Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенери, модели, избор и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Фенери, модели, избор и препоръки

    Да, наистина не ми дойде на ум че може да не работи на пълна мощност. Премери го, ако ти се занимава. Би ми било любопитно каква е реалната консумация. Свети еднакво до край, понеже е с мини инверторче, дето управлява тока през диода. Самото то е с около 90-95% КПД, така че измерената консумация от батериите почти отговаря на консумацията от диода.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      До: Фенери, модели, избор и препоръки

      Аз лично съм разочарован от моя Маг лайт....мини.

      Ако щете ми вярвайте нов-новеничък/ от кутията го извадих/ ми се наложи да го използвам по предназначение и за има-няма 1 час светене..........му изгоря диода.....???? Баси!

      Иначе, пластмасова кутия с мека тапицерия вътре, комплект с 2 батерии, скоба и ремъче + листовка формат А4 с упътване за експлоатация.....бе думи нямам.....

      От тогава нося един обикновен фенер/реплика на Маг/ с 3 батерии и един диоден мини пак с 3бр.но АА формат.И съм на светло.Малкият е с 3 режима на работа - слаб, интезивен и мигащ.И двата са влагозащитени/поне при дъжд държат/За 25 лева - доволен съм!

      Когато ме водят за риба приятелите ползват халогенни фенери, които светят през Дунав в румънско без проблем.Акумулаторни са.

      Някой ако знае откъде да си купя диод за мини-то?

      Коментар


      • #33
        До: Фенери, модели, избор и препоръки

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Да, наистина не ми дойде на ум че може да не работи на пълна мощност. Премери го, ако ти се занимава. Би ми било любопитно каква е реалната консумация. Свети еднакво до край, понеже е с мини инверторче, дето управлява тока през диода. Самото то е с около 90-95% КПД, така че измерената консумация от батериите почти отговаря на консумацията от диода.
        Дадено, като се видим ще го направим заедно, аз винаги нося този фенер с мен, просто ще взема и мултицет...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #34
          До: Фенери, модели, избор и препоръки

          Първоначално публикуван от pilot_1 Преглед на мнение
          Аз лично съм разочарован от моя Маг лайт....мини.

          Ако щете ми вярвайте нов-новеничък/ от кутията го извадих/ ми се наложи да го използвам по предназначение и за има-няма 1 час светене..........му изгоря диода.....???? Баси!

          Иначе, пластмасова кутия с мека тапицерия вътре, комплект с 2 батерии, скоба и ремъче + листовка формат А4 с упътване за експлоатация.....бе думи нямам.....

          От тогава нося един обикновен фенер/реплика на Маг/ с 3 батерии и един диоден мини пак с 3бр.но АА формат.И съм на светло.Малкият е с 3 режима на работа - слаб, интезивен и мигащ.И двата са влагозащитени/поне при дъжд държат/За 25 лева - доволен съм!

          Когато ме водят за риба приятелите ползват халогенни фенери, които светят през Дунав в румънско без проблем.Акумулаторни са.

          Някой ако знае откъде да си купя диод за мини-то?
          Здравейте колега,ако е истински,мини-то,като развиете задния капак при пружинката,която натиска батериите трябва да има резервен диод,поне при моето е така.Успех.

          Коментар


          • #35
            До: Фенери, модели, избор и препоръки

            Първоначално публикуван от jashi1 Преглед на мнение
            Здравейте колега,ако е истински,мини-то,като развиете задния капак при пружинката,която натиска батериите трябва да има резервен диод,поне при моето е така.Успех.
            От щатите ми го донесоха.Трябва да е истински!Ще го огледам и ако остане време ще кача някоя снимка.

            А ако няма диод в капачката?

            Коментар


            • #36
              До: Фенери, модели, избор и препоръки

              Първоначално публикуван от pilot_1 Преглед на мнение
              От щатите ми го донесоха.Трябва да е истински!Ще го огледам и ако остане време ще кача някоя снимка.

              А ако няма диод в капачката?
              Ако няма-моят съм го купил от ЦУМ преди време,може да попитате там,или потърсете в нета кой ги внася в България.

              Коментар


              • #37
                До: Фенери, модели, избор и препоръки

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Дадено, като се видим ще го направим заедно, аз винаги нося този фенер с мен, просто ще взема и мултицет...
                Няма грижи. Аз пък винаги имам мултицет в джипката. Напоследък дори два.

                Надявам се да успея да дойда на някое от следващите мероприятия, че доста ме е налегнала работа напоследък.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: Фенери, модели, избор и препоръки

                  Първоначално публикуван от jashi1 Преглед на мнение
                  Ако няма-моят съм го купил от ЦУМ преди време,може да попитате там,или потърсете в нета кой ги внася в България.

                  Благодаря Ви колега!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Фенери, модели, избор и препоръки

                    Ето кой отговаря за MAGLITE за България:
                    Bulgaria

                    Distributor:
                    Contactless Multiplexing Systems LTD
                    101 Maria Louisa
                    1202 Sofia
                    Bulgaria
                    Telephone: 2931-6075
                    Fax: 2831-3185
                    bmv_mm@mtel.net

                    Warranty Center:
                    Contactless Multiplexing Systems LTD
                    101 Maria Louisa
                    1202 Sofia
                    Bulgaria
                    Telephone: 2931-6075
                    Fax: 2831-3185
                    bmv_mm@mtel.net

                    На същия адрес в София има и магазин в който се продава почти всичко от MAGLITE...
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Фенери, модели, избор и препоръки

                      http://www.flashlightreviews.com/index1.html
                      http://www.surefire.com/
                      http://www.streamlight.com/
                      http://www.inovalight.com/
                      http://www.wolf-eyes.com/
                      http://www.blackhawk.com/catalog/Flashlights,26.htm
                      http://www.tacticalflashlights.com/
                      http://www.brite-strike.com/About.html
                      http://www.peli.com/
                      Последно редактирано от blackfirefly; 29-04-09, 10:44.
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Фенери, модели, избор и препоръки

                        Първоначално публикуван от pilot_1 Преглед на мнение
                        Някой ако знае откъде да си купя диод за мини-то?
                        Снимай го, да видя какъв е. Имам някои идеи, но диодите вече станаха много чишити, и като мощност, и като корпус и размери. Без снимка няма как да помогна.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Фенери, модели, избор и препоръки

                          Ето още един сайт:
                          http://www.nextorch.com/nt/en/about.asp

                          В зависимост от нуждите се избира и подходящия фенер. Аз лично ползвам няколко.
                          1. На варда за лов на хищници - подцевен Nextorch Z9 със спусък. 3 броя батерии CR123. Перфектен лъч на разстояние до около 100м, които позволява да се използва оптиката.
                          2. В колата - ръчен "боен фар" с обикновена халогенна автомобилна крушка към запалката на автомобила за около 15лв.
                          3. Преносим за вкъщи и други дейности - Maglite с 4 никел-кадмиеви елемента. Свети доста добре, държи ток адски много време и може да се използва и за самозащита.
                          4. На кръста в калъфче - Streamlight Scorpion с 2 броя батерии CR123. Същия напълно покрива разбиранията ми за тактически фенер.
                          5. Малко диодно фенерче на GP с 3 батерийки като за руските електронни игри. Нося го постоянно и върши перфектна работа в условията на градска среда.
                          6. Щях да забравя "чикибойката". Китайско диодно фенерче купено от всичко за един лев, зареждащо се по метода на разклащането. Имам 2 модела - работещи съответно с клатене и със стискане.

                          Ако се замисля сигурно ще изкочи още някоя бройка. Не ги нося едновременно, но често ги комбинирам.
                          За носене на главата още не съм си купил, но е в процес на удобрение.

                          Батерии CR123 вече се предлагат и акумулаторни. Цената им е около 50лв за 2 броя със зарядно, което не е толкова солено предвид възможностите които имат.
                          Последно редактирано от paunoff; 29-04-09, 12:50.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Фенери, модели, избор и препоръки

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Снимай го, да видя какъв е. Имам някои идеи, но диодите вече станаха много чишити, и като мощност, и като корпус и размери. Без снимка няма как да помогна.

                            Колега, разпилях преди малко фенерчето и О...ЧУДО...зад пружинката на капачката имало резервен диод.И схема има в инструкцията, ма кой да гледа....Толкоз му бях ядосан на фенера, че съм го захвърлил, откакто угасна и оттогава не съм го поглеждал....

                            За снимки нямаше време, но ще пусна тия дни!

                            Благодаря още веднъж!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Фенери, модели, избор и препоръки

                              да си покажа и аз фенерчето:
                              http://www.inovalight.com/t.html модела е Т4

                              Коментар


                              • #45
                                До: Фенери, модели, избор и препоръки

                                Аз честно казано, когато става дума за осветяване на обекти на далечно азстояние, не съм фен на диодните осветления... Светлината от халогенната крушка е някак си по-нормална за окото, цветовете и разстоянията се преценяват по-добре. Единственото предимство на диодите е ниската консумация на енергия, но това има значение за работната светлина. За това са и незаменими в челниците. За фенер, който ще се ползва за кратки осветявания на далечни обекти, бих предпочел да е с халогенна крушка. Идеалната комбинация са пецелските челници от серията DUO. 5 или 14 диода с три режима на мощност, които дават широк разсеян лъч, идеален за работа налбизо, плюс халогенна крушка, която дава по-концентриран лъч до 100 метра(при напълно заредени батерии). Единственото лошо е, че е доста обемист и трудно се носи по джобовете . Следващият вариант е челник от серията Мио. С един диод, отново три режима на мощност. Подпомогнати от дифузьор, който може да се спуска и осигурява или близка разсеяна светлина или по-тесен и дълъг лъч. Плюс буст режим, при който може да осветява обекти на 100 метра, макар и само за около 20 секунди. После диода прегрява... Колкото до фенери... ами май ползвам само този, дето ми е вграден в телефона Имат изключително неприятното свойство да заемат ръцете .
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X