Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

    Идната седмица ми предстои да се сдобия с Мерцедес Г-клас, 2.4 дизел, '88г./предполагам че има грешка в годината, но така го водят по документи/, 4-степенна скоростна кутия, къса база. Идеята е да му сложа по-голям дизел, като джипа ще го ползвам за работа по полетата и офроуд разходки, не чак толкова екстремни. Остават няколко въпроса на които не можах да намеря отговор:
    1. Кой мотор? - за турбо шестаците с 12 и 24 клапана знам че са чудесни мотори с достатъчно мощ за тежкото купе, но пък по-скъпи и с чувствителни към не добра поддръжка турбини. Атмосферен редови шестак, 113к.с. - по-евтин и много надежден агрегат, но дали ще има достатъчно сила за моите нужди?
    2. Скорости - имам кутия от бус 309, 5-степенна - дали ще мога да я използвам или да търся ск. кутия от Г-клас?
    3. Раздатка и кардани - при положение че се сменя 4-цил. с 6-цил./по-дълъг/ мотор налагат ли се промени по захвата на раздатката и дължината на карданите?
    Сигурен съм че при монтаж ще възникнат доста повече въпроси, но засега ще съм ви благодарен ако споделите опита си по горните три!

  • #2
    До: Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

    Първоначално публикуван от IvanZ Преглед на мнение
    1. Кой мотор? - за турбо шестаците с 12 и 24 клапана знам че са чудесни мотори с достатъчно мощ за тежкото купе, но пък по-скъпи и с чувствителни към не добра поддръжка турбини. Атмосферен редови шестак, 113к.с. - по-евтин и много надежден агрегат, но дали ще има достатъчно сила за моите нужди?
    определено 6-так. турбокомпресорите са надеждни и не дават проблеми - доколкото знам. 24 клапановия е с електронно управление, което лично на мене не ми харесва. 113 кс може да са малко малко, но в сравнение с 2.4 ще ти се стори като ракета. тъй че до голяма степен е въпрос на компромиси. всичките тези три мотора са с достатъчно голям въртящ момент, така че с правилната скоростна кутия няма да има проблеми по отношение на мощност/торк.
    2. Скорости - имам кутия от бус 309, 5-степенна - дали ще мога да я използвам или да търся ск. кутия от Г-клас?
    доколкото съм запознат ще ти свърши работа. както вече споменах правилната комбинация двигател-скорости е ключът към успеха
    3. Раздатка и кардани - при положение че се сменя 4-цил. с 6-цил./по-дълъг/ мотор налагат ли се промени по захвата на раздатката и дължината на карданите?
    захващането на раздатката не е нужно да се променя, но задължително ще ти трябва по къс кардан скорости-раздатка.
    Сигурен съм че при монтаж ще възникнат доста повече въпроси, но засега ще съм ви благодарен ако споделите опита си по горните три!
    със сигурност ще възникнат повече въпроси отколкото си предполагал, feel free to ask any questions. за повече инфо прочети темата на Мишо Дражев за цялостния тунинг на неговия Г, и ако ти остане време - моята скромна темичка за замяната на моя двигател. Успех.
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • #3
      До: Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

      Хайде и аз на въртележката!!! Вече съм щастлив собственик на Мерцедес 240ГД, къс,4-степенна ск.кутия, 88-ми набор. Първи впечатления: доста спартански джип, точно по вкуса ми; шофирането му ми припомни трите години в които работех с бус Мерцедес 307Д, мотора не е чак толкова слаб, машината си върви макар и по-тромаво, дори изпреварих една Лада 5-ца на изкачването след Аксаково ;МНОГО желязо има отдолу това чудо, наистина много; вътре е доста просторно; вози прилично, някъде по средата между Рокито и късо Паджеро2. Както се вижда на снимките/за качеството на които се извинявам, правени са с мобилен телефон/ Г-то прекара днешния ден на канала за някои неотложни дейности/смяна на масло и филтри, гарнитура на капак на клапани, жило на скоростомер, гресиране, проверка на масла в трансмисия, смяна на семеринг на опашката на ск.кутия и затягане и законтряне на гайката на фланеца на кутията, смяна на един кормилен накраиник/ За днес толкова, ще ви държа в течение с промените които смятам да правя по джипа и ще ви питам за нещата на които не мога да намеря отговор.
      Като за начало кой размер гуми ще ми препоръчате, че сега е обут с нацепени бусови гуми. 16 цолови джанти, регенерат, Г-то няма лифт?
      Благодаря на Митко за изчерпателния отговор!
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

        Честито Иване и забравяй като го направиш да се появиш заедно да го счупим, че Паджерото го скри от нас и не успяхме да го докопаме като Рокито..........
        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
        NULLA TENACI INVIA EST VIA

        Коментар


        • #5
          До: Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

          Ха ,честито . глей сега сеира
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #6
            До: Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

            Честито!
            Те т'ва е Баце...

            Коментар


            • #7
              До: Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

              Честито и от мен със здраве да си го караш.
              [SIZE=4][COLOR=red]Искам България чиста[/COLOR][/SIZE]

              Коментар


              • #8
                До: Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

                Благодаря на всички. Снощи ходих да тествам джипа и конкретно блокажите на раздатката и диференциалите в полеви условия. Всичко си работи. Ще ми трябва малко време да свикна с габаритите и килограмите на Г-то - доста повече са в сравнение с Роки-то което карах 3 години.
                А така ме е засърбяло за офроуд, поне едни свестни гуми да му сложа на Г-то и се почва!

                Коментар


                • #9
                  До: Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

                  Първоначално публикуван от IvanZ Преглед на мнение
                  Снощи ходих да тествам джипа и конкретно блокажите на раздатката
                  Да няма някаква грешка- W460 е парттайм, междинен диференциал липсва и съответно няма и блокаж.
                  Ако ще сменяш двигател, по-добре изключи атмосферния 300Д 113к.с. Въртящият му момент е много слаб (192Нм), тежък е и заигравката не си заслужава. Карал съм такъв 463 и бях разочарован. Доста по- добър е турбинираният му вариант със 147к.с.
                  Иначе честито за придобивката- със сигурност ще Ти донесе много положителни емоции...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

                    Първоначално публикуван от PUCH W460 Преглед на мнение
                    Да няма някаква грешка- W460 е парттайм, междинен диференциал липсва и съответно няма и блокаж.
                    Ако ще сменяш двигател, по-добре изключи атмосферния 300Д 113к.с. Въртящият му момент е много слаб (192Нм), тежък е и заигравката не си заслужава. Карал съм такъв 463 и бях разочарован. Доста по- добър е турбинираният му вариант със 147к.с.
                    Иначе честито за придобивката- със сигурност ще Ти донесе много положителни емоции...
                    Грешка на езика, изказах се като автоджамбазите дето продават джипове с "всички възможни блокажи"
                    Пробвах двойното предаване и бавните. За двигателя все още обмислям, не е изключено по финансови причини да сложа 3-литровия пет цилиндров дизел 88к.с. Пък не се знае какво ще ми донесе Дядо Мраз
                    А кой може да ми каже дали регенерати с размер 238/85/16 ще влязат под калниците?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

                      Първоначално публикуван от IvanZ Преглед на мнение
                      А кой може да ми каже дали регенерати с размер 238/85/16 ще влязат под калниците?
                      На стандартното окачване в горе- долу добро състояние влизат без проблем 235/85/16, но зависи много и от шарката на регенерата- агресивните често не отговарят на размера си. Все пак пробата на място е най-правилна.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

                        Първия въпрос вече има отговор, и той е Bridgestone Dueler M/T в размер 235/85/16. Събраха се, никъде не опират и даже много добре си стоят. Чисто новички, произведени април 2008г. и на тях пише Made in Japan/много ме радва/ Първи впечатления - много са тихи, просто е невероятно как при 100км/ч се чува едва доловим звук. нищо общо със самолетния звук който издаваха руските галоши "Медвед". Очаквах че с настоящия ми двигател 2.4Д и 32 инча гуми джипа ще се спъне, но неби, загуба в мощността почти не се усеща, а на равното си хвърча с по висока скорост при същите обороти. Към управляемоста и спирането също нямам забележки. Возията по черно и неравен асфалт се подобри - прелитам над неравностите като на въздушна възглавница. Следват тестове на кал, мокър асфалт и сняг ако има.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

                          Малкото гуме за резервна стои абсурдно, вече го забелязах, следващите дни си поръчвам пета гума със същия размер и шарка.
                          Ако модераторите преценят да преместят темата в раздела за гуми, и без това за този модел на Bridgestone няма нищо писано.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

                            Гумите са много добри. М/у другото в момента работя в Bridgestone/Firestone и тази гума не е налична на тукашния пазар .
                            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                            Коментар


                            • #15
                              До: Няколко въпроса за моя предстоящ "G"-проект

                              Природата работи за мен - днес в Добрич валя дъжд. Аз веднага хоп в едно дере край града за проба. Резултата повече от добър - джипа уверено катери стръмен склон с кал и мокра трева без да се налага да вадя душата на мотора/и без това не е много мощен/ Стабилно се държи и на страничен наклон. Очаквах трудности на мокрия асфалт, но не би - джипа се управлява и спира без проблеми. Първи впечатления - гумите с тази шарка и размер си пасват отлично с Г-то и шофьора му.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X