Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интернет антени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Интернет антени

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Ако антената е на 5.4 GHz, има защо да се притесняваш. От 6 GHz нагоре започват супер вредните честоти, а няма начин да не се излъчват хармоници. Учил съм го по Радиотехническа електродинамика преди години, но сега се мълчи по въпроса. 400 mW на тези честоти е убийствена мощност !
    Във всеки случай в бившия Завод за Радионавигационна Апаратура ЗРНА - Варна в секцията за настройка на корабните ехолокатори, приемаха само мъже с 2 деца /или повече/ . Заплахата е съвсем реална, да не навлизам в черни подробности, но сега се потулва въпроса , поради комерсиални съображения. Познавам и един колега инженер, който пострада. Сега няма деца. А като студент си беше съвсем на ред, имаше там неприятни събития с една колежка.
    Ако имаш мъжка рожба - скуби антената и хвърляй долу. Дори и един съкооператор от етажната собственост да не е съглаен, нямат право да я разполагат. По закон , трябва протокол от общо събрание, ако нямат такъв - махай ги.
    Прав е Ник Николов, ние мъжете сме ощетени за пореден път.
    Кайсиите са ни отвън и не са екранирани щетите са неизбежни.
    Виж при дамите не е така - техните са екранирани
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • #17
      До: Интернет антени

      От седем години монтирам такива антени (монтирал съм стотици) и моите впечатления са , че са много слаби , а приемниците много чувствителни и не представляват опасност за човека . До сега не съм забелязъл такова устройство да смущава каквато и да е техника.
      Но все пак не бива да се прекалява например да стоиш цял живот в фокуса на чинията , защото всяко нещо си има граници.

      http://www.crc.bg/files/_bg/1854.pdf
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #18
        До: Интернет антени

        Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
        Прав е Ник Николов, ние мъжете сме ощетени за пореден път.
        Кайсиите са ни отвън и не са екранирани щетите са неизбежни.
        Виж при дамите не е така - техните са екранирани
        Колега... що деца им се народиха на пичовете, които поддържат тая техника няма да ти казвам Аз все още не се занимавам с това и затова само едно (скоро второ).

        Коментар


        • #19
          До: Интернет антени

          За протокола:

          от 01 Януари 2008 до 23 Юли 2008 във фирмата са се родили

          4 момчета
          2 момичета

          Само едно момче не е на инсталатор! Инсталаторите са от 2004 по антените.

          За неверниците - мога да изпратя доказателства!

          Да са живи и здрави бебоците!

          Т.
          Good guys drive Land Rovers!

          Коментар


          • #20
            До: Интернет антени

            Както каза колегата Travelling, мощностите са много ниски и не са опасни, все пак се предполага, че няма да прегръщате антената...

            Само за сравнение: един безжичен рутер от среден клас има мощност на крайното стъпало между 50 и 100 миливата (0.05-0.1W).

            Доста от безжичните стационарни телефони работят на 2.4GHz, мощноста им е съизмерима с тази на предавателите за интернет, само че си ги държите до главата.

            Един китайски бебефон, който по идея трябва да стои на сантиметри от бебето ви, има мощност 2 вата! Това вече клони към безумие...
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #21
              До: Интернет антени

              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
              Един китайски бебефон, който по идея трябва да стои на сантиметри от бебето ви, има мощност 2 вата! Това вече клони към безумие...
              И с какво се захранват тия 2 вата?

              Коментар


              • #22
                До: Интернет антени

                Е как с какво - с хипер-ултра-мега-турбо ПОВЕР китайски батерии.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #23
                  До: Интернет антени

                  То крайното стъпало се включва само , като рагистрира някакво ниво на звука от микрофона.
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #24
                    До: Интернет антени

                    В близост до микровълнови фурни усещам дискомфорт и стягане в областа на гръгният кош. А на места в пряка близост до ГСМ клетки и ретранслатори, слаба концентрация, разсеяност и отпадналост, които изчезват 1- 2 часа след напускане на мястото...
                    Не зная точни цифри на излъчвания и мошности , но се доверчвам на тялото си повече, от колкото на статистиките....
                    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Интернет антени

                      Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                      В близост до микровълнови фурни усещам дискомфорт и стягане в областа на гръгният кош. А на места в пряка близост до ГСМ клетки и ретранслатори, слаба концентрация, разсеяност и отпадналост, които изчезват 1- 2 часа след напускане на мястото...
                      Не зная точни цифри на излъчвания и мошности , но се доверчвам на тялото си повече, от колкото на статистиките....
                      Каня те на кръстосан експеримент. Ако се докаже, че си способна да определяш, било и по неприятен начин, електромагнитни вълни с не-изпичаща мощност извън видимата и близката УВ светлина, ще спечелим значими пари, ако не от Нобеловата комисия, то по други начини.

                      Иначе, той и котаракът ми усеща дискомфорт в близост до прахосмукачката. Даже и когато е изключена. Затова често я бие. Доверява се на тялото си, даже повече от тебе, защото пет пари не дава за статистики. Но пък спи върху компютъра.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Интернет антени

                        Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                        В близост до микровълнови фурни усещам дискомфорт и стягане в областа на гръгният кош. А на места в пряка близост до ГСМ клетки и ретранслатори, слаба концентрация, разсеяност и отпадналост, които изчезват 1- 2 часа след напускане на мястото...
                        Не зная точни цифри на излъчвания и мошности , но се доверчвам на тялото си повече, от колкото на статистиките....
                        В такъв случай не се доверявай много на психиката си. Тя ти играе номера. Дори да не са екранирани, прекалено мощни и т.н., дори и наистина да ти вредят, не това са симптомите, които е възможно да почустваш.
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Интернет антени

                          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                          В такъв случай не се доверявай много на психиката си. Тя ти играе номера. Дори да не са екранирани, прекалено мощни и т.н., дори и наистина да ти вредят, не това са симптомите, които е възможно да почустваш.
                          Трай бе, човек, издаде ме.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Интернет антени

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Каня те на кръстосан експеримент. Ако се докаже, че си способна да определяш, било и по неприятен начин, електромагнитни вълни с не-изпичаща мощност извън видимата и близката УВ светлина, ще спечелим значими пари, ако не от Нобеловата комисия, то по други начини.

                            Иначе, той и котаракът ми усеща дискомфорт в близост до прахосмукачката. Даже и когато е изключена. Затова често я бие. Доверява се на тялото си, даже повече от тебе, защото пет пари не дава за статистики. Но пък спи върху компютъра.
                            Не се смятам за екстрасенс и не съм правила подобни експерименти с тялото си, зная за внушенията и самовнушенията.
                            А Това , че децата са тормозили котката с прахосмукачката е нормално да предизвика ответна реакция у нея....
                            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Интернет антени

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Иначе, той и котаракът ми усеща дискомфорт в близост до прахосмукачката. Даже и когато е изключена. Затова често я бие. Доверява се на тялото си, даже повече от тебе, защото пет пари не дава за статистики. Но пък спи върху компютъра.
                              Те котките, нали лягат на места с т.нар. "негативна енергия", така че по-далеч от компютрите .
                              Живял съм на последен етаж под антена на мобилен оператор и ми се струваше, че усещам някаква разсеяност и дезориентация, но съвсем не изключвам възможността да съм си въобразявал. Нямам идея какво се случва в главите на хората, обаче след всеки разговор над 10мин. по мобилния, имам чувството, че главата ми е загряла и ще се пръсне. Същото явление го няма, след разговор по стационарен.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Интернет антени

                                Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                                Не се смятам за екстрасенс и не съм правила подобни експерименти с тялото си, зная за внушенията и самовнушенията.
                                А Това , че децата са тормозили котката с прахосмукачката е нормално да предизвика ответна реакция у нея....


                                ...само че този котарак никога не е живял с деца. И не е чистен с прахосмукачка. Q.E.D.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X