Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрончета за газирана вода.???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Патрончета за газирана вода.???

    Извинявам се предварително но не си спомням или май изобщо не знам как се казват тези "патрончета" дето се ползваха преди години за газирана вода....
    Та мисълта ми е, има ли все още някъде да се пълнят и ако да, то къде в София е това място.

  • #2
    До: Патрончета за газирана вода.???

    Въъъх!!! Ако наистина се намери къде се пълнят или продават ще е стахотно, щото един такъв сифон ми събира прах в мазето, а имам цяла кутия патрони - празни естествено ...

    Коментар


    • #3
      До: Патрончета за газирана вода.???

      То и аз съм така.
      Те изобщо прявят ли се още?
      На мен ако може да ни кажете за Пловдив
      [img]http://www.danasoft.com/sig/thedog444.jpg[/img]
      [SIZE=3][FONT=Comic Sans MS]
      [COLOR=Yellow] един отбор е на света[/COLOR]
      [COLOR=Black]завинаги в нашите сърца [/COLOR]
      [COLOR=Yellow]за нас е той религия[/COLOR]
      [COLOR=Black] о БОТЕВ пловдив[/COLOR]
      [COLOR=Yellow] наи-великия[/FONT][/SIZE][/COLOR]

      Коментар


      • #4
        До: Патрончета за газирана вода.???

        Правят се обаче зависи кой размер. Можете да опитате в някой оръжеен магазин. Същите са които се ползват за CO пистолетите. Обаче четете на кутийката, че напоследък са се оляли и има някакви еко газове а не СО2.
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #5
          До: Патрончета за газирана вода.???

          Всъщност , каква е технологията на газиране ? Веднъж , в един "гараж" майстора си направи газирана вода с бутилката на телоподаващото. И мен почерпи . Не беше лошо. Но тогава не ми беше до това да разучавам "технологията"
          Само се пуска СО2 в бутилката с водата ли ? Или се прави и друго ?
          Уморените коне не ги убиват , нали ??

          Коментар


          • #6
            До: Патрончета за газирана вода.???

            Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
            Всъщност , каква е технологията на газиране ? Веднъж , в един "гараж" майстора си направи газирана вода с бутилката на телоподаващото. И мен почерпи . Не беше лошо. Но тогава не ми беше до това да разучавам "технологията"
            Само се пуска СО2 в бутилката с водата ли ? Или се прави и друго ?
            Ми даГениално
            Бях забравил!
            И на мен ми се случи такваз почерпка при един познат авто монтьор Няколко дни по-късно пробвах у дома,но без особен успех
            Това беше доста одавна,решил съм да пробвам отново,ако стане ще пиша!
            Ferrum dum ignis candet cudendum est.

            Коментар


            • #7
              До: Патрончета за газирана вода.???

              Нищо ново под слънцето!
              Дори в гората ... тоест по време на риболов и почивка на Доспат.
              Трябва ти само студена вода (много студена) ... и някакъв съд. Ние използвахме една канта от кока-кола, малка бутилка (3-4 л.) за СО2.
              Пълниш с вода (3/4), ... пускаш газа малко по малко ... разбъркваш (друсаш кантата) ...налягането около 3-4 атм. Пак бъркаш. Оставаш да постои малко ... 5 минути .... пак бъркаш и гледаш налягането.
              Това е.
              След 10 минути си готов.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                До: Патрончета за газирана вода.???

                Утре ще пробвам и ще докладвам!
                Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                Коментар


                • #9
                  До: Патрончета за газирана вода.???

                  Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                  Правят се обаче зависи кой размер. Можете да опитате в някой оръжеен магазин. Същите са които се ползват за CO пистолетите. Обаче четете на кутийката, че напоследък са се оляли и има някакви еко газове а не СО2.
                  Не си прави този експеримент.На патрончето изрично е записано,че НЕ СТАВА ЗА ХРАНИТЕЛНИ НУЖДИ.Един познат обаче реши,че това са глупости и си направи "газирана вода" с него-в резултат за една бройка прескочи "Пирогов",но не успя да прескочи тоалетната и то почти два дена....
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • #10
                    До: Патрончета за газирана вода.???

                    Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                    Не си прави този експеримент.На патрончето изрично е записано,че НЕ СТАВА ЗА ХРАНИТЕЛНИ НУЖДИ.Един познат обаче реши,че това са глупости и си направи "газирана вода" с него-в резултат за една бройка прескочи "Пирогов",но не успя да прескочи тоалетната и то почти два дена....
                    ХИХИХИХИ!
                    Тия ли че ми кажат!
                    Трябва да се чете,иначе резултатите са кафяви(в добрия случай)!
                    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Патрончета за газирана вода.???

                      Не разбрах в крайна сметка запазена ли е технологията за пълнене, или не. Трябва ми да пълня едни с пропан и други с райски газ.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Патрончета за газирана вода.???

                        Колеги,
                        Мисля че тия момчета дето организират пейнтбол може да знаят как, къде и за колко може да се напълнят тия патрончета. Ако някой има познат дето се занимава с пейнтбол нека да попита.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Патрончета за газирана вода.???

                          При мен имам 2 машини за пълнене на патрончета - самоделки . Така и не ги пуснах в действие в началото на Демокрацията. Патрончетата са два вида - чешки ( с глава с резба ) и "руски " - само с пресоване на алуминиевата тапичка. Чрез маркетинга по онова време реших , че е икономически неоправдано да се пълнят патрончета при огромното наличие на газирана вода в бутилки от PVC... та така събират праха някъде...
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Патрончета за газирана вода.???

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            Нищо ново под слънцето!
                            Дори в гората ... тоест по време на риболов и почивка на Доспат.
                            Трябва ти само студена вода (много студена) ... и някакъв съд. Ние използвахме една канта от кока-кола, малка бутилка (3-4 л.) за СО2.
                            Пълниш с вода (3/4), ... пускаш газа малко по малко ... разбъркваш (друсаш кантата) ...налягането около 3-4 атм. Пак бъркаш. Оставаш да постои малко ... 5 минути .... пак бъркаш и гледаш налягането.
                            Това е.
                            След 10 минути си готов.
                            Е не точно някакъв съд, щото ако не е подходящ може и да гръмне преди да започнеш да се наслаждаваш на студената газирана вода!!! Както е известно ако изобщо е известно на на някой че налягане дори и от 3-4 атмосфери изисква сферични дъна !!!Иначе правите дъна или стават сферични или ако е не са с подходяща дебелина на материала - гърми! Така че не е за предпочитане да се прави газирана вода с неподходящи материали и от некомпетентни потребители!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Патрончета за газирана вода.???

                              Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
                              Всъщност , каква е технологията на газиране ? Веднъж , в един "гараж" майстора си направи газирана вода с бутилката на телоподаващото. И мен почерпи . Не беше лошо. Но тогава не ми беше до това да разучавам "технологията"
                              Само се пуска СО2 в бутилката с водата ли ? Или се прави и друго ?
                              Технологията изисква: бутилка СО2 (на телоподаващото),неръждаем съд с бъркалка и със сферични или укрепени със шини дъна ,съответно и тръбички за пълнене на вода и газ и предпазен клапан , в съда освен обикновена чешмяна вода се слага и сол пуска се СО2 от бутилката, бърка се оставя се известно време да постои и след това от кранчето на съда си наливаш вода и пиеш ,ако искаш водата да остане студена за целия ден оставяш един маркуч от чешмата да върви цял ден върху съда и да го охлажда....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X