Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аргон за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аргон за заваряване

    Здравейте,
    Имам нужда от аргон, който ще се използва за заваряване. Някой дали може да ми каже къде предлагат такава услуга - пълнене, наем на бутилка и т.н.

    Ако е в южните региони ще е още по-добре


    Предварително благодаря за помощта!
    Георги Гатев

  • #2
    До: Аргон за заваряване

    Аз знам само Техногаз - на Сточна гара в посока мелницата под моста и направо.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      До: Аргон за заваряване

      Виж тук:
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%E2%E0%F9%EE

      Аз пълня на Орион. Бутилката си взех от фирма, произвеждаща пожарогасители. Описано е в темата. Кран и заверка ми направиха пак на Орион.

      Имай в предвид че работят от 10:00 до 16:00, а имат и голяма обедна почивка. Общо взето са построили комунизЪма.

      Бутилките, крановете и вентилите за CO2 и аргон са общо взето еднакви.

      Само не мога да ти кажа цена на пълнене, защото още не съм пълнил аргон, а само CO2.

      Успех.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Аргон за заваряване

        На Орион оня ден видях табелата, не съм влизал. Според нея те имат и смеси. СО2 - Аr. Казват - било на порядък по-добре от чистите газове. Шева вървял по-меко. Особено с телоподаващите.
        Един друг ОФФ. Някой да има идея какво може да се заварява с 400 - 600 ампера с аргон?

        Коментар


        • #5
          До: Аргон за заваряване

          Мда, Аргон-кислород и Аргон-СО2. Стават за черно и неръждавейка, в зависимост от процента кислород/СО2. Добавките стабилизират дъгата и леко увеличават температурата. Не знам дали някъде правят тройни смеси Хелий-Аргон и Хелий-Аргон-Кислород. Това май е най-добро, но и най-скъпо предполагам.

          Обаче не стават за алуминий. Така казват. За алуминий - само чист аргон или хелий-аргон.

          В дружба имало някакви, работели по ISO и там други глупости. Може и да правят смеси с Хелий. Далече ми е и не съм ходил.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Аргон за заваряване

            На табелата на Орион пише хелий.

            Коментар


            • #7
              До: Аргон за заваряване

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              На Орион оня ден видях табелата, не съм влизал. Според нея те имат и смеси. СО2 - Аr. Казват - било на порядък по-добре от чистите газове. Шева вървял по-меко. Особено с телоподаващите.
              Един друг ОФФ. Някой да има идея какво може да се заварява с 400 - 600 ампера с аргон?
              200 Amp аргон заварява 6 мм алуминиева планка. По-силно не съм виждал.
              Георги Гатев

              Коментар


              • #8
                До: Аргон за заваряване

                Не бе, от нощеска имам див проблем на празно място. Тръгнал е да купува такова чудо. Всичко хубаво, ама да беше милионер, а той не гладува, ама не е цъфнал и вързал. Пък играчката е истински Фрезениус, и струва 12 000 долара. Кефи го до два оргазъма в минута, и изобщо не ще да ме чуе че като не е танкоремонтен завод, и изобщо никакъв завод с пещи и кондуктори цяло хале, това нито му трябва, нито изобщо даже е инструмент.

                Коментар


                • #9
                  До: Аргон за заваряване

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  На табелата на Орион пише хелий.
                  Еми екстра! Значи не е някаква екзотика.

                  А за амперите - туй чудо не му трябва. Повече от 300 не виждам за какво. И за тая сума.... мани-мани. Иначе по дефиниция прави провар на 15мм стомана, едностранно. А сигурно и до 20мм ще го докара.

                  Ако иска да пита и в Kammarton за ESAB. Много са добри, и персонала им е качествен и в час. Всичко ще му обяснят, че и демонстрират може би. Не им знам цените, може и да има разлика, а може и да няма, обаче не е добре да се хвърля на първото. Може ESAB-а повече да му хареса. А и правят кажи-речи всичко. И консумативи един куп всякакви.

                  Ама кеф цена няма, та сигурно трудно ще го разубедиш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Аргон за заваряване

                    Аз зареждам от "Сиад бг",намира се до зеленчуковата борса на Дружба.Бутилките са под наем.
                    Поздрави!
                    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Аргон за заваряване

                      Изобщо не успявам((( Сега ще се чудя как да го убеждавам че за толкова може да купи хубава фреза, или 3-Д принтер, или ...
                      А, Камартон. Толкова струва това чудо във Финландия, без всякакви прекупвачи. Смятай заводска цена. На него това му е два часа път с границата. Те ходят там на пазар и като се окаже че през града заради задръстванията ще е по-бавно. И финландците така. Додето някой говори за европи, ония са си уредили живота така, че всички се имат за комшии като на село.
                      Да не ми беше приятел ...
                      Ех.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Аргон за заваряване

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        ...Смятай заводска цена...
                        Не ща да отваряме и дума. Сакън! Ставам зелен като сметна. На първо четене към 1000-2000 евра, а може и по-малко.

                        Но, за всеки влак си има пътници. Като се налага да е на линия на 100%, кажи-речи всяка цена може да се оправдае, иначе нямаше да ги има.

                        А щом го купува от там, ще да е по-евтино. Ей-на и мен понякога ме хваща яд че работата ми не е свързана с пътуване насам-натам.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Аргон за заваряване

                          Така, сега да кажа за хелия, щото на мен ми струваше ровене и четене.

                          Аргона има лоша топлопроводност. И провара става тесен и дълбок. Но дъгата се пали и гори лесно.

                          Хелия имаше май някъде 3-пъти по-добра топлопроводност, обаче иска кажи-речи 2 пъти и кусур напрежение за да се запали. Шева става по-широк и равномерен.

                          В зависимост от това какво се цели, може да се използват всякакви смеси между двете, най-често 25/75; 50/50 и 75/25.

                          Така направено става и за алуминий. То си оства инертен газ, макар и комплексен. Към цялото това може да се добавя и кислород или CO2. И двете са активни газове, вдигат температирата на обработвания детайл в мястото на заваряване, но най-вече стабилизират дъгата.
                          Обаче правят окиси и шлака. CO-то повече, а кислорода по-малко, при една и съща концентрация. Получават се т.нар "островчета" фина шлака.

                          Смеси с до 3-4% кислород/СО2 са подходящи за неръждавейка. Най-често се ползва 2% смес. С това същото спокойно може да се заварява и черно, особено ако е хелии+аргон. Пръщи на порядъци по-малко, но се работи малко по-трудно от СО2-то. А може би е въпрос на свикване.

                          Чистото CO2 пръщи и хвърля дребни капчици. Това се избягва в голяма степен с аргон/хелий+кислород/цо2.

                          Главното предимство на СО2-то е в цената му. А главното предимство на чистия аргон е че е универсален. Всъщност на мен ако ми дотрябва чист инертен газ, ще пробвам 25%хелий+75%Аргон, стига да има кой да ми го направи.

                          Има тема "Кое телоподаващо ще ми е достатъчно". В последните постове има качена информация от ESAB и Lincoln Electric по въпроса. Нищо че е за MIG/MAG. Електричеството и дъгата са си все едни и същи.

                          Всичко написано е от четене/питане. Опита ми като заварчик клони към нула. Но, дето се вика, това прочетох из дебелите книги. Не мога да претендирам за 100% достоверност и точност, след като не съм го пипнал и работил лично.

                          Лично съм пипал аргон и СО2. СО2-то е лесно и пръщящо. Аргона е труден, но капчици няма. Опитахме и неръждавейкс с СО2. Образува се черен шлако-оксиден слой, който при изстиването се чупи и хвърчи на парченца. С аргона това го нямаше. Нямам представа дали това по някакъв начин се отразява на самата заварка, ако е на един пас, но ако е на няколко, със сигурност все някъде ще останат гнусотии из заварката.
                          Последно редактирано от sparkybg; 22-07-08, 12:24. Причина: правописни грешки
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Аргон за заваряване

                            незнам дали все още мога да съм полезен но относно с колко ампера какво мога да кажа че приблизително ви трябват 50 ампера за 1 мм провар относно техническите газове сиад си имат собствено производство и доколкото знам бутилки с аргонови смеси има само под наем около 7 ст. на ден що се отнася до какво можеш да заваряваш само с ампери не става/само с ядене/ с правотоков апарат може хром никел мед броз и подобни сплави променливотоковите апарати могат и ALU сплави има зночение и методо WIG високо качество но без автоматизация ниска производителност и относително повече умения зад волана MIG/MAG по лесна работа по дълги шевове по ниска цена на машината,по-добре трифазна машина .
                            ще се радвам ако съм бил полезен мога да предотставя информация за фрониус ако е нужна на някого

                            Коментар


                            • #15
                              До: Аргон за заваряване

                              Ще е полезна информация за различните газове при TIG и MIG/MAG.

                              Ще е полезна информация за различните видове волфрамови електроди за TIG, и кой за какво става.

                              Пулсовите режими при TIG, кога, за какво се ползват и до какви предимства водят.

                              Такива работи...
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X