Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

    Абе, бизнес ... Еле па аз като по-пръв бизнесмен ...
    Работата е да се свърши работа. Да не мислиш че някой изобщо е съгласен да каже за какво става дума, камо ли да продава документация.

    Коментар


    • #17
      До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

      Както колегата по-горе е написал пазарът на блокировки за гражданските мостове ще е по-голям. Пък и такава нужда има в момента щом БТР-ските не вършат работа пък и на всичкото отгоре изчезнаха от магазините. А както казва колегата в Русия никой не се интересува от блокировки на гражданските. То май при тях е по-лесно, - който желае да си направи машината по-проходима - минава на редукторни и слага блокировки. Не зная как е там но сигурно е по лесно да се купят /намерят/ редукторни мостове. Така че за производство има логика според мен да се помисли за гражданските мостове. Пък и цената там е по-лесно преборима - аз моя го взех на 600 лв. И бих взел още един ама няма.
      Поздрави!
      VITARA, SAMURAI
      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
      RENAULT ESPACE QUADRA
      ...и едно сивикче за града...

      Коментар


      • #18
        До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

        Колхозните или гражданските мостове са коренно различни от Спейсърите. Мостовете Спейсър се монтират на Хънтърите. А военните мостове и Барсовите са по принцип еднакви, но се различават по окачването на предния мост и по дължината на полуоската и по тази причина имат различни блокажи. С две думи има общо 4 разновидности на блокажите за Уаз
        1. Граждански или колхозни
        2.Спейсър
        3. Военни или още редукторни или още портални
        4. Барсови или още широки военни
        И от тук нататък вече почват конкертните модели ( 100% или с ограничено приплъзване и т.н.)
        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
        NULLA TENACI INVIA EST VIA

        Коментар


        • #19
          До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

          Гражданските са Тимкен. По името на конструктора.
          Останалите са Спайсер. На другия конструктор. В англоезичните страни по-често им казват Дана, понеже някога фирмата с това име е купила патента на Спайсер.

          Коментар


          • #20
            До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

            Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
            щом БТР-ските не вършат работа !
            Колега, тук може сериозно да поспорим! Лично съм виждал, как Слави Лудата Уазка обръща джипа( поляга настрани) и се движи по врати само на двете гуми. Движейки се така завива срещу склона и изправя Уаза! А вие ще ми хвалите 100%-вите блокажи
            Да не говорим, че имам наблюдения от винтови блокажи на редукторен мост( на Голди ), които след 1-1,5 год. експлоатация вече не блокират много-много. Не, че и докато бяха нови блокираха, колкото БТР-ските...
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #21
              До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

              То всичко това хубаво обаче докато е в калта... Че на мен Слави лично ми обясни как нямат проблем по асфалта... аз пък му обясних че има и точно след 15-на километра след това проблемът се появи... С БТР-овски блокажи джипа не трябва да стъпва на асфалт... Стъпи ли дотам е...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Колега, тук може сериозно да поспорим! Лично съм виждал, как Слави Лудата Уазка обръща джипа( поляга настрани) и се движи по врати само на двете гуми. Движейки се така завива срещу склона и изправя Уаза! А вие ще ми хвалите 100%-вите блокажи
                Да не говорим, че имам наблюдения от винтови блокажи на редукторен мост( на Голди ), които след 1-1,5 год. експлоатация вече не блокират много-много. Не, че и докато бяха нови блокираха, колкото БТР-ските...
                Няма нужда да спорим. Просто винтовите блокажи ( като моите ) НЕ блокират до 100%. Моите блокират до 70%. А БТРски са 100%. Оттам идва разликата. Другата причина е прочутото руско качество на изработката.
                Но нека не спамим темата на Стефан. Въпроса е колко и какви модификации на блокажи се търсят в България и дали може нещо да се направи.
                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                Коментар


                • #23
                  До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  То всичко това хубаво обаче докато е в калта... Че на мен Слави лично ми обясни как нямат проблем по асфалта... аз пък му обясних че има и точно след 15-на километра след това проблемът се появи... С БТР-овски блокажи джипа не трябва да стъпва на асфалт... Стъпи ли дотам е...
                  Колега,Петров,карам с блокировка на двата моста на ГАЗ-69,вече 2-ра година,дали са бетеерови или уазкови не знам /на външен вид при слагането не ги различих/и вчера демонстрирах на един колега с Паджеро как Гаската вдига 90км само на задно нищо че има шпер.Който се съмнява поемам разходите по транспорта и по черпката от мен за да демонстрирам на место на невярващите.Намирам се в гр.Самоков.В този форум пишеше Маркан който с група негови приятели преди две седмици дойдоха при мен в работата който се намира в Плана планина,и при преодоляването на малкия екстрем който си спретнаха,ГАЗа с две блокировки и обут с руски гуми"пиявици"/който са най-лошите гуми за гората/премина през всички препядствия който преодоляха Вранглера,двата Патрола GR иY60 и не можа Ферозата всички сериозно подготвени.Искам да кажа че макар и Патрола ГР с 100%блокаж на задия мост и останалите машини без Ферозата сЛСД блокажи ,не могат да бъдат конкуренция при тежък терен на руска машина с блокировки и тракторни гуми.Това е моето мнение и е продиктувано от опита.Макар че бетеровите блокировки не са най-добрите сигурно,както казва моя приятел Славчо Грозданов-при здрава машина и смел екипаж не може да те притесняват скъпите джипове.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

                    Уважаеми колега, само да не останете с грешни впечатления... Писах по темата в отговор на Георги и разликите между БТР-овските и блокажите Торсен за които идеше реч... Иначе в двора пред нас има 4 УАЗ-а, а за който не знае, първите въобще блокировки за УАЗ, от всякакви типове които се сетите, аз съм ги доставил и пробвал... Колкото дали с палцеви блокировки може да се вдигне 90? Ами единият от нашите УАЗ-ове (3153 с 2.89литров двигател) спокойно развива 130... и нагоре... и си върви добре..., тъй че ви вярвам напълно... Колкото до това какво може УАЗ-а нито го подценявам нито надценявам... Освен 4-те УАЗ в двора има още две Тойоти и два Нисана... Имам представа кой какво може... Но нито една машина не е "най-добрата..." повярвайте ми
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

                      Да се върнем на темата... Колко, какво и на каква цени би било търсенето за блокировки за редукторни мостове... Това иска да си изясни Стефан...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #26
                        До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

                        И за спайсери.
                        Изяснява се въпроса за дискова ръчна спирачка (тя е еднаква за всички РК УАЗ), и за други видове дискови спирачки.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

                          Извинява се че разводних темата,и се паля излишно,но вече 15-на години ми омръзна да доказвам на хората с западни джипове,че макар и на външен вид,да изглежда 'таралясник",руския джип върши същата работа в гората като техните машини/при по-малък комфорт и повече усилия от страна на водача/.Колкото за проучването на колегата Стефан-него познавам но не вярвам да е милионер меценант ,за да може да организира производството на такава малка серия,блокировки за редукторни мостове.Мисля че в България едва ли има и 100бр.редукторни джипа,и колко от тях биха си поръча ли блокировки?Лично аз преди 3-4 год.имах редукторен уаз/тогава дори не знаех че се казва редукторен/ когато му счупих малкото зъбно колело в редуктора стоя 2-3 месеца ,щото при нас в магазина даже не знаеха че има такъв модел.Едвам го продадох за 1000лв.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

                            Наистина, ще помоля да се придържаме към темата. Проблема, който повдига Стефан е важен и ни засяга повечето.
                            Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                            NULLA TENACI INVIA EST VIA

                            Коментар


                            • #29
                              До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

                              И двата вида мостове( военните и спайсер) не се срещат много често. Голяма част от продадените у нас, по моите наблюдения са служебни( Мини Марица Изток, Челопеч Майнинг, Електроснабдяване и т.н.), а те не са склонни да тунинговат. Виж за дискова ръчна спирачка съм силно заинтересован!
                              В тая работа има хляб, защото тя(спирачката) става за Газ69 и всички Уазки.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Маркетингово проучване - блокировки за УАЗ

                                Друг е въпроса защо ти е?


                                По добре да се помисли за дискови спирачки,но не на ръчната и включително такива за редукторни мостове.
                                Луд умора нема,само се поти!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X