Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

    Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
    targa, ще те разочаровам малко, но тая работа въобще не е за ''накакъв, к'ав да е'' апарат.
    Основния проблем ти е, че искаш да заснемеш твърде голям обект.
    За това трябва твърде хубав апарат и много, много светлина, която липсва на 36 м. дълбочина.
    Моите нещастни опити в подводната фотография са правени с една minolta Gx4 underwater APS, която ще стигне до 36м..май . и мога да ти я дам, но разочарованието после е голямо ...
    Тя е с фиксирано фокусно разстояние.
    Реално с повечето ''масови/евтини'' апарати ще направиш (може би ) добър кадър само на нещо в близък план.
    Моя съвет е да потърсиш камера. Камера с бокс и колкото повече-толкова повече СВЕТЛИНА да замъкнеш.
    Камерата може да е всякаква. ''Кутийката'' е важна и "лампите".
    С камерата, можеш да обиколиш обекта. Общ план в Черно море е много, много трудна работа.
    Разгледай този сайт :
    http://www.ikelite.com/

    Ако искаш минолтата пиши л.с.
    На колко е фокуса? Благодаря за предложението.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      targa, kro е започнал, аз ще те довърша...
      Колкото и много светлина да си "свалиш', няма да е достатъчна, а и "мътилкта" е в излишък... На тази дълбочина можеш да снимаш единствено и само детайли, било от подводница, било от кораб...

      Естественно че ще снимам само детайли. Нямам си идея как да я осветя цялата. За мътилката съм на друго мнение, но то ще си покаже. Най-вероятно това ще е спускането на живота ми, и не е лошо да имам спомен. Пък и за хората от форума смятам, че ще е интересно.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #18
        До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

        Първоначално публикуван от dsredkov Преглед на мнение
        само апарат ли ти трябва или може и оператор?
        Без да искам да те обидя естественно. Стиска ли ти? Че си е страшничко. Това си е като да погледнеш от покрива на 14-15 етажен блок. Заповядай. Кажи ако искаш да се обадя като разбера датата.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #19
          До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

          Говори ли с Венци?
          По нашето крайбрежие са загинали две или три съветски подводници. Знае ли се коя е тази? Поне типа, та да знаеш какво да търсиш и какво да гледаш.

          Коментар


          • #20
            До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

            Как да говоря с Венци бре? Ти говори. Къв ми е Венци?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #21
              До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Как да говоря с Венци бре? Ти говори. Къв ми е Венци?
              Старшина на ротата - той баща, майка и Свети дух по съвместителство. Що те е страх?

              Коментар


              • #22
                До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

                Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                Старшина на ротата - той баща, майка и Свети дух по съвместителство. Що те е страх?

                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #23
                  До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  На колко е фокуса? Благодаря за предложението.
                  Фокуса не е описан в документацията
                  Имаш три опции :
                  С -класик
                  Р - панорама
                  Н - High Definition TV
                  Това определя формата на кадъра.
                  От опит - можеш да си снимаш лицето от около 50см. подадено от някоя дупка
                  Може и панорамка от около 1 метър , но светкавичката е слаба и такива панорамки само на плитко в хубав слънчев ден
                  Ето така изглежда



                  Първоначално публикуван от стефан Преглед на мнение
                  По нашето крайбрежие са загинали две или три съветски подводници. Знае ли се коя е тази? Поне типа, та да знаеш какво да търсиш и какво да гледаш.
                  По нашето крайбрежие се знае за 4 потънали подводници:

                  1.Руска подводна лодка от Втората световна война тип СТ /щука/, дълбочина 59м, все още не посещавана от водолази.
                  2.Руска подводна лодка от Втората световна война, дълбочина 60м, все още не посещавана от водолази.
                  3.Руска подводна лодка тип СТ /Щука/ - дълбочина 24 м, покрита с миди
                  4.Руска подводна лодка тип СТ /Щука/ - дълбочина 33 м, много добре запазена, покрита с миди.


                  Местоположението им :

                  Легендарната Щ211 пред Варненския залив, която беше открита преди няколко години, и Щ204 в морето край Бяла. Край Шабла също не липсват потънали подводни лодки. Там е локализирана Щ210, а някъде в този район е й потъналата "Ленинец".

                  Понеже targa е от Варна , пък и е писал за дълбочината, предполагам, че ще е на тази :
                  4.Руска подводна лодка тип СТ /Щука/ - дълбочина 33 м, много добре запазена, покрита с миди. - във варненския залив - Щ211
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • #24
                    До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

                    Най-вероятно си прав. Като се пусна ще я меря на колко е баш. Казаха 36. Не е толкова важно. Вероятно ще се ходи на тая в залива. Със всичките му разрешителни и тн. Ако никой друг не се смили, ще ползвам твоя. По-добре е от нищо. Много по-добре. Благодаря още веднъж.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

                      Щракай на поразия, колкото карта има, после ще седнем на фотошопа да извадим някаква нормална снимка. И 1% информация да имаш в кадъра, ще го изкарам......
                      Димо, колко карта има това чудо.... Дай да го играем подкрепление и логистика на Таргата, ако ни иска....

                      Коментар


                      • #26
                        До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

                        Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                        Щракай на поразия, колкото карта има, после ще седнем на фотошопа да извадим някаква нормална снимка. И 1% информация да имаш в кадъра, ще го изкарам......
                        Димо, колко карта има това чудо.... Дай да го играем подкрепление и логистика на Таргата, ако ни иска....
                        Как бре. Не разбрах. Да щракам на редове, пък после да ги надим? Ти ще си ги надиш, аз не разбирам, фотошопи, мотошопи и разни други шопи.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

                          имах предвид да правиш колкото се може повече снимки, пък после да извадим максимално количество информация от тях чрез сложни заигравки с шопа. Най добре е ДСЛР с хубав светъл обектив, и подводен бокс с много светлина, но да не се размечтаваме.... Ще изровя варненските фотографи за техника, но съм скептично настроен..... За шопа - не бери грижа, каквото може - ще измъкнем.....

                          Коментар


                          • #28
                            До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

                            Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                            Щракай на поразия, колкото карта има, после ще седнем на фотошопа да извадим някаква нормална снимка. И 1% информация да имаш в кадъра, ще го изкарам......
                            Димо, колко карта има това чудо.... Дай да го играем подкрепление и логистика на Таргата, ако ни иска....


                            Няма карта
                            С филм е. Филма е "variable picture formats (APS)". По-скъп от обикновените (струва примерно 15лв.) Понеже всичко е автоматично (с изключение избора на р-р на кадъра) - трябва и батерия 3V.

                            Другите данни на сапунерката са:

                            FEATURES: • Advanced Photo System technology • Watertight construction for underwater use • Unique nautical styling • Long eye relief viewfinder • Drop-in film loading • Automatic film operation • Three selectable print sizes • Focus-free 27mm lens • Automatic exposure control • Automatic flash • Self-timer


                            A, да забравих - плува Ако я изпуснеш, горе ще те чака


                            Горби, вие с тези карти, забравихте, че има филми ...
                            А да за подкрепление - готово, нещо там ... куфарите да му носим ..снимачната техника ... ако ни вземат обаче
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #29
                              До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

                              Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение


                              Няма карта
                              С филм е. Филма е "variable picture formats (APS)". По-скъп от обикновените (струва примерно 15лв.) Понеже всичко е автоматично (с изключение избора на р-р на кадъра) - трябва и батерия 3V.

                              Другите данни на сапунерката са:

                              FEATURES: • Advanced Photo System technology • Watertight construction for underwater use • Unique nautical styling • Long eye relief viewfinder • Drop-in film loading • Automatic film operation • Three selectable print sizes • Focus-free 27mm lens • Automatic exposure control • Automatic flash • Self-timer


                              A, да забравих - плува Ако я изпуснеш, горе ще те чака


                              Горби, вие с тези карти, забравихте, че има филми ...
                              А да за подкрепление - готово, нещо там ... куфарите да му носим ..снимачната техника ... ако ни вземат обаче
                              Само не казвай, че ще се довлечеш до Варна за сеира.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Трябва ми подводен фотоапарат. Ще снимам подводница.

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Само не казвай, че ще се довлечеш до Варна за сеира.
                                Споко, аз съм си в Балчик Във Варна съм през ден, но без оборудване. Всичко си имам, няма да искам нищо от организатора. Само кажи, че може и ........ ще пускам мехури до тебе ...
                                Даже ще ти направя снимка с подводница
                                ... но ако не стане, после аз ще съм виновен, за това ти ми направи
                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X