Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електронни километражи ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електронни километражи ?

    Колеги препоръчайте ми електронен километраж който се е доказал с добра работа и издържливост в ендуро условията.

    на пазара има доста модели като предлагане но определено невсички биха издържали, защото все пак са направени за велосипед.

    мисля че има дори и безжични модели но незнам реално как работят.

    може да драснете по едно бързо ревю
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

  • #2
    аз съм си слагал на колелото и бях доволен. за ендуро предполагам работата е същата. часта закачена на спиците може и да пострада ако е много ниско, продполарам максимално близо до центъра на каплата да е.
    има си упътване как да сметнеш правилното място спрямо оборотите. другата част на вилката стои, предполагам е се тая ако е с жичка, просто я прекарваш през здрав шлаух за да не пострада. има и минимално разтояние м/у датчика и магнита в рамките на което работят правилно, и изобщо. семпло е, няма сми да даваш много повече пара за безжичен, така или инак може да пострада и да го сменяш след време... по скоро потърси такъф с повече опции...

    Коментар


    • #3
      ние преди сложихме на една Ямаха Кросова... и направо се побърка брояча незнам защо така сигурно несме го нагласили правилно
      "Опознай Родината за да я обикнеш"

      Коментар


      • #4
        принципите за монтаж, настройка и работа са ми от ясни по ясни.
        просто се интересувам от реално изпитан модел с който някой наистина може да се похвали

        ние преди сложихме на една Ямаха Кросова... и направо се побърка брояча незнам защо така сигурно
        Баджо тези километражи препокойно могат да мерят скорости до 80-100 км/ч а и повече, така че най вероятно нещо сте сгрешили или при монтажа или при настройката
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #5
          КРАСИ вината е в нас небеше сигурно монтиран както трябва и направо даваше най-различни цифри иначе мотора беше малък Ямаха 125 тя не е вървяла сигурно с повече от 80-90км. а километражчето беше с много екстри от МЕТРО закупувано,че един приятел си беше накичил колелото с наи различни екстри... требва да се види точно как се монтира и да се направи то трябва да си има КНИЖКА С УПЪТВАНЕ
          "Опознай Родината за да я обикнеш"

          Коментар


          • #6
            От 4 години имам на хондата велосипеден километраж Сигма. Работи перфектно. Дават му да мери скорост до 300 км/ч. Не помня само кой модел е, но ги има във всички велосипедни магазине, на цена от около 20-25 лв. Бях го монтирал , защото километража ми мири в мили и така ми е по-лесно да добия точна представа за скоростта.
            Живей за всеки дъх!

            Коментар


            • #7
              а от кат изискват ли да имаш километраж и приемат ли такива електронни???

              Коментар


              • #8
                Краси, вземи си Сигма, но не някой Мурджо модел, а най-скъпия. Той е около 35 лв. Ще ти свърши чудесна работа. Малко трудно се откача от стойката, но това няма да ти се налага, а и е по-добре, тъй като не пада.
                Аз си взех Ендуро, но три-четири пъти го събарят клони из гората.
                Последното събаряне не съм го забелязал ...
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #9
                  Някой няма ли някакъв такъв стар километраж от колело, че да си сложа и на моторетката бе, да се чувствам гъзар !
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • #10
                    да, знам ги сигмите, свестни неща правят. и да не е най скъпия модел не е от голямо значение, по скъпите са заради повече функции, а не че са по здрави.


                    а от кат изискват ли да имаш километраж и приемат ли такива електронни???
                    няма такова изискване, тук говорим за кросов мотор който изобщо няма такъв !!!
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      преди имах един узф400ф като го взех още беше със сигма километраж само жичката се бе прекъснала май
                      ама още от първите неща дето изхвърлих беше да махна тоз километраж както и един огромен акумулатор който бяха навряли под седалката да храни едни фарчета
                      сега обаче може да го потърся къде съм го метнал
                      ама нещо много ненадеждни и калпави ми се виждат тези километражчета
                      а тези безжичните пък май се смущават от запалването на двигателя и не стават за мотор

                      Коментар


                      • #12
                        поне това безжично което съм жиждал беше на IR принцип и не му пречеше нищо

                        иначе единственото което ме дразни в тия километражчета е че датцичите (било този на вилката или магнитчето на спиците) се захващат много афиф

                        иначе мисля че си вършат перфетно работата, на мен лично ми трябва само в града като карам, да знам с колко се движа....така че повече от 80км/ч не ми трябва километраж

                        Коментар


                        • #13
                          Много са надеждни дори
                          Моята "Сигма" издържа цял сезон на Ямахата, което значи 9 кръга от шампионата+много преходи+над 50 падания.
                          На безжичните като падне една от батериите малко и спира да отчита!
                          Не си вземайте от тях! Датчикът като се закрепи на вътрешния край на кората, а магнита за спиците, нищо не може да ги събори.
                          Само трябва да се удължи леко кабела, тъй като не стига, но то става лесно с поялник и малко тиксо.
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #14
                            Има на сигма спорт 3 модела единия е до 150км а другите два са до280км. каталога в момента не е в мене но ще ти дам точните модели.Иначе настроиката е като на байковете измерваш височината на предната гума и умножаваш по 3.14 а за по точна настроика винтила трябва да е от долната страна и се прави пьлен оборот на колелото и данните ги вьвеждаш в километража на КТМ са точно такива Почти няма разлика в двете измервания.

                            Коментар


                            • #15
                              на КТМ са си направени оригинално и много здраво
                              магнитчето е монтирано на единият от болтовете държащи диска на предната спирачка
                              към 300лв струва май на ктм системата и може да се монтира и на други мотоциклети
                              все пак спрямо цената на велосипедните е много скъпа

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X