Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Cooper STT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    ... Силвърстоуна който са показали колегите е много атрактивен като цена за 35", ма не вярвам и той да е универсален.

    Универсална гума няма, но ако ще се избира агресивна гума за кал, Силвърстоун-ът е много добър избор. Особено, ако алтернативата е някой от регенератите с тази шарка. Все пак това е добра истинска гума, а цената й доста близка до тази на регенератите.

    Проблемът с нея е намирането на по-малък размер от 35". Работя по въпроса и, ако ми се отвори парашутът, ще свиркам.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Универсална гума няма, но ако ще се избира агресивна гума за кал, Силвърстоун-ът е много добър избор. Особено, ако алтернативата е някой от регенератите с тази шарка. Все пак това е добра истинска гума, а цената й доста близка до тази на регенератите.

      Проблемът с нея е намирането на по-малък размер от 35". Работя по въпроса и, ако ми се отвори парашутът, ще свиркам.
      И на мен ми харесва. Много наподобява на Саймекса. А защо не 35"-ци?

      Коментар


      • #33
        До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        ... А защо не 35"-ци?
        Щото ме е страх, че няма да й остане душа на бегачката. То не е само да се качиш на големите гуми, ами трябва да можеш и да ги въртиш като хората.

        И ако опасенията ми се окажат основателни, ще трябва да се отиде на варианта смяна на предавателното число от 4.625 на 4.88. Комплекти за преден и заден мост се предлагат за общо около 1200 австралийски долара, ама това е цена там Down under. Доде дойдат до тук сумата ще порасне, а и ще падне чакане ...

        Пък и състезанията са все повече ралита, където от 35-ци май няма много смисъл.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Щото ме е страх, че няма да й остане душа на бегачката. То не е само да се качиш на големите гуми, ами трябва да можеш и да ги въртиш като хората.

          И ако опасенията ми се окажат основателни, ще трябва да се отиде на варианта смяна на предавателното число от 4.625 на 4.88. Комплекти за преден и заден мост се предлагат за общо около 1200 австралийски долара, ама това е цена там Down under. Доде дойдат до тук сумата ще порасне, а и ще падне чакане ...

          Пък и състезанията са все повече ралита, където от 35-ци май няма много смисъл.
          Конов ги дава няма и 26 кила. Твойте Каймани 33"-ки колко са?

          Коментар


          • #35
            До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Конов ги дава няма и 26 кила. Твойте Каймани 33"-ки колко са?
            Толкова
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Толкова
              Хмъъ... за състезанията си прав. Ама като за мен, за спокойно каране в коловозите май по добре 35"-ци?

              Коментар


              • #37
                До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                ... каране в коловозите май по добре 35"-ци?
                За каране в коловозите гласувам с 2 ръце за 35-ци. Ама все пак си е според зависи. Колкото по-голям диаметъра на гумите, толкова повече "бавните" ти стават по-бързи, а това в немалко ситуации не е особено добре.

                Това баирче го спусках на първа бавна без газ и въпреки това кракът ми умаля да натискам спирачката, защото колата се засилваше, нещо крайно нежелателно на това място. Ако бях с 35-ци, не знам ... сигурно трябваше и ръчната да дърпам ...

                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

                  Много ми е интересна дискусията между Андро и Чавдар, ама хайде да си говорим повече за STT-то, PLS.

                  В момента се двуомя, в дилема съм, на кръстопът съм между STT и МТ/R и много ме интересуват Вашите конкретни мнения.

                  Виждам, че Cooper STT има и малко ламели, които повечето кални гуми ги нямат.
                  - Това подобрява ли държането на мокро и в утъпкан сняг?
                  - В същото време може ли да се каже, че влошава износоустойчивостта им при каране в кал и по макадам?
                  - Може ли да се каже, че това е гума приближаваща се до "пълното щастие", което всички ние търсим?

                  Имате в предвид, че разликата в цената между Cooper STT и Good Year MT/R в едни и същи размери (245/75/16) е 10 (десет) лв/бр. в полза на STT. Така че цената явно вече не е критерий, предопределящ избора.

                  Очаквам мненията Ви.
                  ... to be continued

                  Коментар


                  • #39
                    До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

                    Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
                    Много ми е интересна дискусията между Андро и Чавдар, ама хайде да си говорим повече за STT-то, PLS.

                    В момента се двуомя, в дилема съм, на кръстопът съм между STT и МТ/R и много ме интересуват Вашите конкретни мнения.

                    Виждам, че Cooper STT има и малко ламели, които повечето кални гуми ги нямат.
                    - Това подобрява ли държането на мокро и в утъпкан сняг?
                    - В същото време може ли да се каже, че влошава износоустойчивостта им при каране в кал и по макадам?
                    - Може ли да се каже, че това е гума приближаваща се до "пълното щастие", което всички ние търсим?

                    Имате в предвид, че разликата в цената между Cooper STT и Good Year MT/R в едни и същи размери (245/75/16) е 10 (десет) лв/бр. в полза на STT. Така че цената явно вече не е критерий, предопределящ избора.

                    Очаквам мненията Ви.

                    Конкретни сравнения могат да ти дадат хора, които са карали и с двата модела гуми, а досега май само Яро се е обозначил като такъв.
                    Иначе мисля е ясно, че MT/R-ите са доказала добрите си качества гума и ако не всички, то повечето от тези, които караме с тях, сме доволни.
                    Лично мен STT ме заинтересуваха и бих ги пробвал при положение, че разликата в цената за размер 33" беше доста солидна в тяхна полза - както каза Яро - около 350 лв, срещу 500 за МТ/R-ите.

                    При положение, че разликата е пренебрежимо малка, по-скоро бих си останал с проверената гума.

                    Така че изборът си е твой. Или избираш утвърдената или се пробваш с новата, още повече че и тя не изглежда зле, и че за нея има добри отзиви. Или просто хвърляй ези-тура ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      ...Иначе мисля е ясно, че MT/R-ите са доказала добрите си качества гума и ако не всички, то повечето от тези, които караме с тях, сме доволни......
                      Аз лично, както съм казвал и друх път съм доста умерено доволен от MT/R-ите. Поведението им на асвалт е добро, но като за МТ гума - т.е. пак си е лошо. На мокро признавам, че са доста приличи, но на утъпкан сняг или заледено (както повечето МТ) са трагедия. За сметка на това,обаче, определено не ми харесва как се държат на кал. А нали за това им преглъщаме всичките кусури, за да ни издърпват от калата. Ако там са толкова посредствени, какъв е смисъла?
                      Горното си е лично мое наблюдение и в никакъв случай не плюя по тези гуми. Просто този компромис на мен не ми допада. Следващия път бих направил избор или добро АТ - гудрич демек или МТ с ламели като новото STT (и да се надявам, че ще са компенсирани много от недостатъците на типичното МТ) или много по-агресивна МТ гума, та поне като се набия в голямата кал, да знам защо е бил зора.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #41
                        До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        Аз лично, както съм казвал и друх път съм доста умерено доволен от MT/R-ите. Поведението им на асвалт е добро, но като за МТ гума - т.е. пак си е лошо. На мокро признавам, че са доста приличи, но на утъпкан сняг или заледено (както повечето МТ) са трагедия. За сметка на това,обаче, определено не ми харесва как се държат на кал. А нали за това им преглъщаме всичките кусури, за да ни издърпват от калата. Ако там са толкова посредствени, какъв е смисъла? ...
                        Май пак дойдохме на приказката за липсата на пълно щастие.
                        Нормално е гума, която е направена да покрива по-широк диапазон от терени, да не е толкова добра, колкото тясно специализираните гуми.

                        Не ти харесва как работи в кал в сравнение с какво? Защото примерно аз съм с впечатления, че е доста по-добре от също широко разпространената и доста популярна BFG MT.

                        Като сложиш АТ-та, ще си по-доволен на асфалт и утъпкан сняг, а в калта ще си по-зле. Ако сложиш яко агресивна гума ще си добре в калта и не толкова извън нея. И пак ще има от какво да си недоволен.

                        Иииии, краставицата ...

                        Всяка гума е някакъв компромис с едни качества за сметка на други. Да не мислиш, че на хората им е много мерак да поддържат по 2-3 комплекта гуми?
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-02-09, 19:31. Причина: печатна грешка
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

                          Да ви имам проблемите. Аз търся нещо за кал. Идва лято. За сняг и лед на есен. За асфалт ми е все едно с 90 км/час. макс.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #43
                            До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            Да ви имам проблемите. Аз търся нещо за кал. Идва лято. За сняг и лед на есен. За асфалт ми е все едно с 90 км/час. макс.
                            Щом Кобрите не ти харесват в калта, едва ли точно тоя Купър ще ти хареса. 35"-ци ще събереш ли?

                            Коментар


                            • #44
                              До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Да ви имам проблемите. Аз търся нещо за кал. Идва лято. За сняг и лед на есен. За асфалт ми е все едно с 90 км/час. макс.
                              Валка само разкарай Малатесите,че като видях как ги замазваше...,ние с АТ се качихме по-нагоре над Лозен в неделя.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Впечатления от Cooper Discoverer STT?

                                А какво ще кажете за руските таралежки?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X