Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Завода за гуми Видахим

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Завода за гуми Видахим

    Може и така да е, но ти би ли си сложил на колата българска гума?
    Щото аз не бих.... И не от нихилизъм а защото досега не съм попадал на нещо качествено, българско.
    Колко от нас си карат колите с българско масло например?
    Аз сложих българска спирачна течност (DOT4) и след седмица обнових гумичките до една.
    Иска ми се да "избирам българското" но в живия живот желаното често се разминава с действителното.
    Всъщност единствените качествени български неща на които съм попадал са от времето на соца - флекс и бормашина, които още работят добре и на тях пише не "ЕЛТОС", "СПАРКИ" или нам си що, а "ЕЛПРОМ-ЛОВЕЧ", както и хладилник "МРАЗ" от 1967, който кротко си работи в беседката и студи бирата.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      До: Завода за гуми Видахим

      Да,никога не бих си сложил БГ гума,поради изтъкнатото по-горе.Също и китайска.Пък и нашата продукция не е съвсем,,БГ''.И не правим смеси за автомобилни гуми...Но пък работим за официален доставчик на детайли за първоначално вграждане в БМВ,ФАГ и т.н.
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #18
        До: Завода за гуми Видахим

        На времето дори правеха рали гуми във видахим и работеха с материали на Гудиър. Сега обаче един бог знае за какво става въпрос.

        Знам, че тракторните са хит. Има и доста камиони с Видинки. За автомобилните - те и на времето не бяха кой знае какво. Има обаче коли, които си карат с гумите отпреди 20 години - представете си кви пластмаси са станали

        Коментар


        • #19
          До: Завода за гуми Видахим

          За момента правят два размера автомобилни, останалото производство е за специлизирана техника. Качестовто е силно съмнително.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #20
            До: Завода за гуми Видахим

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            ...
            Колко от нас си карат колите с българско масло например?
            ...
            Аз. +100 за Приста Лидер и Приста Ултра. Не знам с каква репресия го постигат, но маслото струва. И спирачната течност от същия завод не ми е лазила по нервите. Нито пък акумулаторите от сестринската им фирма Монбат - от тях съм купил около 100 за най-различни цели.

            С ръка на сърцето признавам, че изредените стоки са скромно изключение от ураганната мърлявост на българския производител като такъв. Едни домати не може да си намери човек, читави.

            Коментар


            • #21
              До: Завода за гуми Видахим

              С известно закъснение пускам инфо за цени на гуми произвеждани във Видахим:
              -леки радиални:
              155/70R 13T TL - 42 лв.
              165/70R 13T TL - 44 лв.
              175/70R 14T TL - 53 лв.
              165/80R 13Q TL /M+S/ - 59 лв.

              -тежнотоварни радиални:
              12,00 R 20 PR18 - 370 лв.

              -тежкотоварни диагонални:
              11,00 - 20 PR16 - 290 лв.
              9,00 - 20 PR16 - 247 лв.

              -повишена проходимост:
              11,00 - 20 PR16 - 306 лв.

              -селскостопански:

              а/тракторни двигателни

              15,5 - 38 PR8 - 420 лв.
              11,2 - 28 PR8 - 210 лв.
              5,00 - 13 PR6 - 54 лв.

              б/тракторни направляващи

              9,00 - 20 PR6 - 140 лв.
              6,50 - 16 PR6 - 64 лв.
              6,00 - 16 PR6 - 60 лв.
              5,00 - 13 PR6 - 54 лв

              Коментар


              • #22
                До: Завода за гуми Видахим

                Индустриални:

                -пневматични
                6,00 - 9 PR 10;12 - 57 лв.
                21x8 - 9 PR14 - 74 лв.
                6,510 - 10 PR14 - 74 лв.
                23x9 - 10 PR18 - 99 лв.
                23x5 PR8;PR10 - 60 лв.
                8,15/65 - 15 PR14 - 129 лв.

                -плътни
                6,00 - 9 - 70 лв.
                21x8 - 9 - 80 лв.
                6,50 - 10 - 144 лв.
                7,00 - 12 - 147 лв.
                23x5 - 120 лв.
                8,15 - 15 - 182 лв.

                -бандажни
                405/120-305 - 45 лв.
                500/160-370 - 100 лв.

                -супер еластична
                18х7 - 8 - 158 лв.

                Коментар


                • #23
                  До: Завода за гуми Видахим

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ...акумулаторите от сестринската им фирма Монбат - от тях съм купил около 100 за най-различни цели...
                  Ясене, досега не съм срещал БГ акумулатор който да изкара преко сили и три години. За сравнение оригиналния акумулатор на Ланча Дедра 91 г. смених по-миналата зима. На него си стоеше датата на производство, та зная че е оригиналният.
                  За джипа си купих Бош и няма никакви проблеми. Монбатът на леката кола вече намеква за нов...
                  Маслата на Приста са на партиди... както уцелиш (имам колега доскоро техен служител та ми каза някои неща, достатъчни за да не ги употребявам, освен за косачката.)
                  Особено, когато същия колега ми намира Халволин с гарантиран произход на почти същата цена като Пристата, с който пристаджиите карат личните си коли.
                  Уж се ползват същите присадки, системата е автоматизирана, а крайният продукт спорен...
                  Това, което са ми казали хора изследващи качествата на ГСМ е, че най-малко отклонения от стандартите има при Лики Моли...
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    До: Завода за гуми Видахим

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Ясене, досега не съм срещал БГ акумулатор който да изкара преко сили и три години. За сравнение оригиналния акумулатор на Ланча Дедра 91 г. смених по-миналата зима. На него си стоеше датата на производство, та зная че е оригиналният.
                    За джипа си купих Бош и няма никакви проблеми. Монбатът на леката кола вече намеква за нов...
                    Маслата на Приста са на партиди... както уцелиш (имам колега доскоро техен служител та ми каза някои неща, достатъчни за да не ги употребявам, освен за косачката.)
                    Особено, когато същия колега ми намира Халволин с гарантиран произход на почти същата цена като Пристата, с който пристаджиите карат личните си коли.
                    Уж се ползват същите присадки, системата е автоматизирана, а крайният продукт спорен...
                    Това, което са ми казали хора изследващи качествата на ГСМ е, че най-малко отклонения от стандартите има при Лики Моли...
                    Явно всичко е въпрос на късмет. Ама аз обикновено нямам голям. Сигурно го изразходвам за масла и акумулатори.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Завода за гуми Видахим

                      Kолега,не видях има ли тракторна шарка 16 цола.Преди години купих ме 2 комплекта и не отстъпват по-нищо на Барум/който за мен са най-добри за този модел/Стомил и Митас.Може да сме уцелили пратка но едните гуми още държат и се карат,макар и много износени.В началото се трият бързо но когато падне първия слой,много по-бавно от останалите марки.И не на последно място цената беше 90лв.спрямо 115лв.на Барум и 138 на Стомил.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X