Обява

Свий
Няма добавени обяви.

REXTON

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: REXTON

    От около месец карам Рекстън 2006-та 2,9Д. Взех го на 230000км. Точно му беше време за смяна на съединител, маховик и носачи... Смених ги и мисля, че ще откарам доста без да правя нещо сериозно по колата. Изглежда добре, вози добре...е, не е бегачка, но на мен ми допада.

    Коментар


    • #47
      От: REXTON

      Какъв срам брах днес!Да Ви се оплача.Имах проблем с предното, ходих при монтьор уж намери измъкнат вакум, клеасали букси, докара ми я и каза всичко Ок.И аз без да пробвам, днес хайде на Пампорово.И като завъртя задницата на един наклон и там си остсна.10-12 човека се събраха един час докато я избутаме.Предното въобще не включи.Сега съм я бухнал в една пряспа, незнам как ще я изкарам вдругиден.Давайте идеи, къде да пипна.

      Изпратено от моят HUAWEI LYO-L21 с помощта на Tapatalk
      LZ1ACU

      Коментар


      • #48
        От: REXTON

        И така, като продължение на горният ми пост.След, като проверих всичко по системата и не видях проблем, реших да разглобя хъбовете.Свалих левия, първо капачката след това зегерката и го измъкнах.Нямаше нищо фрапиращо, някаква черна смазка, нещо като рядка грес.Забърсах с парцал, напръсках с ВД40, размърдах полуоската напред-назад, колкото има ход (около 1см), пак напръсках с ВД40 и го сглобих.После аналогично започнах да разглобявам десния, последния болт беше доста изкривен, а шлиците наранени:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171230_115639.jpg
Прегледи:1
Размер:468.0 КБ
ID:5776984 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171230_115532.jpg
Прегледи:1
Размер:450.7 КБ
ID:5776985
        Стори ми се, че имаше повече и по-гъста смазка, забърсах я и пак с ВД40, тогава видях, че капачката е спукана
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171230_115603.jpg
Прегледи:1
Размер:382.6 КБ
ID:5776986 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171230_115548.jpg
Прегледи:1
Размер:447.2 КБ
ID:5776987
        Почистих, смазах и смених болта.
        Отидох до един черен път с наклон, включих 4Н и изключих ESP справи се чудесно всичко беше ОК. Реших да пробвам на по-стръмно:отначало нямаше проблем, но на едно място заора и нещо изщтрака отпред, върнах назад и пак пробвах и пак изщтрака, върнах се пак назад и опитах от другаде тогава разбрах, че пак съм останал без предно.Явно ще трябва да търся нов хъб или да мина на ръчни.Някакви идеи?
        LZ1ACU

        Коментар


        • #49
          От: REXTON

          Не ти говоря от опит, но докато рових по чуждите форуми за моите проблеми съм виждал много теми за предния мост при парт тайм и във всички се препоръчва и се прави смяна с ръчни хъбове.

          Коментар


          • #50
            От: REXTON

            Спукания е заминал,иначе автоматичните си работят добре.Искат периодична почистване с бензин и много тънко масло.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #51
              От: REXTON

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              иначе автоматичните си работят добре..
              Това не е Фронтера ,тука няма автоматични.Подналягане ги заключва.

              Коментар


              • #52
                От: REXTON

                Шест години съм карал БМВ и въпреки това, когато прочета за парттайм и зима в едно изречение, усещам леко запотяване. Слагай ръчни хъбове и започвай да дрифтиш.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #53
                  От: REXTON

                  По хубаво е само с голям бензинов матор и фуллтайм с лсд изотзадзе.Пъъъъъървоооо тръгваш на безобразие на страни,а после изправяш лесно...или джипа или някоя ограда.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #54
                    От: REXTON

                    Бе да ти кажа, индианеца съвсем направо си тръгва независимо от големия матор и работещото LSD, когато е на фултайм. Виж, когато е само на задно нема грижи и на сух асфалт.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #55
                      От: REXTON

                      Нц.Моя е постоянно на фултайм ама ритнеш ли го на това време се чуди на къде да тръгва и чак тогава си направо.Леко навил ли си волан на някъде на там директно ти отива задницата.После предното тръгва да те изправя ама не се ли кара с акъл си обрал на някой оградата.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #56
                        От: REXTON

                        Благодаря!Разбрах, че спукания е за смяна и би било добре да сложа ръчни хъбове.Всичко друго за BMV и дрифтове, изпреварващи задници, големи мотори и т.н не го разбрах.
                        LZ1ACU

                        Коментар


                        • #57
                          От: REXTON

                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          Това не е Фронтера ,тука няма автоматични.Подналягане ги заключва.
                          Е включването с подналягане не е ли автомат?Всичко което не е с ръчно преключване си е автомат.Не да е задължително да е Фронтера.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #58
                            От: REXTON

                            Имам нужда от малко помощ.След, като известно време търсих хъб и всичко, което намерих втора употреба е на цена 80 до 100 лв. Сериозно се замислих за ръчни хъбове. Понеже повечето теми са стари повече от 9/10 години и мненията не са миродавни, реших да продължа да пиша в тази тема. Та въпроса ми е от къде и какви хъбове да си взема\
                            В Колос ми предлагат китайски за 129,50 плюс 6 болта по 0,80 общо 268,60 с ДДС за двата с 6 месеца гаранция , Vromos предлагат някакви за 250,00 с ДДС за комплект с 2 години гаранция и AVM за 327,00 лв. също за комплект и гаранция.В същия момент намирам AVM в OLX и Bazar за по 107,00 за бр. т.е за 204,00. за комплекта.
                            LZ1ACU

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X