Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупих си Експлорер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Закупих си Експлорер

    Здравейте колеги закупих си европейски експлорер 97година преди няколко дни . Къде мога да отида на майстор в софия да го огледа и да каже дали има някакъв проблем по него и ако има да се отстрани .Предварително ви благодаря

  • #2
    До: закупих си експлорер

    Честито Колега. Не знам някои да се специализирал в Експлорери. По добре покарай малко и сподели впечатления или нещо, което ти се струва странно. Провери задължително масло и филтър скорости и диференциали.

    Поздрави
    Тодор Томов
    =============================
    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

    Коментар


    • #3
      До: закупих си експлорер

      вече му сложих газ и съм много доволен .утре ще го водя по майстори.имам един въпрос колко литра масло събира двигателя и колко скоростната кутия и като цяло какво трябва да сменя за да си го карам спокойно.предварително благодаря колеги

      Коментар


      • #4
        До: закупих си експлорер

        Здравей и честито!!!Имам едно питане за газовото къде е сложена газовата бутилка.Ако мойеш сподели мнения за форда.Смятам да си купувам такъв.Щото за тези пари нищо друго читаво невиждам дори и Германия

        Коментар


        • #5
          До: закупих си експлорер

          Мерси колега .За тези пари е много трудно да намериш друга машина с такива параметри и толкова екстри. Търкалям го вече 4-и месец и съм много доволен ,консумативите за него са на добри цени . колкото до газовата уредба излиза към 2000лева ,специално аз си поддържам колите само при един майстор казва се Веско .Разхода е 18л-градско и 13л-на дълго засичал съм го многократно.телефон за връзка с него мога да ти дам евентуално довечера . За мен е перфектен семеен автомобил.

          Коментар


          • #6
            До: закупих си експлорер

            Ей това нещо несам го чувал много много във форума.Тя покупката малко ще закасне е но мисля дасе посаветвам със собственици на Експ.за това на какво дасе обърне голямо внимание.Много без аварини километри на всички собственици на автомобили . Весела коледа колеги и без аварий през новата година

            Коментар


            • #7
              До: закупих си експлорер

              12на 100 до морето и обратно,с 4 човека багаж и зимни условия. Градско ми дава 15 в София! До stangista007 пиши като тръгнеш да купуваш експлорер !!! Аз нямаше кой да питам и изпатих доста....с документите.Весела Щастлива и Безаварийна Нова Година!!!
              Последно редактирано от dodov; 03-01-09, 14:09.

              Коментар


              • #8
                До: закупих си експлорер

                Главно гледайте автоматика!!Слаба е скоростната кутия за габаритите и мощността и стават бели!Ако се счупи е много скъп ремонта!Просто не е изчислена за този автомобил-монтирани са на форд скорпио и сиера,които са доста по-леки и слаби,но тук не издържат!Успех!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  До: закупих си експлорер

                  Първоначално публикуван от no4ev Преглед на мнение
                  Здравейте колеги закупих си европейски експлорер 97година преди няколко дни . Къде мога да отида на майстор в софия да го огледа и да каже дали има някакъв проблем по него и ако има да се отстрани .Предварително ви благодаря
                  Честито колега. Quadra имаше експлорер сигурно може да ти даде съвет.

                  Коментар


                  • #10
                    До: закупих си експлорер

                    Мерси колега ,наистина е много трудно с тези фордове на са толкова популярни,но се надявам скоро да станат.

                    Коментар


                    • #11
                      До: закупих си експлорер

                      Първоначално публикуван от no4ev Преглед на мнение
                      наистина е много трудно с тези фордове
                      Като гледам темите не ти е създавал големи ядове от както го имаш и дано така да е и за в бъдеще
                      Ако все пак има нещо...ами купуваш си една книжка на "хайнес" и идваш да четем и умуваме
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        До: закупих си експлорер

                        Дано не възникне проблем скоро ,но ако възникне вземам я и идвам .мерси

                        Коментар


                        • #13
                          До: закупих си експлорер

                          Честито и от мен! Със здраве да си я караш.Може и някоя снимчица да пуснеш.
                          [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

                          Коментар


                          • #14
                            До: закупих си експлорер

                            Като бъде направен нужният според мен лифт, ще му направя някоя снимка

                            Коментар


                            • #15
                              До: закупих си експлорер

                              Здравей колега.
                              Аз също имам Експлорер, но не е европеец и всичко без предния мост е различно. Някои от колегите го познават и могат да потвърдят. Слабо място са биалетите. Слагай оригинални от Мото-Пфое(скоро ги купих 54лв/бр) и си решаваш проблема с тях. Има и други по-ефтини, то те се сменят често (като презервативи). За скоростната кутия на 4000/V6 вече е споменато, затова не те съветвам да го повдигаш. Най-много да шпригваш задните ресьори и да навиеш отпред торсионите. Всеки един грам, който сложиш допълнително по окачването ще ти разкрие не след дълго време обратната страна на медала. Все пак този автомобил не е за истински Офроад. Не е и съвсем лош извън асвалта, но трябва по-кротко шофиране и да не се натоварва много.
                              Видях, че и ти си сложил газова уредба и че имаш приличен разход на Газ. При мен разхода е 17/25 извънградско/градско. Дай малко инфо за майстора на уредбата, за да мога да се консултирам с него за някои подробности. Току-виж съм свалил още литър-два. Ако не можеш на ЛС ето ти телефона ми: 0889623098 Ивелин Стоянов.
                              В предишен пост питаше за маслото на ск. кутия. Като количество е около 14 литра, но при реални условия не можеш да извадиш повече от 30%. На практика все едно че доливаш. При смяната трябва да се свали капака на кутиятя, вътре има филтър(задължително се сменя). Гарнитурата и "О" пръстените също се сменят с нови. Марката на маслото не е важна. НО вземи такова, което отговаря по спецификацията на производителя. Най-добре да се сравни с книжката на автомобила.
                              Друго важно нещо е регулировката на предния мост, особено ако сменяш горни шарнири. Препоръчвам ти това да го направят специалисти. Не знам от къде си, но ако си от София или наблизо, по добре потърси някой от форума, който има сервиз. Аз ходих при "Влади 333" и съм доволен.
                              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                              Времето е ценно, само ако не бързаш.
                              0889623098

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X