Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с дебитомера на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с дебитомера на Витара

    Здравейте, нов участник съм и съм отскоро с Витара, къса база,1.6, 16 клапана. След като сложих газовата уредба, обикновена за 600 лв., изкарах 2000 км. и се скапа дебитомерът. Нов струва луди пари, втора употреба не мога да намеря. В Миркат са категорични, че при моя двигател и с моя дебитомер/правоъгълен, 13800-58В00/, ако не сложа газов инжекцион проблемът си остава, непрекъснато ще си сменям дебитомери. Та въпросът ми е: има ли начин да излъжа компютъра, че дебитомерът ми е наред и чек енжинът да престане да свети и покачва ли се разходът /на газ/ при неработещ дебитомер? С две думи да си карам ли така и да не ми пука?
    Ще съм благодарен, ако някой ме отвори по въпроса!
    Последно редактирано от kolonal-Васил Гергов; 21-07-08, 19:45.

  • #2
    До: Проблем с дебитомера на Витара

    Здравей колега и добре дошъл. Аз също карам с обикновена газова уредба повече от година. Чек енджин-а ми свети от както сложихме уредбата и за сега няма проблем.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с дебитомера на Витара

      Благодаря за отговора! И мойта си върви на газ без проблем, но ми се струва, че дигна разхода.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с дебитомера на Витара

        Моята, градско, с Кобри 265/70/15 ми харч 20 литра газ, но се преживява. Извънградско пада на около 14.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с дебитомера на Витара

          Първоначално публикуван от jivkov1952 Преглед на мнение
          Благодаря за отговора! И мойта си върви на газ без проблем, но ми се струва, че дигна разхода.
          Ще го вдига после ще го сваля по някое време ще почне във високите обороти да губи мощност, с 2 думи компа постоянно ще се шашка и ще имаш проблеми. Покарай малко и ако те устройва нищо не пипай. Другият вариант е да си купиш дебитомер и газов инжекцион. След което ще се возиш безгрижно
          Не съм чувал за симулатор на дебитомер, дори и да има не знам какво точно ще симулира и как компа ще реагира. Най-вероятно кома влиза в авариен режим и приема една постоянна стойност вместо сигнала от дебитомера. Точно за това разхода няма да ти е постоянен.
          LZ1RED

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с дебитомера на Витара

            Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
            Моята, градско, с Кобри 265/70/15 ми харч 20 литра газ, но се преживява. Извънградско пада на около 14.
            моето Сузуки с по-големите гуми+клима+автоматика харчи 13 - 15 газ. в задръстванията.
            LZ1RED

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с дебитомера на Витара

              Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
              Точно за това разхода няма да ти е постоянен.
              Дидо, моя горе-долу си е един и същ. Не съм го засичал на градско, а и едва ли ще усетя един литър разлика при разход 20/100, но за извънградското съм сигурен.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с дебитомера на Витара

                Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                Дидо, моя горе-долу си е един и същ. Не съм го засичал на градско, а и едва ли ще усетя един литър разлика при разход 20/100, но за извънградското съм сигурен.
                Може да ти свети чека от друго, например богата смес заради газста а дебитомера да ти е здрав
                ти кажи каква ти е грешката и дали винаги е една и съща ?
                LZ1RED

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с дебитомера на Витара

                  Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                  ти кажи каква ти е грешката и дали винаги е една и съща ?
                  Не съм ходил на диагностика. Светна в момента, щом сложихме газовата уредба и така си свети повече от година. Свалям клемите от акумулатора, да изчисти грешките и след като ги закача веднага светва чек-а.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с дебитомера на Витара

                    Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                    Не съм ходил на диагностика. Светна в момента, щом сложихме газовата уредба и така си свети повече от година. Свалям клемите от акумулатора, да изчисти грешките и след като ги закача веднага светва чек-а.
                    Най-вероятно,щото дюзите не бачкат...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с дебитомера на Витара

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Най-вероятно,щото дюзите не бачкат...
                      Кои дюзи и какво е "лечението"?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с дебитомера на Витара

                        Бензиновите.Симулатор.Абе...за лекар си...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с дебитомера на Витара

                          Познат твърди, че ако му намеря схема на дебитомера, ще излъже компютъра. Но аз съм сигурен, че електронна схема на дебитомер няма къде да се намери. Всъщност идеята е и при неработещ дебитомер чек-енжинът да не свети, та ако се появи друга грешка тогава да светне и аз да си я търся каква е. А така както си свети постоянно откъде да разбера, че се е появил друг проблем?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с дебитомера на Витара

                            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                            Бензиновите.Симулатор.Абе...за лекар си...
                            Какво общо имат бензиновите? Нали карам на газ?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с дебитомера на Витара

                              Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                              Какво общо имат бензиновите? Нали карам на газ?
                              ми той компа се шашка от факта, че не бачкат или нещо друго не бачка, той не знае, че имаш газова...
                              LZ1RED

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X