда на нещата. Ta вече има и талива чудеса като примерно диод с излъчвател милиметър на милиметър, дето може да поеме 3 вата, и при тая мощност дава 450 лумена. Това цепи мрака откъм възможности за фокусиране.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Мерси, не съм се заравял в детайли.
            Марката на диода ми си стори непозната.
            Иначе към момента имам 3 феникса и само 1 олийт но единствено последният носех с мен винаги през последните години,

            Сега освен него ще пенсионирам и още един аксесоар:

            https://www.olightstore.com/olight-u...ic-usb-charger

            Вече се зареждат директно през USB.
            Поне за мен е сега, иначе отдавна зареждат директно.
            Дори олайт
            Враг усраине

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Вибратор0 е само на тамагочито и мазането по него ме изнервя но се разбрахме.
              Ще ти го проводя тия дни!

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Иване пратил съм ти хуйнята за зареждане.
              Ще ти върши работа щом ползваш неща, работещи с един елемент.
              Имай предвид, че зарежда сравнително бавно.
              Не дърпат повече от 5W през уйесби-то.
              Това за малки акумулатори не е драма но за 18650 и по-голями според мен ще бъде досадно бавно.
              За моите нужди ми върши добра работа не малко време, дано и при теб да е така.

            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Много стана за черпене вече

          • Екстра е фенерчето ама за сефте не успях да се справя с управлението.
            Паднах до там, че се наложи да се зачета у мануала, демек ударих дъното.
            И това дори не е всичко, понеже не разбрах и там как да запаля страничната светлина.
            Добре, че беше тубата че да се свърши работа

            Дори с това горе феникса си е феникс.

            Хубаво е, че главите с олайт са доста сходни и мога да ползвам дифузерите от него.

            Естествено свети видимо по-силно ама предвид разликата от 7-8 години щеше да е странно ако не е така.
            И за съжаление видимо по-студено но това се знаеше предварително.

            За рънтайм е рано да се каже, цъкам го само от няколко часа.
            Гледам, че 14500 акумулаторът с който си върви в комплект е обозначен като 800мАч.
            Мисля, че брандираният олайт акумулатор, който съм си купувал отделно навремето беше с по-нисък капацитет.
            За съжаление точно днес си забравих старият фенер в офиса та не мога да погледна.

            Абе сичко си има, което искам от фенер + модерни благини, които липсваха в олайта.
            И то за умерени пари, много по-малко отколкото съм давал за други фенери в миналото.

            Найс!
            Враг усраине

            Коментар


            • Идеи за челник под 40лв(за колата и за село) - с два бутона, да има червена светлина - заради животните, да има широк (късобхватен) режим - за двора на село... и зарядно.
              - преди 2г взехме два от Декатлон - по скъпият е доста удобен, но сега са ги направили двойно като цена...
              2-3 бройки трябват.
              Благодаря

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X