Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенери, модели, избор и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фенери, модели, избор и препоръки

    Търся си качествено фенерче с АА батерии може да е с led крушка но не е задължително - цена около 50-70 лева - можете ли да ми посочите конкретни модели/магазини откъдето да си закупя - нямам възможност в момента да закупувам от чужбина.

    Потърсих за маглайт и Streamlight но не открих никакви официялни представители или информация за България.

    Разтърсих из google но не намерих това което ме интересува

    Благодаря предварително.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

  • #2
    До: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

    Ето малко инфо за дистрибутора на Maglite за България:

    Bulgaria

    Distributor:
    Contactless Multiplexing Systems LTD
    101 Maria Louisa
    1202 Sofia
    Bulgaria
    Telephone: 2931-6075
    Fax: 2831-3185
    bmv_mm@mtel.net


    Warranty Center:
    Contactless Multiplexing Systems LTD
    101 Maria Louisa
    1202 Sofia
    Bulgaria
    Telephone: 2931-6075
    Fax: 2831-3185
    bmv_mm@mtel.net

    http://www.maglite.com/international.asp
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #3
      До: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

      Мерси много за информацията утре ще мина направо през тях че са ми близо.

      Някой ако може да препоръча конкретен модел ще е супер - попрочетох малко инфо и реших че е по добре да е с диоди.
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

      Коментар


      • #4
        До: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

        Утре трябва да ми пристигне една поръчка на точно такъв тип фенерче и ще напиша какви са ми впечатленията.

        Metal torch made of aircraft style aluminium
        extremely robust
        shock, scratch and splash-proof
        with adjustable focus
        for 1x Mignon AA Battery
        0.5W Cree®-LED

        Коментар


        • #5
          До: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
          Мерси много за информацията утре ще мина направо през тях че са ми близо.

          Някой ако може да препоръча конкретен модел ще е супер - попрочетох малко инфо и реших че е по добре да е с диоди.
          Да с диоди е по-добрия избор вече. Светлината е по-добра, имат по-дълъг живот от стандратна крушка, по-икономични са откъм батерии. Ако взимаш от mini Maglite ти препоръчвам от тези които са с две батерии. По-компактно е фенерчето, а и батериите които продават по магазините в повечето случай са комплект по 2, 4 и т.н. Има мини и с три батерии, но на мен ми идва голямо. За стандартните фенери бих ти препоръчал с три или четири батерии най-много. Те освен диода, в капачката имат и една резервна стандратна крушка. Maglite си струват и няма да съжаляваш. Успех при избора и пиши на какво си се спрял.
          Прикачени файлове
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #6
            До: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

            Ето един много готин сайт с ревюта на фенери и челници (за мен челника е в пъти по-удобен - по-лек, по-малък и Много по удобен за носене!)
            http://www.flashlightreviews.com/rev...iews_index.htm

            П.С.
            На времето някой беше пуснал този линк, ама не намерих темата, та чиако Гугъл помогна

            Коментар


            • #7
              До: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              Ето един много готин сайт с ревюта на фенери и челници (за мен челника е в пъти по-удобен - по-лек, по-малък и Много по удобен за носене!)
              http://www.flashlightreviews.com/rev...iews_index.htm

              П.С.
              На времето някой беше пуснал този линк, ама не намерих темата, та чиако Гугъл помогна
              Да сайта е добър. Нещо обаче недолюбват Surefire /www.surefire.com/ ама не знам защо...
              Челникът е перфектен когато са ти заети ръцете с някаква работа или пък за ходене, но ако ти се налага да осветиш някакво пространство ми се струва неудобно особено ако ти е на главата. С една лента на главата всяко мини маглайтче се превръща в идеален челник. Ето и малко аксесоари за фенерчетата www.niteize.com
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • #8
                До: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

                Челникът наистина е много пъти по-удобен от фенера.

                Колкото до диоди срещу халоген... Аз ползвам предимно диодни осветления, но по една единствена причина - живот на батериите. Обикновено ми се налага да ги ползвам доста продължително и то без да мога да разчитам 100%, че резервните батерии ще са сухи. Иначе халогенните крушки дават много по-добра светлина. Честотния спектър на диода е доста по-тесен, което означава и доста по-малко отразяващи повърхности, по-нереални цветове, а от там и по-неточна преценка на разстоянието. При продължителна употреба това води и до по-голям некомфорт за очите и дори до болки в главата. Обаче гони ли се живот на батериите всичко това отива на второ място , защото разликата е в пъти.

                Ако ще е фенерче, особено халогенно, то който и маглайт да се вземе няма да е грешка.

                От евтините челници за работа наблизо бих препоръчал Пецел Тика(широк лъч, покриващ и част от периферното звение дори наблизо, двудиодната ми допада повече от тридиодната, но и двете стават), а за ходене из планината Енергайзер(има тесен, но насочен далеч напред лъч, извън пещери ползвам предимно него, въпреки наличието на далеч по-скъпи). Следващата стъпка вече е Мио ХР или в краен случай Тика ХР, междинните варианти не си заслужават особено.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #9
                  До: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

                  Финеръ на мойтъ мичтъ
                  http://www.knifecenter.com/kc_new/st...html?s=SFB1RBK

                  Когато видях цената за първи път ми изтръпна левият крак
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Фенери, модели, избор и препоръки

                    И на мен нещо ми изглежда странна тази цена... Преди няколко седмици Събин си купи фенер с ксенонова лампа който прави някакви умопомрачителни лумени... И все пак струва в България ~1000 лв. което не е чак толкова... Уникално светене...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      До: Фенери, модели, избор и препоръки

                      Явно такава си е цената.Редовно пазарувам от www.knifecenter.com защото предлага едни от най-добрите цени и е може би е най-заредения.
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Фенери, модели, избор и препоръки

                        Хм, хубавините струват пАри
                        Някой да е срещал това в България?
                        Иска ми се да го поразгледам.

                        Тактическите топчета са много интересни.
                        С една торба такива може да се освети средно голяма поляна или да се очертае полоса за кацане.
                        Последно редактирано от rumbata; 26-07-08, 07:45. Причина: добавки

                        Коментар


                        • #13
                          До: Фенери, модели, избор и препоръки

                          Румба, имам подобно (почти 100% същото) на Smith & Wesson. Ще го взема за срещата да ги видиш... Даже моето е с две батерии AA което си е страшна екстра защото ги има навсякъде...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            До: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

                            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                            Финеръ на мойтъ мичтъ
                            http://www.knifecenter.com/kc_new/st...html?s=SFB1RBK

                            Когато видях цената за първи път ми изтръпна левият крак
                            На мен ми изтръпнаха и двата като видях 2500 лумена. Това ще да е нещо като хели-прожектор. Жалко че никаде в нета не намерих демонстрация на този джедайски бластер... някой ако намери да покаже, сигурно ще е интересно. А за цените... така става когато продукт от друг клас се пусне на свободен пазар - изглежда малко нелепо, но явно има определен кръг хора за които е предназначен. А може и само за да дига имиджа на марката на масовия пазар. Иначе ако искате да се нагледате на цени поразгледайте кой продава millitary searchlights да видите цени които започват от $7-8000 за фенерче....
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #15
                              До: Фенери, модели, избор и препоръки

                              Аз използвам от доста време Maglite MagChargerhttp://maglite.com/product.asp?psc=RECHARGE

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X