Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пазаруване на авточасти в EBay

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пазаруване на авточасти в EBay

    Колко от вас успешно са си намирали части в Ebay и са спестявали значителни суми? Гледам едни цени и мигам на парцали . Например само за оригинален ангренажен ремък на Хонда ЦР-В искат в БГ 153 лева. А тук за целия кит за обслужване искат 230 лева.

    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/97-98...ayphotohosting

    Като почнем да сравняваме пък цените на ОЕМ частите, тоест ментета, разликата става още по-голяма. Запазен JDM двигател за същата Хонда в EBay е около 625 лева. Мисля да си купя два такива двигателя и да карам на газ .

    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/JDM-B...ayphotohosting

    Целият кит за съединител на Люк е около 200 лева.

    Спирам дотук, че почвам да се ядосвам. Хем живеем в БГ, най-бедната страна в ЕС, ами и плащаме страшно много за части. Че то цените на частите за японски коли в щатите са колкото тука на руските. Само да имаше начин да идват тънко в БГ ...
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

  • #2
    До: Пазаруване на авточасти в EBay

    само един фрапиращ пример ще ти дам:
    карета за Гранд Чероки..... цена в България 238 лв. едното...... и то не в Балканстар
    цена в ибей 50$ двете със все маншони, скоби, грес и т.н........ доставка още 60$
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      До: Пазаруване на авточасти в EBay

      Първоначално публикуван от nyvatest
      { ni otvori kak stava dalaverata s kupuvaneto i dostavkata?
      има не малко писано из форума........ накратко:

      регистрираш се в ибей и в пъйпал (PayPal) като за целта трябва да имаш карта Виза може и да е дебитна, не е задължително да е кредитна.....

      после почваш да ровичкаш в ибей и като си харесаш нещо - натискаш купувам и следваш инструкциите........ не е трудно.

      само внимавай дали предлагат доставка до България....... ако пише че предлагат, пише и колко струва, ако не пише - ги питаш (преди да купиш) със съобщение или по мейла дали ще го пратят и за колко пари....може да се съгласят, може и да откажат........... ако имаш човек в САЩ, може да ги пазарува там и той да ти ги праща до БГ
      и внимавай с цената на доставката...онзи ден си търсих една джажа........ на цена около 50$ един продавач доставя за 140$ другия за 20$

      обикновенно се изпраща с USPS... това са американските пощи и идва като колет......може за седмица, може и за месец...... ако е над 100$ идва на митницата и там си го освобождаваш срещу мито и ДДС......

      абе пусни в гугъла "пазаруване в ибей" има доста теми на български в много сайтове и попрочети, че не съм много добър в обясненията...... а и съм пазарувал 2-3 пъти, не повече
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        До: Пазаруване на авточасти в EBay

        Лек проблем в И-бей е доверието.
        Което пък се преодолява като пазаруваш от сайтове като http://www.rockauto.com - аз го предпочитам.

        Коментар


        • #5
          До: Пазаруване на авточасти в EBay

          Лек проблем в И-бей е доверието.
          Аз тоя проблем го преодолявам като пазарувам чрез профила на брат ми, който има 30 успешни сделки и 100% рейтинг. Това, което наистина е проблем е, че много продавачи не искат да пращат директно до БГ или пък настояват да пращат с някакви много скъпи куриери. Тогава се налага да се използва посредник, но това води до две доставки + комисионна за посредника, което оскъпява с 20-30%.
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • #6
            До: Пазаруване на авточасти в EBay

            Може и с дебитна VISA Electrоn да се регистрираш в PayPal, макар че не го пише никъде.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Пазаруване на авточасти в EBay

              Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
              Аз тоя проблем го преодолявам като пазарувам чрез профила на брат ми, който има 30 успешни сделки и 100% рейтинг. Това, което наистина е проблем е, че много продавачи не искат да пращат директно до БГ или пък настояват да пращат с някакви много скъпи куриери. Тогава се налага да се използва посредник, но това води до две доставки + комисионна за посредника, което оскъпява с 20-30%.
              http://myworld.ebay.com/jamiemirror

              Виждал съм как продавач с над 1000 сделки и добър рейтинг се отрегистрира.
              http://myworld.ebay.com/3q8/
              ето този е с 800+

              Случва се от време на време, както и да получиш нещо което не е точно каквото си искал (примерно вътрешни кормилни накрайници вместо външни, разликата почти никаква само резбата лява вместо дясна...)

              Коментар


              • #8
                До: Пазаруване на авточасти в EBay

                Случва се от време на време, както и да получиш нещо което не е точно каквото си искал (примерно вътрешни кормилни накрайници вместо външни, разликата почти никаква само резбата лява вместо дясна...)
                Ами на мен в БГ ми се е случвало да получавам лява полуоска вместо дясна, така че тоя риск със сбърканите авточасти винаги си го е имало и ще си го има. Сега преговарям за ангренажен ремък + ролка. Най-евтиният вариант за двете в БГ е 45 + 61 = 106 лв. От щатите идва комплекта за 80 лв, от които 36 $ са доставка и хендлинг до БГ . Ех, как искам да съм американец, когато идва дума за поддръжка за коли. Ако може човек да комбинира цени на части по американски и труд по български, то цялото упражнение би било много евтино.
                Vitara 2.0 V6
                Honda CRV (Gen 1)
                Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                ВАЗ 2131

                Коментар


                • #9
                  До: Пазаруване на авточасти в EBay

                  Но тук разходите ти да смениш полуоската са 20 лева - и то ако си от друг град.
                  Инак са ти $150. Не е все едно.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пазаруване на авточасти в EBay

                    естествено, че има риск да не получиш каквото трябва.......... това все пак е интернетбитак, макар че грешки стават навсякъде... за умишлените измами има някакъв изграден механизъм за предовратяване... рейтинги, мнения на потребители и т.н.

                    аз имам само 2 покупки и при това съотношение на цените пак бих пазарувал от там.... а и като знам в Скорпион какви ментета продават....


                    нека колегите дето имат 10-20 или повече пазарувания, нека споделят колко "грешки" или измами имат
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пазаруване на авточасти в EBay

                      Аз имам сигурно към 60-ина сделки вече. Само че не за авточасти. До тук винаги ми е пращано каквото съм си поръчал, и нито една пратка не е загубена или открадната.

                      Стигнал съм до положението като ми потрябва нещо, първо да тършувам из чужбина, и чак тогава да проверявам тук.

                      Системата е достатъчно надеждна, а и с читавите търговци PayPal предлага някаква защита и връщане на парите при измама. Преди време, когато нямаше PayPal за българи, нещата бяха много по-рисковани и проблемни от сега.

                      Според мен системата работи добре, просто трябва внимателно да се гледа, чете и прави сметка преди нещо да се купува. Само един единствен път съм пазарувал от търговец с под 100 сделки, но и токава нямаше проблем. Гледа се висок рейтинг (поне 90%), много продажби (от 200 нагоре може да си спокоен), и все пак се преглеждат внимателно негативните и неутралните оценки на конкретния търговец от други пазаруващи. По текста в тези оценки може да се добие доста добра представа що за птица е търговеца.

                      С времето се придобива опит какво да гледаш, и става по-лесно.

                      Успех...
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пазаруване на авточасти в EBay

                        Имам 49 сделки, от които 3-4 от US, без провали. Ако е имало забавяне, винаги е било на наша територия.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пазаруване на авточасти в EBay

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Аз имам сигурно към 60-ина сделки вече. Само че не за авточасти. До тук винаги ми е пращано каквото съм си поръчал, и нито една пратка не е загубена или открадната.

                          Стигнал съм до положението като ми потрябва нещо, първо да тършувам из чужбина, и чак тогава да проверявам тук.

                          Системата е достатъчно надеждна, а и с читавите търговци PayPal предлага някаква защита и връщане на парите при измама. Преди време, когато нямаше PayPal за българи, нещата бяха много по-рисковани и проблемни от сега.

                          Според мен системата работи добре, просто трябва внимателно да се гледа, чете и прави сметка преди нещо да се купува. Само един единствен път съм пазарувал от търговец с под 100 сделки, но и токава нямаше проблем. Гледа се висок рейтинг (поне 90%), много продажби (от 200 нагоре може да си спокоен), и все пак се преглеждат внимателно негативните и неутралните оценки на конкретния търговец от други пазаруващи. По текста в тези оценки може да се добие доста добра представа що за птица е търговеца.

                          С времето се придобива опит какво да гледаш, и става по-лесно.

                          Успех...
                          Съгласен съм с теб ,но мисля че и на хората с по малък feedback може да им се вярва ,просто си личи кога една обява е истинска и честна .Аз повече съм имал проблеми с тия които имат над 1000 звезди ,отколкото тези с по 30 -40 звезди.Кофтито обаче е ,че ако си нов в ebay много ти нямат вяра ,feedback-a се гради трудно.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пазаруване на авточасти в EBay

                            Първата ми успешна сделка за авточасти в EBay вече е факт! Имам си ангренажен ремък ITM и ролка NTN . Някой чувал ли е нещо за тия марки. На NTN им видях сайта, ама тия ITM никъде не излизат. Двете заедно + доставка с Express Mail International за около 4-5 работни дни ми излязоха общо 76 лева. Аз за всеки случай ще си сложа ангренажния ремък, на който пише Хонда и който взех от дистрибутор на Хонда за 153 лева преди да се светна за Ибей.
                            Vitara 2.0 V6
                            Honda CRV (Gen 1)
                            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                            ВАЗ 2131

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пазаруване на авточасти в EBay

                              Млко извън темата.Кажете ми как сестра ми да ми прати PSP от Испания,за по тънко и сигурно?коя куриерска компания да използва Мадрит до Перник,и колко приблизително ще струва доставката,и за колко време.Ако някой има на представа де.
                              Където Бирата, Там и Аз...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X