Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аванса чука

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аванса чука

    Здравейте колеги.
    До скоро се радвах на безпроблемната работо на колата, обаче от известно време започна да ме тормози следният проблем: при подаване на газ авансът започва да пречуква както когато е слаб бензина. Да ама това се получава когато карам на газ, а при нея октанът е достатъчно висок. До колкото знам на моят двигател X20SE аванс коректорът е автоматичен и по никъкъв начин не може да се влияе на предварението. Свещите са нови и на компютърната диагностика не излиза проблем по датчиците и софтуерното управление на ДВГ.
    Та ако някой има представа и идея как да се преборим със така възникналият проблем ще се радвам ако сподели!

    Желая ви здраве!!!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

  • #2
    До: Аванса чука

    егати. Струва ми се невъзможно ама явно още много имам да уча. Отварял ли си делкото? там палци капачки в какво състояние са да провериш. Дебитомера в норма ли ти е? Да не ти е бедна сместа? Друго не се сещам....
    Последно редактирано от fanatic; 23-07-08, 15:52.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: Аванса чука

      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
      Здравейте колеги.
      До скоро се радвах на безпроблемната работо на колата, обаче от известно време започна да ме тормози следният проблем: при подаване на газ авансът започва да пречуква както когато е слаб бензина. Да ама това се получава когато карам на газ, а при нея октанът е достатъчно висок. До колкото знам на моят двигател X20SE аванс коректорът е автоматичен и по никъкъв начин не може да се влияе на предварението. Свещите са нови и на компютърната диагностика не излиза проблем по датчиците и софтуерното управление на ДВГ.
      Та ако някой има представа и идея как да се преборим със така възникналият проблем ще се радвам ако сподели!

      Желая ви здраве!!!
      А като го подкараш на бензин , прави ли същия номер ? Или само на газ ?
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        До: Аванса чука

        Уговорка: не познавам този двигател

        Щом аванс-коректорът е автоматичен, и чука, значи е загинал датчикът за детонации. Knock-sensor му викат на чуждоземски. При това положение той използва най-оптимистичните сметки за аванса и не знае, че трябва да прави корекции. Ако е така, вероятно ще почуква и с бензин.

        Грешка в датчика за детонация няма лесен начин да се познае. Нормално е да не излиза при диагностика. Ако не е безобразно скъп, просто го смени.

        Или чука нещо друго, а на тебе ти прилича на детонация. На моя руски туч например нещо в трансмисията дрънка точно като за аванс, дълго време му се чудих, защото съм на метан (октаново число около 120).

        Коментар


        • #5
          До: Аванса чука

          Колега убеден ли си,че аванс коректора ти е автомат?Ще ти дам един съвет - провери някъде зад преден десен фар - трябва да има една плочка с нещо като предпазител.Нещото е с две страни и на него е маркирано А-95 и А-98 /октаново число на бензина/.Ако установиш нещото,извади го и го обърни на 180 градуса.Мисля,че нещата ще се оправят-естественно ако имаш такава джаджа.Ако си с автомат-съжалявам ама нямам представа как може да се корегира.Успех...

          Коментар


          • #6
            До: Аванса чука

            Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
            Колега убеден ли си,че аванс коректора ти е автомат?Ще ти дам един съвет - провери някъде зад преден десен фар - трябва да има една плочка с нещо като предпазител.Нещото е с две страни и на него е маркирано А-95 и А-98 /октаново число на бензина/.Ако установиш нещото,извади го и го обърни на 180 градуса.Мисля,че нещата ще се оправят-естественно ако имаш такава джаджа.Ако си с автомат-съжалявам ама нямам представа как може да се корегира.Успех...
            Той може да има октан-коректор и пак да е с автоматичен коректор за аванса . Октан-коректора е статична величина.Компютъра няма как да знае какъв бензин си сипал.Добре е в България октан -коректора да е на А98 , щото по качество отговаря на германския А95 , че и по-лошо. Докато автоматичния аванс-коректор е динамична величина и постоянно се променя при натискане и отнемане на газта ( променя се ъгъла на предварение).
            Проблема обаче е друг и ние в момента гадаем , щото колегата не уточнява дали и на газ и на бензин чука.
            Ако е и в двата случая най-добре е да иде на проверка на елкон , за да установят най-малкото ъгъла на предварение - в този случай вероятно се касае за нещо от рода на това , което казва колегата Ясен. Ако чука само на газ , тогава зависи с каква газова уредба е - ако е газов инжекцион проблема е в управлението на компютъра...ако изобщо от там идва чукането де ...че може и нещо друго да е.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              До: Аванса чука

              Значи уточнявам - чукането е определено от предварение и го има и на бензин и на газ!
              А къде ли може да се намира този датчик за детонациите?
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #8
                До: Аванса чука

                Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                А къде ли може да се намира този датчик за детонациите?
                На блока - представлява нещо като дебела шайба, хваната с дебел винт към блока и от нея излизат 2 проводника.
                При монтаж повъхностите и на датчика и на блока трябва да са идеално изчистени и гладки.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  До: Аванса чука

                  Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                  А къде ли може да се намира този датчик за детонациите?
                  От дясно до стартера. На схемата номер 1 е датчика.
                  Прикачени файлове
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    До: Аванса чука

                    Опелщина някаква ли е това? Не знаех, че може да е и на блока. Други го завиват на главата.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Аванса чука

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Опелщина някаква ли е това? Не знаех, че може да е и на блока. Други го завиват на главата.
                      На почти всички, които съм разглобявал е на блока
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X