Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интернет антени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Интернет антени

    Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
    В близост до микровълнови фурни усещам дискомфорт и стягане в областа на гръгният кош. А на места в пряка близост до ГСМ клетки и ретранслатори, слаба концентрация, разсеяност и отпадналост, които изчезват 1- 2 часа след напускане на мястото...
    Не зная точни цифри на излъчвания и мошности , но се доверчвам на тялото си повече, от колкото на статистиките....
    В селото монтират клетка за GSM. На третия ден, жители на селото отиват в местния клон на оператора и се жалват, че от както е монтирана клетката изпитват главоболие, страдат от безсъние и други болежки. Управителят ги изслушва внимателно и казва:
    - Дааа, а какво ли ще стане когато я включим да работи....

    Коментар


    • #32
      До: Интернет антени

      Първоначално публикуван от stanbeto Преглед на мнение
      .... Нямам идея какво се случва в главите на хората, обаче след всеки разговор над 10мин. по мобилния, имам чувството, че главата ми е загряла и ще се пръсне. Същото явление го няма, след разговор по стационарен.
      Да не би да е свързано със сметката в края на месеца...?
      Майтап, но това е несериозно. Имаш ли представа колко наситено с електромагнитни вълни е пространството? Това мижаво предавателче не е способно да предизвика каквото и да било физическо усещане. За сравнение ще ти кажа, че години наред съм проверявал предаватели с по 1 КВт мощност и един от тестовете е да се доближи Глим лампа до фидера и тя да светне с пълна яркост. Ми и досега съм си жив и здрав и никога не съм чувствал дискомфорт ...
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        До: Интернет антени

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        За сравнение ще ти кажа, че години наред съм проверявал предаватели с по 1 КВт мощност и един от тестовете е да се доближи Глим лампа до фидера и тя да светне с пълна яркост. Ми и досега съм си жив и здрав и никога не съм чувствал дискомфорт ...
        През 1922 г в тогавашните покрайнини на Москва, на улица Шаболовка е построена "Шуховская башня" с 40 киловатов предавател на радио "Коминтерн". С годините към този се добавят още няколко мощни предавателя и дълго време - чак до 60-те, когато кулата се оказва практически в центъра на града, тя е била основна за радиопредаванията на радио Москва. В момента там все още има някакви ретранслатори и антени. Познавам хора, които през 50-те години са живели на съседната улица. Те са ми разправяли, как само с няколко намотки от обикновен проводник и лампа на 127 волта са осветявали цяла стая...




        Коментар


        • #34
          До: Интернет антени

          Първоначално публикуван от stanbeto Преглед на мнение
          Те котките, нали лягат на места с т.нар. "негативна енергия", така че по-далеч от компютрите ....
          Повече спи върху мене, обаче. Какво да правя?

          п.с. негативна енергия има само в черните дупки, близо до хоризонта на събитията. Навсякъде другаде е позитивна.

          Коментар


          • #35
            До: Интернет антени

            Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
            В селото монтират клетка за GSM. На третия ден, жители на селото отиват в местния клон на оператора и се жалват, че от както е монтирана клетката изпитват главоболие, страдат от безсъние и други болежки. Управителят ги изслушва внимателно и казва:
            - Дааа, а какво ли ще стане когато я включим да работи....
            Опа - свещена простота!!!

            Преди да се пусне базовата станция идват едни добри чичковци от ХЕИ и мерят с едни цжаджи - ако стрелката покаже недопустимо ниво (в червеното) не дават разрешение.

            А пък от практика мога да кажа, че обикновено минават седмици и месеци докато се пусне реален трафик.

            И как ме цепи главата от напрегнатото електромагнитно поле пред LCD телевизора ми....

            Спете спокойно

            Т.
            Good guys drive Land Rovers!

            Коментар


            • #36
              До: Интернет антени

              Темата е колкото и забавна, толкова и сериозна... Имам епилепсия - в по-тежки дни усещам електромагнитното поле на телевизора на съседа отдолу - в тези дни се мятам на колелото и прекарвам възможно повече време извън града... По принцип повечето подобни станции не са проблем почти за никой наоколо, но определни обстоятелства изстрят възприятията в тази посока... От години не съм имал подобен проблем - почти две вече... но все пак, когато усетя пренапрягане гледам да избягам извън града... Например миналата седмица беше Витоша.

              Коментар


              • #37
                До: Интернет антени

                Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                Темата е колкото и забавна, толкова и сериозна... Имам епилепсия - в по-тежки дни усещам електромагнитното поле на телевизора на съседа отдолу - в тези дни се мятам на колелото и прекарвам възможно повече време извън града... По принцип повечето подобни станции не са проблем почти за никой наоколо, но определни обстоятелства изстрят възприятията в тази посока... От години не съм имал подобен проблем - почти две вече... но все пак, когато усетя пренапрягане гледам да избягам извън града... Например миналата седмица беше Витоша.
                Всъщност ей-това май ни се губи на всички. Вторачваме се към мощността и топлинното и влияние, и забравяме за другото.

                Всъщност, GSM-ът, с малката си мощност, е напълно в състояние да смути и дори да изгори монитори например. А смущаването на аудио стъпалата сме го приели за съвсем нормално и изобщо не му обръщаме внимание. А то си е там, при това обикновено доста по-далеч от главите ни.

                Та, влияние има. Някои го чувстват повече, някои по-малко. Има още много неизучени и трудно доказуеми неща, къде защото не ни стига акула да ги разберем, къде умишлено укривана информация, и купуване на всеки, който за пореден път открие топлата вода.

                Не съм от вманячените типове, нито съм убеден в световната конспирация и други такива, но в историята има твърде интересни "съвпадения", които не могат да се подминат с лека ръка. Това е като оная "треска" от матрицата, която те човърка и долавяш че нещо не е съвсем така, ама нито можеш да разбереш кое точно не е в ред, нито пък защо.

                Случвало се е например да ме заболи глава от "син зъб". И го установих случайно, пак наблюдавайки някои съвпадения. Просто на няколко пъти се случи така че го забравях вкъщи, и по тая причина не го ползвах. Еми чувствах се по-добре. Не говоря за загряване, и някакви такива. Говоря за общо състояние. Концентрация. Кондиция.

                От тогава не ползвам. Ползвам прости жици, когато се налага.

                Обаче има хора, дето се самозабравят. Имахме клиент, който като говори по GSM-а, го слага или на масата, или го държи с ръка далеч от главата си. Това вече е абсурд.

                Та... има и много психология в цялата работа, но както винаги истината вероятно е някъде по средата.

                Наскоро се появяват интересни хипотези за реакцията на организмите изобщо. Състои се в това, че когато дозата на нещо е висока, организма се мобилизира и се защитава. Когато обаче е ниска, той се "лъже" че няма проблем, и не взима никакви мерки. А "нещото" с ниска доза си работи малко по малко, и си нанася последствията. По това в момента се работи, и вече има натрупани конкретни научни доказателства и статистически данни в достатъчно голям обем.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: Интернет антени

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                  Наскоро се появяват интересни хипотези за реакцията на организмите изобщо. Състои се в това, че когато дозата на нещо е висока, организма се мобилизира и се защитава. Когато обаче е ниска, той се "лъже" че няма проблем, и не взима никакви мерки. А "нещото" с ниска доза си работи малко по малко, и си нанася последствията. По това в момента се работи, и вече има натрупани конкретни научни доказателства и статистически данни в достатъчно голям обем.
                  Ей това най-много ме притеснява !!!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Интернет антени

                    Казах, съвсем сериозно, че полета с честота над 6 GHz се считаха за опасни, до преди 20 години.
                    500 mW предавател на тази честота е мощен предавател.
                    Мобилните оператори са далеч от тези честоти и при възможностите за цифрова филтрация, хармониците на телефоните са пренебрежимо малки, за опасните честоти.
                    Така , мобилните телефони не представляват опасност.

                    Не така стои въпросът при Wi - Fi стандарт 802. 1а. Честотата е 5.4 GHz. Антените за стандарт 802. 1а.се различават трудно по външни белези от тези 802. 1b. до 802. 1g. , които са на 2.4 GHz и са безопасни.

                    Компютрите с техните високи тактови честоти, практически нямат излъчване, тъй като са със специално оразмерени затворени контури на печатната платка. Ако разгледате платката, около тактовия генератор, може да видите едни медни шини увити като змийчета. Едно от предназначенията на тези медни шини е да погасят излъчването на вълнова електромагнитна енергия в околната среда и да я доведат, до clock на процесора. Повтарям - едно от предназначенията )))

                    Та така преди 20 години честоти над 6 GHz се считаха за опасни. След това радиотехническата електродинамика и медицинските науки, откриха един нов и БЕЗСПОРЕН факт, който коренно ги промени.
                    А този факт гласи, че В КОМУНИКАЦИИТЕ ИМА МНОГООО ПАРИ.
                    Преплетени са много интереси, политически, геополитически и чисто диктаторски ))
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #40
                      До: Интернет антени

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      ...Та така преди 20 години честоти над 6 GHz се считаха за опасни. След това радиотехническата електродинамика и медицинските науки, откриха един нов и БЕЗСПОРЕН факт, който коренно ги промени.
                      А този факт гласи, че В КОМУНИКАЦИИТЕ ИМА МНОГООО ПАРИ.
                      Преплетени са много интереси, политически, геополитически и чисто диктаторски ))
                      кефиш ме
                      Пък и е вярно
                      Горещо препоръчвам книгата на Аизък Азимов "Самите богове", човека си го е описал това наше качество, ама Много Добре!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Интернет антени

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        .............. Така , мобилните телефони не представляват опасност.

                        Не така стои въпросът при Wi - Fi стандарт 802. 1а. Честотата е 5.4 GHz. Антените за стандарт 802. 1а.се различават трудно по външни белези от тези 802. 1b. до 802. 1g. , които са на 2.4 GHz и са безопасни........
                        Това значи ли, че рутерите които ползваме по домове, офиси, хотели и т.н. не са безопасни? Не разбирам, пояснете!
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #42
                          До: Интернет антени

                          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                          Това значи ли, че рутерите които ползваме по домове, офиси, хотели и т.н. не са безопасни? Не разбирам, пояснете!
                          Нищо им няма на рутерите. 1/10 ват. Не може да ти повлияе и с ръка върху антената.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Интернет антени

                            Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                            Това значи ли, че рутерите които ползваме по домове, офиси, хотели и т.н. не са безопасни? Не разбирам, пояснете!
                            Не рутерите не са реално опасни, за никой освен за хора с здравословни проблеми. Тези хора ще имат проблеми и със всякаква подобна техника - например аудио системи, телевизори и микровълнови фурни и т.н. Ако не си от тях няма какво да се притесняваш колега.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Интернет антени

                              Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                              Не рутерите не са реално опасни, за никой освен за хора с здравословни проблеми. Тези хора ще имат проблеми и със всякаква подобна техника - например аудио системи, телевизори и микровълнови фурни и т.н. Ако не си от тях няма какво да се притесняваш колега.
                              Съгласен.

                              Все пак обаче все пак е добре да се слагат максималн далеч от местата на които седиш най-често и продължително.

                              Изобщо, както и по-горе казах, истината е някъде по средата. Слагай ги на такива места, от които обикновено си далече. Това няма да навреди на работата им, а пък дори и да има нещо от ефектите, за които някои хора се безпокоят, те намаляват с квадрата на разстоянието до антената. Тоест, ако сложиш антената на 2 метра от теб, вместо на един, тя ще те облъчва 4 пъти по-малко. Това важи само за обикновените гумени антенки на рутерите. При насочените интернетски антени е малко по-друго. Но разстоянието до антената винаги работи в твоя полза, поне що се касае до облъчването.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Интернет антени

                                Обикновените домашни Рутъри са по стандарт 802.1 - b, ...... g.
                                Те са безопасни, в безопасен BAND , са - 2.4 GHz.

                                За пренос с насочени антени се произвеждат и устройства 802.1 а, които са на 4.8 GHz. Виждал съм и на 5.4 GHz такива устройства. Именно от тях иде проблемът.
                                Често пъти тези устройства се монтират на жилищни сгради, без изобщо да се уведомяват живущите, камо ли ХЕИ.
                                Такъв е случаят с жилищен блок "Перун" да правителствена болница.
                                Отгоре е накичен с множество комуникационни антени в обхват 4.8 Има и други подобни високи блокове в София.
                                На всеки рутър в описанието пише в кой честотен обхват работи.
                                А стандартът трябва да е залепен на етикетче.

                                Като цяло домашните са безопасни.

                                И отново повтарям, не става дума за мобилните оператори. Там честотите са ниски.
                                Последно редактирано от Nik Nikolov; 25-07-08, 16:45.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X