Обява

Свий
Няма добавени обяви.

REXTON

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: REXTON

    Здравейте на всички. :-))) Моят REXTON е на 120,000 км и аз сам го тестжал по всякакжи начини на патя МAX 210 км/ч Електронно ограничен. След подмяната на разпрасквачите на диузите от евро4 (По ножия вариянт на мотора) и лека софтуерна преработка е 210 Конски сили на дино теста. Имам значителни наблюдения над него, и мога да упомена че 2-пати 4упих задния диференциял и по един път сам сменял ваншни и ватрешни накрайници на реиката, както и танпоните на стабилизатора. Моят е с 2.7 XDI мотор които по документи е 163 Конски сили. Диференцяла се 4упи най лесно когато го завартиш на дрифт в кръг. Друго което сам сменил по него е ЕГР-клапана защото не му махнах катализатора на време и :-)) Ина4е сам много доволен от него никога дори в Софиско градско не е давал пове4е от 10 на 100. Сега в момента го преработвам с по голями бутала за да стане 3000cc и с студена 4аст на турбото т50 (Сегашната е т45 ). Интересното е колко конско сили ще стане и дали типтроника ще издаржи ??

    Коментар


    • #17
      От: REXTON

      Първоначално публикуван от radoslav81 Преглед на мнение
      Здравейте на всички. :-))) Моят REXTON е на 120,000 км и аз сам го тестжал по всякакжи начини на патя МAX 210 км/ч Електронно ограничен. След подмяната на разпрасквачите на диузите от евро4 (По ножия вариянт на мотора) и лека софтуерна преработка е 210 Конски сили на дино теста. Имам значителни наблюдения над него, и мога да упомена че 2-пати 4упих задния диференциял и по един път сам сменял ваншни и ватрешни накрайници на реиката, както и танпоните на стабилизатора. Моят е с 2.7 XDI мотор които по документи е 163 Конски сили. Диференцяла се 4упи най лесно когато го завартиш на дрифт в кръг. Друго което сам сменил по него е ЕГР-клапана защото не му махнах катализатора на време и :-)) Ина4е сам много доволен от него никога дори в Софиско градско не е давал пове4е от 10 на 100. Сега в момента го преработвам с по голями бутала за да стане 3000cc и с студена 4аст на турбото т50 (Сегашната е т45 ). Интересното е колко конско сили ще стане и дали типтроника ще издаржи ??
      Кефишмещизвънна. Направосъм ти фен. Басислучая.

      Страшна кола е това Ректума. Матора бил като на Мерцедес. Да ама не баш. Един ми стоя 25 дена в гаража за смяна на съединител. Нещастниците в представителството не можаха да решат какъв е маховика, въпреки, че колата е купена от Ратола. Въпреки че им представих талона, не можаха да се отворят дали е с двумасов маховик или нормален. Търсиха из цялата държава части и казаха че няма. И в Германия нямало. Нещастници. В представителството в Пловдив се оказа че има. Двумасов маховик и другите чаркалаци-2600 и кусур лева. Там обаче пък после му гепиха здравото турбо и му турнаха ново. Или поне мязаша на ново. Във Варна за откачена букса на раздатката му взеха 50 лв. Да я закачат. Заради скъсано маркуче на вакуума под акумулатора изкаха да свалят раздатката. Моя извод е, че до окло 200 000 колата е почти безпроблемна. Което е много добре. За гората не става. Ако ще ходите във фирмрния сервиз, пак не става.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #18
        От: REXTON

        Първоначално публикуван от radoslav81 Преглед на мнение
        Здравейте на всички. :-))) Моят REXTON е на 120,000 км и аз сам го тестжал по всякакжи начини на патя МAX 210 км/ч Електронно ограничен. След подмяната на разпрасквачите на диузите от евро4 (По ножия вариянт на мотора) и лека софтуерна преработка е 210 Конски сили на дино теста. Имам значителни наблюдения над него, и мога да упомена че 2-пати 4упих задния диференциял и по един път сам сменял ваншни и ватрешни накрайници на реиката, както и танпоните на стабилизатора. Моят е с 2.7 XDI мотор които по документи е 163 Конски сили. Диференцяла се 4упи най лесно когато го завартиш на дрифт в кръг. Друго което сам сменил по него е ЕГР-клапана защото не му махнах катализатора на време и :-)) Ина4е сам много доволен от него никога дори в Софиско градско не е давал пове4е от 10 на 100. Сега в момента го преработвам с по голями бутала за да стане 3000cc и с студена 4аст на турбото т50 (Сегашната е т45 ). Интересното е колко конско сили ще стане и дали типтроника ще издаржи ??
        И аз съм ти фен.210 коня на Дино
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #19
          От: Re: REXTON

          Купихме гакъв джип преди един месец. Сменихме гумите , масло , филтри и т.н. По документи джипа е произведен през 2007 г. и е на 220000 км. , 2,7л дизелов двигател , 186 к.с. Притежава повечето екстри , вози меко и в града разходът е висок. Постоянно включени 4х4 , има бутон за бавни 4х4. Не може да възпроизвежда мр 3. Все още не мога да го " усетя " , но като цяло е добър джип. Не е подходящ за OFF road , но може да те измъкне от трудна ситуация. На асфалт се държи стабилно , на 5-та предавка ускорява учудващо бързо. На 1-ва и 2-ра предавка докато набере скорост , 3-та световна война ще е приключила , но предполагам , че така трябва да бъде. Не ми харесва , че няма фабричен модул за дневни светлини и трябва да ги монтирам допълнително. Пътуването на дълъг път не е изморително , но дясното коляно опира в конзолата на информационното табло и това създава известен дискомфорт. Пътният просвет е добър , при шофиране на дълги дистанции очите на водача не се изморяват , липсва усещането за " схлупеност " на мястото на водача. За цената и предназначението му , джипът е много добър. Аз.....доволен.!

          Коментар


          • #20
            От: REXTON

            Rextona си е добра машина стига да е поддържан както трябва.Иначе ще създава проблеми както всяка друга кола.
            SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

            Коментар


            • #21
              От: Re: REXTON

              Първоначално публикуван от darthrider Преглед на мнение
              Купихме гакъв джип преди един месец. Сменихме гумите , масло , филтри и т.н. По документи джипа е произведен през 2007 г. и е на 220000 км. , 2,7л дизелов двигател , 186 к.с. Притежава повечето екстри , вози меко и в града разходът е висок. Постоянно включени 4х4 , има бутон за бавни 4х4. Не може да възпроизвежда мр 3. Все още не мога да го " усетя " , но като цяло е добър джип. Не е подходящ за OFF road , но може да те измъкне от трудна ситуация. На асфалт се държи стабилно , на 5-та предавка ускорява учудващо бързо. На 1-ва и 2-ра предавка докато набере скорост , 3-та световна война ще е приключила , но предполагам , че така трябва да бъде. Не ми харесва , че няма фабричен модул за дневни светлини и трябва да ги монтирам допълнително. Пътуването на дълъг път не е изморително , но дясното коляно опира в конзолата на информационното табло и това създава известен дискомфорт. Пътният просвет е добър , при шофиране на дълги дистанции очите на водача не се изморяват , липсва усещането за " схлупеност " на мястото на водача. За цената и предназначението му , джипът е много добър. Аз.....доволен.!
              Здрасти. Много те моля да споделиш още впечатления от колата. Интересуваме основно - кой и къде се поддържа тази кола. Има ли магазини за части? Аз обикалям в момента автокъщите в София и съм си харесал точно такъв с 186кс двигател. Много го хвалят този мотор, че бил 5 цилиндров и добре балансиран и т.н. Учуди ме, че казваш, че е постоянно задвижване. Видях, че си има режими 2H, 4H, 4L. Да не би да е повредено при теб? Моят Хюндах - 113кс - си харчи градско 10-12л, така че Rexton-а по моите критерий си е направо икономичен, предвид мощността , ширината на гумите и теглото му.
              Приемам всякакви съвети, какво да гледам по колата при покупка. Btw, има един в Пазарджик от 2007г за 10К, който засега ми е фаворит. Ще чакам включване, Колега!

              Коментар


              • #22
                От: Re: REXTON

                Първоначално публикуван от jordan.hristov Преглед на мнение
                ...
                Видях, че си има режими 2H, 4H, 4L. Да не би да е повредено при теб?
                ...
                Не, не е повредено.

                Когато има само 4H и 4L е TOD, а това с 2H, 4H и 4L, което си гледал, е Part Time.
                Почети.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: REXTON

                  Колега Христов, има 3 варианта на задвижване при XVT-то: TOD (има врътка отляво на волана 4H и 4L), Part time ( има 2H, 4H и 4L) и AWD ( няма врътка).Моя е последния тип.
                  Като го вземаш гледай да не е много ръждясал отдолу.Не, че е проблем, но после е трудно и за най-малкия ремонт може да се наложи по-голям - пример: при мен излезе предната биалетка от носача, тя е на селенова втулка към него.При моя (2007-ма) носача е с отделен шарнир и де селенови втулки за биалетката и шенкела, една срещу друга.Сещаш се при силна корозия и всичко спечено как се избиват двете втулки - носача се криви и - нов носач Не, че е скъп, 180 лева е целия + 35 лева шарнира.Затова съм решил да сменя всичко отпред и отзад за да нямам ядове занапред.
                  Друго - гледай кутията да работи добре.Много са здрави, ама счупят ли се...
                  .Задължително на диагностика преди да го купиш, по възможност в Ратола София, 36 лв е по спомен.
                  Иначе колата вози добре, държи се добре и харчи в София около 12-13 с нормално каране и без климатик.
                  Ако имаш въпроси съм насреща

                  Коментар


                  • #24
                    От: REXTON

                    И аз да се похваля от 6 дена съм с REXTON 2,7 дизел, 2005 год. автомат парт тайм. За сега всичко е ОК.Трябва да му сменя два шарнира и задни накладки.Салона иска малко освежаване, това ще стане днес и дано всичко да е наред.Пробвах го на кал и на трева, справя се чудесно.Трябват му гуми но това на есен!На дълъг път е удоволствие да пътуваш с него.Съседа ми ме съветва да сложа ръчни хъбове, освен всички + и - щял да ми падне и разхода, но за сега не съм сигурен дали тази инвестиция си струва.
                    И накрая СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ на колегата Джоу за консултациите и съветите по време на покупката.
                    LZ1ACU

                    Коментар


                    • #25
                      От: REXTON

                      Честито и със здраве да си го караш.Хубави джипки са.
                      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                      Коментар


                      • #26
                        От: REXTON

                        Първоначално публикуван от toniko Преглед на мнение
                        ...
                        С кеф да си го караш !

                        ... и не слагай ръчни хъбове, за твоите цели не е нужно, а и няма връзка с разхода.
                        ...

                        Ето нещо пресно-пресно (някъде му "викат" прясно ), да изплакнете очите:



                        За сега в Ратола е само с поръчка и е 96, при цена на Rexton W от около 60.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: REXTON

                          Здравейте колеги, първо да се извиня, ако понякога задам неуместен (тъп) въпрос но все пак това ми е първият автомобил с 4х4.
                          Та днес отивам да мина преглед и когато техника опита да слезе от барабаните не можа.Задните колела се въртят, барабаните също. Момчето попита от къде да изключи ESP показах му, на таблото светна ESP OFF но пак същото.Тогава включихме предния мост и колата излезе, като тапа на шампанско.Момчето каза, че при други случай, като изключи ESP колата излиза, а при моята не се получи.Не знам това нормално ли е или системата ESP не изключва.Някъде във форума, преди време бях чел за минаване на джипове през тези барабани но не можах да намеря темата.
                          LZ1ACU

                          Коментар


                          • #28
                            От: REXTON

                            Твоят Рекстън е парт-тайм, за това не може да слезе от валците, а "момчето" явно и то хич не е било наясно.
                            Почети какво е парт-тайм, фултайм и TOD, има много писано по въпроса, но това не е темата.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: REXTON

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Твоят Рекстън е парт-тайм, за това не може да слезе от валците, а "момчето" явно и то хич не е било наясно.
                              Почети какво е парт-тайм, фултайм и TOD, има много писано по въпроса, но това не е темата.
                              Да анализираме това твърдение
                              Значи Рекстъна е парт тайм и предния мост се включва при нужда от водача.Следва, че в повечето време Рекстъна е кола със задно задвижване като например Мерцедес W124. Следователно W124 ако качи задния мост на барабаните също няма да може да се освободи от хватката им ако водача не включи предния мост....... само дето W124 няма предно предаване и въпреки това успешно се измъква от барабаните, както и москвич, лада и прочие автомобили със задно задвижване.
                              Излиза, че парт тайм джип е с много по-лоша проходимост(когато не му е включен предният мост) от един москвич барабаните са непреодолима пречка.
                              Очевидно автомобилте 4х2 и задвижване на задния мост се справят с валците, а Рекстън с парт тайм (който в повечето време е автомобил 4х2 със задно задвижване) не може !?
                              Странно, не мислите ли?


                              И да не забравя - 10 години бях собственик на Мусо парт тайм, въпреки това винаги слизаше от валците без да се налага включване на предният мост, интересно как ли е ставало
                              Последно редактирано от Keltis; 26-07-17, 22:54.
                              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                              Коментар


                              • #30
                                От: REXTON

                                Чакай, чакай, аз от къде да знам какво са правили/направили "момчето" и toniko ?!
                                Коментара ми беше за това с какво 4х4 е и за какво да прочете с образователна цел, което ще му е доста полезно след като вече е с джип, а и "зима иде", и тогава ще му е още по-интересно с парт-тайма.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X