Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампичка TURN/OIL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лампичка TURN/OIL

    От скоро на мотора на баща ми започна да премигва червена лампичка с надпис TURN/OIL . Системата която меши маслото с бензина е откачена. В смисъл откачили сме маркучето от казанчето и от самата помпичка. Също така мотора пуши адски много. Едно на ръка е, че ние си слагаме масло в бензина и така го сипваме в резервоара и възможно ли е в самата помпичка да е останало масло и да си го меши още с бензина и за това да пуши така? Мотора да е изгорил най-много 10-15 кила бензин от както сме разкачили маркучето.
    [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

  • #2
    До: Лампичка TURN/OIL

    Семеринги,лагери едно бутало със сегменти и си готов.

    П.п Маи на там отива работата.

    Коментар


    • #3
      До: Лампичка TURN/OIL

      Хм защо така? Мотора е след основен.
      [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

      Коментар


      • #4
        До: Лампичка TURN/OIL

        Ами щом мешите масло с бензина не се притеснявайте.Останало е сигурно малко масло в помпичката и затова така свети.На мен ту ми свети, ту не.Като се пробърна някаде и почва да свети, после от само себе си като карам си изгасва и така.Сипвайте масло в бензина и майната й на лампата.А пък ако някой каже защо така свети още по-добре.
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • #5
          До: Лампичка TURN/OIL

          Тази лампичка свети когато маслото в казанчето е на минимума,а едва ли е останало масло в помпичката след като си изгорял 10-15 литра бенз.Това малко граничи с абсурда маи.Щом си изолирал помпата дръпни кабелите на лампичката и си готов няма и да помисли да светне.А ако пуши наистина адски много има вероятност някои семеринг да е преебан и да си гори масло от скоростите,ако е така(не казвам,че е де)ама ако е така то на двигателя му трябва ремонт.

          П.п Моита лампа на KDX-а свети точно както обесних по горе.И какъв по точно основен ремонт му е правен обесни за да стане ясно.

          Коментар


          • #6
            До: Лампичка TURN/OIL

            Ами мотора е бил задрал и са сменени цилиндър, бутало и сегменти и глава. Сега ще пробваме да вържим помпичката отново и ако продължава да пуше ще търсим проблема другаде. Мерси за отговора.
            [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

            Коментар


            • #7
              До: Лампичка TURN/OIL

              Първоначално публикуван от lancerpor Преглед на мнение
              Ами мотора е бил задрал и са сменени цилиндър, бутало и сегменти и глава. Сега ще пробваме да вържим помпичката отново и ако продължава да пуше ще търсим проблема другаде. Мерси за отговора.
              Еми да де ама нали разбираш,че това е само половината двигател,ако не е цепен ще рече че е напълно вероятно да са се преебали семерите,а това ще рече че трябва да се оправи ако искаш да нямаш главоболия.Скоро сменял ли си масло колко изтече ако си сменял.ако е изтекло по малко(драстично по малко)значе работата не е много на добре маи.

              П.п Поне аз така си мисля,не твърдя че съм прав ама като вземеш да събираш 2 и 2 неможе да изкараш нито 3 нито пък 5 за отговор.Някои дето по ги усеща нека да каже.

              Коментар


              • #8
                До: Лампичка TURN/OIL

                за лапи4ката не се притеснвваи.А това 4е пуше много озна4ава 4е дарпа масло от масленият семеринг.Когато тие правен ремонта или неса сменили семеринга или като е набиван новия е прецакан.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X